Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2014 r. (piątek)

Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynnyW KANCELARII URZĘDU MIEJSKIEGO W ŁĘCZYCY


 (PARTER)

PEŁNIONY BĘDZIE DYŻUR

Zgłoszenia kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego przyjmowane są w godzinach 8.00 - 15.30

Za utrudnienia przepraszamy
więcej

Wręczono ZŁOTY EKSLIBRIS 2013 łęczyckiej publikacji "Nekropolie Łęczycy. Piękno ukryte w detalu"

Jak informowaliśmy wcześniej, laureatem 22. edycji Nagrody Złoty Ekslibris za rok 2013 w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej została publikacja „Nekropolie Łęczycy. Piękno ukryte w detalu” (nakład 600 egzemplarzy). Nad albumem pracował non profit zespół łęczyckich regionalistów w składzie: Lucyna Sztompka, redaktor albumu, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Alicja Łosińska, skarbnik Zarządu TNP OŁ, Maria Sęczkowska, sekretarz Zarządu TNP OŁ, Mirosława Żydek, członek Zarządu TNP OŁ, Mirosław Pisarkiewicz (autor tekstu), Przemysław Marynowski (autor zdjęć), Bolesław Solarski, przewodniczący TNP OŁ. Wydawcami albumu byli: TNP OŁ, TMZŁ i APP Oddział w Łęczycy. Nagrodzony album sfinansowali Wydawcy oraz Urząd Miejski w Łęczycy, Urząd Gminy Łęczyca i parafia św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. 

więcej

Święto Palanta w Grabowie

Zgodnie z tradycją w pierwszy dzień po zakończeniu Świąt Wielkanocnych odbyło się w Grabowie Święto Palanta. Impreza, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą. Później, już na rynku głównym, licznie zgromadzona publiczność obejrzała m.in.: występy Gminnej Orkiestry Dętej z Mażoretkami, koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Na specjalnie przygotowanym placu „Niebo” – „Piekło” odbywały się, rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych, mecze palanta. Na uroczystościach obecny był Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. 

więcej

Wyróżnienia i nagrody dla młodych chemików z łęczyckiego Gimnazjum

Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy Izabela Klim , Weronika Maciejewska i Magdalena Powierża wzięły udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Udział w tych prestiżowych zajęciach, to swoista nagroda dla najlepszych młodych chemików w naszym województwie. Pierwsza część spotkania była pokazem doświadczeń w wykonaniu uczniów liceum.   

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Radosna Wielkanoc w Przedszkolu nr 4

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych zorganizowanych przez Muzeum w Łęczycy, w których brały udział nasze przedszkolaki. 15 kwietnia odbyła się również uroczystość pt. „Poranek wielkanocny”, przygotowana przez grupę VI. Dzieci zaprezentowały w barwnych strojach tradycje wielkanocne poprzez: wiersze, tańce ludowe i piosenki wielkanocne. Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia i wszyscy zaproszeni mogli spróbować tradycyjnych wielkanocnych smakołyków. Nie zapomniał o przedszkolakach również zajączek wielkanocny i przyniósł wszystkim dzieciom słodkie niespodzianki. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

Wielkanocne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy

16 kwietnia 2014 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne. Wszystkich zaproszonych gości i podopiecznych ŚDS powitał dyrektor placówki – Marek Szczepaniak, życząc zdrowych i spokojnych świąt pełnych spokoju i miłości. Na spotkaniu obecny był również Gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów – Ojciec Leszek Walkiewicz, który pobłogosławił stół wielkanocny. Władze miasta reprezentowali: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Sekretarz Miasta – Renata Brygier. Zastępca Burmistrza złożył wszystkim obecnym życzenia radosnych świąt wielkanocnych, pełnych pogody ducha i uśmiechu. 

więcej

Spotkanie wielkanocne w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Dnia 16 kwietnia 2014 r. dzieci z Przedszkola Nr 2, ze wszystkich grup wiekowych, przygotowały specjalny program artystyczny o tematyce wielkanocnej. Wesołe wiersze, piosenki i tańce oraz świąteczna dekoracja sali wprowadziły zebranych w świąteczny i miły nastrój. Dzieci przybliżyły tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Nie zabrakło popisu wielkanocnych zwierzątek oraz zabawy w śmigusa – dyngusa. Występ przedszkolaków oczarował wszystkich. Na zakończenie wielkanocnego spotkania Zajączek wielkanocny złożył dzieciom i pracownikom świąteczne życzenia oraz obdarował czekoladowymi jajeczkami. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2

więcej

Grupa dzieci z Przedszkola nr 1 na XI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym

W dniu 4 kwietnia 2014 roku grupa dzieci 6 - letnich z Przedszkola nr 1 w Łęczycy uczestniczyła w XI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym w Piątku. Jak co roku młodzi aktorzy mogli zaprezentować swoje umiejętności sceniczne przed szerszą publicznością, jaką stanowiły dzieci oraz nauczyciele z innych placówek. Reprezentanci Przedszkola nr 1 w Łęczycy odegrali przedstawienie " Pinokio " wcielając się w poszczególne role ściśle związane z przedstawieniem. W czasie występu dzieci mogły pochwalić się nie tylko umiejętnościami aktorskimi ale również tanecznymi, dzięki którym występ nabrał szczególnego bajkowego uroku. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II najlepsi w województwie!

Najbardziej prestiżowe Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty i ŁCDNiKP w Łodzi zakończyły się kolejnym spektakularnym sukcesem łęczyckich gimnazjalistów. Po prawdziwie wyczerpujących i rozłożonych na 6 miesięcy 3 etapach naukowych zmagań młodzieży z całego województwa, Łęczyca dziesiąty rok z kolei znalazła się wśród najlepszych w województwie. Magdalena Powierża z klasy III d uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Chemii, natomiast Filip Kamiński z klasy III a wywalczył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Historii. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

"Cała prawda o papierosie"

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu zorganizowano akcję edukacyjną pod hasłem „Cała prawda o papierosie”. Adresatami działań byli funkcjonariusze i pracownicy służby więziennej z Zakładu Karnego w Garbalinie, a także osadzeni w ZK w Garbalinie. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu lekarza medycyny (dr Piotra Kozińskiego ZOZ w Łęczycy) na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz mieli okazję obejrzeć wystawę plakatów „Cała prawda o papierosie.
więcej

wszystkich aktualności: 13