Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

Paulina Kaszubska - uczennica gimnazjalnej klasy III B łęczyckiej Szkoły Podstawowej nr 1, której osiągnięcia plasują ją w ścisłej czołówce w województwie. Paulina może bowiem poszczycić się tytułem laureata konkursu z chemii i języka polskiego, jest też finalistką wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Poniżej prezentujemy wywiad z uczennicą.
więcej

I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej dla Przedszkola nr 4

W dniu 23 marca 2017r. dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy, wzięły udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Podczas występu uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i lingwistycznych. Dzieci wykonały piosenkę pt. "Come to a picnic". Występ naszych przedszkolaków bardzo się spodobał i decyzją jury dzieci zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy! 

więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-literackim "Narysuj opowieść"

Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy zaprasza uczniów z Powiatu Łęczyckiego do udziału w konkursie plastyczno - literackim „ Narysuj opowieść ” Jego celem jest popularyzacja wiedzy o ziemi łęczyckiej, promocja czytelnictwa, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności literackich i plastycznych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie komiksu przedstawiającego bajkę, baśń, opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie. Termin składania prac to 12 maj 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 20 maja 2017 r.

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu (do pobrania tutaj)
więcej

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Miasta Łęczyca

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Łęczycy na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, przy ul. Marii Konopnickiej 14. To już drugie spotkanie, na którym omawiane będą m.in. zjawiska kryzysowe, obszary zdegradowane i obszary rewitalizacji w mieście Łęczyca. W celu opracowania "Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2015-2023" bardzo ważne są Państwa uwagi i spostrzeżenia. 

więcej

Zapraszamy do oddawania krwi w Łęczycy

Zachęcamy do oddawania krwi na terenie Łęczycy. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest ustawiony przy ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Poniżej ważne informacje dla krwiodawców:
więcej

Ekologiczny dzień wiosny w Przedszkolu nr 1

W dniu 24 marca 2017r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy uroczyście obchodzono EKOLOGICZNY DZIEŃ WIOSNY. Przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi - uczniami 2 klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy wzięli udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Najstarsza grupa VII „Gwiazdki” przedstawiła wszystkim dzieciom przedstawienie o tematyce ekologicznej. Następnie na terenie ogrodu przedszkolnego odbyły się wspólne zabawy z piosenką wiosenną. 

więcej

Seminarium dla przedsiębiorców - Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym seminarium pn. "Fundusze Unijne 2014-2020 dla przedsiębiorstw - szanse, możliwości, sposoby pozyskiwania", które odbędzie się w piątek, 7 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Łęczycy, Pl. T. Kościuszki 1. W czasie seminarium uczestnicy dowiedzą się m.in.: o zasadach otrzymania finansowania na działania inwestycyjne i rozwojowe firm w latach 2014 - 2020 o źródłach finansowania inwestycji dostępnych na poziomie centralnym oraz bezpośrednio w województwie; o nowych produktach (formach) wsparcia przedsiębiorców, w tym dotacjach, pożyczkach, kredytach i innych formach dofinansowania działań innowacyjnych i rozwojowych; gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich 2014 - 2020.

Szczegółowy program (do pobrania tutaj).
więcej

Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny”

W dniu 23 marca na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyło się już po raz siódmy Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny”. W Sali Rycerskiej, gdzie siedem lat wcześniej zebrał się Zjazd Założycielski stowarzyszenia, spotkali się delegaci lokalnych samorządów Łęczycy, Uniejowa, Kłodawy, Świnic Warckich, Grabowa, Góry św. Małgorzaty i Starostwa. Spotkanie miało za zadanie przedstawienie działań ŁUK-u i zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Miłym akcentem było przyjęcie nowych członków, którzy niewątpliwie pozwolą rozszerzyć ofertę naszej organizacji w środkowej Polsce. 

więcej

"Muzyka lekarstwem na całe zło" - zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Łęczyckiej, który odbędzie się 30 marca o godz. 18.00 w łęczyckim Domu Kultury. Spotkanie muzyczne realizowane jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej".
więcej

Konsultacje w sprawie rewitalizacji Łęczycy

W poniedziałek 20.03.2017 r. o godzinie 16.30 w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyły się Konsultacje Społeczne w ramach projektu "Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasta Łęczyca na lata 2015-2023". Zespół ekspertów z Uniwersytetu Łódzkiego poprowadził spotkanie, którego tematem była diagnoza i zjawiska kryzysowe w mieście Łęczyca oraz planowane działania i etapy opracowania programu rewitalizacji. 

więcej

Łęczyca na targach turystycznych w Łodzi

Już po raz 23 w łódzkiej hali Expo spotkali się przedstawiciele branży turystycznej, lokalne samorządy i gestorzy atrakcji turystycznych. W ramach Targów – Regiony Turystyczne „Na styku kultur”, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca promowało się ponad 120 wystawców. Wśród nich nie mogło zabraknąć Lokalnej Organizacji Turystycznej – Centralny Łuk Turystyczny, w skład, której wchodzi miasto Łęczyca. Przez trzy dni zachęcaliśmy odwiedzających nasze stoisko do wycieczek w regionie środkowej Polski. Dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i popularności turystyki rowerowej Łęczyca i okolice stanowią idealne miejsce na wypady jednodniowe. 

więcej

Sala sportowa w łęczyckim Gimnazjum pięknieje

Trwa remont sal sportowych funkcjonujących w łęczyckich placówkach oświatowych. Sala sportowa w Gimnazjum w Łęczycy z każdym dniem pięknieje i juz w kwietniu uczniowie szkoły oraz zainteresowane kluby sportowe będą mogły bezpiecznie korzystać ze zmodernizowanego obiektu. Prace obejmują następujące zadania: zamontowanie dodatkowych ogrzewnic, cyklinowanie, naprawę i malowanie podłogi wraz z liniami boisk, modernizację oświetlenia wraz z wymianą lamp, remont sufitu – pokrycie płytami dźwiękochłonnymi , remont ścian wewnętrznych sali wraz z balkonem widowiskowym, wymianę części drzwi, izolację fundamentów Sali (ściana zachodnia). 

więcej

PREMIERY w łęczyckim Domu Kultury

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na „Premiery”, które odbędą się w dniach 25-26 marca 2017 roku. W programie: występy zespołów tanecznych, wokalistów, instrumentalistów oraz prezentacje kół: teatralnego, plastycznego, ceramicznego i filmowego, działających przy placówce. Pierwszego dnia imprezy dzieci i młodzież zaprezentują swoje umiejętności na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Wystąpią m.in.: Zespół Tańca Nowoczesnego „Kie” oraz Dziecięca Grupa Baletowa. Następnego dnia „Premiery” odbędą się w Domu Kultury.
więcej

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy organizuje konkurs plastyczny „W baśniowym świecie Andersena”, który skierowany jest do uczniów klas I-III łęczyckich szkół podstawowych. Praca ilustrująca dowolną baśń duńskiego pisarza powinna być wykonana w formacie A4 techniką dowolną. Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę w terminie do 20 marca 2017r. Więcej informacji na stronie www.bibliotekaleczyca.pl.
więcej

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty

Dziś w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pn. „Posprzątaj po swoim psie” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Łęczycy. Głównym celem konkursu skierowanego do przedszkolaków z łęczyckich placówek było promowanie i rozpowszechnianie wśród najmłodszych mieszkańców miasta zasad czystości w miejscach publicznych poprzez sprzątanie przez właścicieli nieczystości pozostawionych przez psy, którymi się opiekują. Wpłynęło 55 prac wykonanych różnymi technikami artystycznymi. Za pomocą kredek, plasteliny czy wycinanek przedszkolaki przedstawiły problem związany z zachowaniem czystości po psach przez właścicieli czworonogów. 
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26