Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyca na Targach Turystycznych w Warszawie

19 kwietnia br. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łęczycy uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych – Lato 2013. Na stoisku województwa łódzkiego rozdawane były między innymi ulotki, mapki turystyczne oraz przewodniki związane z Łęczycą i regionem. Patronat Honorowy nad Targami Lato 2013 sprawowali: Jolanta Koczorowska - Burmistrz Dzielnicy Wawer, Małgorzata Chechlińska - Prezes Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan oraz Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych i Warszawska Izba Turystyki. 

więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w dniach 22–27 kwietnia 2013r. po raz ósmy obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień – European Immunization Week (EIW) objęty patronatem Światowej Organizacji Zdrowia. W obchodach aktywnie uczestniczą kraje z całego regionu europejskiego. W ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień prowadzona będzie szeroka kampania edukacyjna, której celem jest promowanie szczepień ochronnych, a także zwiększenie świadomości społecznej w zakresie szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, ze szczególnym uwzględnieniem grup ryzyka, do których trudno dotrzeć (np. społeczność romska, emigranci) oraz osób, które z różnych przyczyn sprzeciwiają się idei szczepień.
więcej

Oddaj głos na zdjęcie łęczyckich przedszkolaków!


Prosimy o oddawanie głosów na zdjęcie przedszkolaków w konkursie fotograficznym „Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy” Codziennie do 31 maja 2013r.

www.konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,105.html

Dziękujemy!


KRYJÓWKA BORUTY

 W NASZEJ MAŁEJ ŁĘCZYCY, CHOCIAŻ CZASEM KTOŚ KRZYCZY, MAMY MIEJSCA WSPANIAŁE TAKIE DUŻE I MAŁE. GDY NAD BRZEGIEM PRZYSTANIESZ, WSZYSTKO CO CHCESZ, DOSTANIESZ: LASU SKRAWEK PO BOKU, KRZYK ŻABIEGO RECHOTU, W TRZCINIE KACZOR SIĘ ŚMIEJE, W DALI ZAMEK WIDNIEJE. CZY DOROSŁY, CZY DZIECIĘ - POZNA TO MIEJSCE W ŚWIECIE!
więcej

Konkurs plastyczny "Mój talerz zdrowia" rozstrzygnięty

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój talerz zdrowia”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łęczyckiego realizujących program profilaktyczny „Trzymaj Formę”. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. 

więcej

Państwowy Powiatowy Inspektor w Łęczycy informuje


                           
Od 1 lipca 2012 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna przystąpiła do realizacji autorskiego Projektu Profilaktyczny Program w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych. Program ten jest przedsięwzięciem długofalowym ( plan działań rozpisany jest do 2016 r.) Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dofinansowanie Projektu w 15% w kwocie 606 828 CHF (1 868 424 PLN) stanowi wkład krajowy zapewniony przez Ministra Zdrowia.
więcej

Dzieciaki z Przedszkola Nr 2 uczestniczą w zajęciach dogoterapii

W dniu 04 kwietnia 2013r. w Przedszkolu Nr 2 odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z Psimi Terapeutami oraz ich opiekunami z Fundacji „Ama Canem”. Zajęcia sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem umiejętności, jakie prezentowały czworonożni przyjaciele. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zapoznania się z zasadami, jakie należy przestrzegać podczas kontaktu z psem. Częstowały pieski ich ulubionymi smakołykami, mogły pogłaskać, przytulić oraz przełamać wszelkie bariery: lęku, strachu, niepewności. Zajęcia z pieskami wyzwoliły u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji. Dzisiejsza przygoda, jaka doświadczyły przedszkolaki z Psimi Terapeutami z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
więcej

Podsumowanie akcji „Karma dla psa” w Przedszkolu Nr 2

W dniu 03.04.2013r. podsumowaliśmy akcję zbiórki karmy dla podopiecznych ze „Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt” w Łęczycy. Zebrane dary dzieci przekazały na ręce Pana Adama Kujawy Dyrektora „Zieleni Miejskiej” Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji !

Przedszkole nr 2 w Łęczycy
więcej

Spotkania w Punkcie Pośrednictwa Pracy

Punkt Pośrednictwa Pracy w Łęczycy informuje, iż w kwietniu 2013r. odbędą się spotkania na następujące tematy: 11 kwietnia - „Internet niezbędnym narzędziem poszukiwania pracy”, 18 kwietnia – „Możliwości zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy”, 25 kwietnia – „Praktyki, staże, wolontariat – nowe doświadczenia zawodowe”. Miejsce” Łęczyca, ul. Belwederska 38, czas trwania: w godz. 11.00-12.30.Szczegółowe informacje, dotyczące spotkań
więcej

Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miejskim

W dniu 27 III 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy wyruszyły z wielkanocnymi życzeniami do Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Tam w imieniu swoim, swoich pań oraz pani dyrektor na ręce Burmistrza Miasta i jego współpracowników przekazali symboliczny prezent świąteczny. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

wszystkich aktualności: 12