Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Jaguary w Łęczycy

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji do obejrzenia wystawy Jaguarów. Już w najbliższą sobotę, około godziny 15 przed łęczyckim Ratuszem Miejskim, pojawią się członkowie Jaguar Club Poland, którzy zaprezentują swoje piękne samochody. To trzeba zobaczyć!
więcej

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne

Dzisiaj zakończyły się egzaminy dla gimnazjalistów. W ostatnim dniu uczniowie zdawali język obcy. Na 127 uczniów z łęczyckiego gimnazjum 115 osób zdecydowało się na język angielski i tylko 12 na język niemiecki. Egzamin składał się z 2 poziomów: podstawowego i rozszerzonego. Do poziomu rozszerzonego przystąpiło 96 łęczyckich gimnazjalistów.

W poprzednich dniach odbyły się egzaminy z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Uczniowie z naszego gimnazjum byli zadowoleni z rozwiązanych przez siebie testów. Według dyrektora szkoły, Pani Wandy Lepczak, najtrudniejszy był test z matematyki. - Gimnazjaliści mają niezwykle trudne zadanie do wykonania, przygotowując się do egzaminów, gdyż obejmują one bardzo rozległą wiedzę z kilku przedmiotów.

Trzymamy kciuki za gimnazjalistów w oczekiwaniu na wyniki z egzaminów. 

więcej

Sportowy tydzień w Przedszkolu nr 1

Miniony tydzień upłynął dzieciom z Przedszkola nr 1 pod hasłem: "Sport to zdrowie". W ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Na sportowo - bardzo zdrowo" dzieci z grup "Biedronki" oraz "Żabki" uczestniczyły w zajęciach sportowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Słoneczna aura pozwoliła na realizację zajęć na boisku szkolnym, gdzie przedszkolaki pod bacznym okiem nauczyciela wychowania fizycznego rozwijały swoją sprawność fizyczną. Wzorem do naśladowania podczas ćwiczeń i zabaw ruchowych byli uczniowie kl. IV, którzy otoczyli swoich młodszych kolegów troskliwą opieką. Wszyscy świetnie się bawili i o wiele zdrowsi zajęcia sportowe zakończyli. 

Foto: Przedszkole nr 1


więcej

"Bezpieczna kobieta"
Akcję "€žBezpieczna kobieta" już po raz czwarty organizuje Łowicka Akademia Sportu. Zajęcia obejmą trzy spotkania po 2-3 godziny. Pod czujnym okiem Mistrza Kamila Sobola oraz instruktorów Łowickiej Akademii Sportu: Kamila Zabosta, Gabrieli Gajewskiej i Piotra Malczyka oraz dyplomowanych ratowników medycznych i lekarzy, kobiety nauczą się prostych chwytów, zniechęcających napastnika. Oprócz ćwiczeń typowo sportowych, odbędzie się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie m.in. rozpoznawanie objawów udaru, zawału serca, wykonywanie sztucznego oddychania, masażu serca, tamowania krwotoku, opatrywania ran, a także pomoc medyczna przy małych dzieciach.
więcej

Europejski Tydzień Szczepień 2015

W dniach 20-25 kwietnia, już po raz dziesiąty obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez państwa, a główny cel Tygodnia to stałe podkreślanie znaczenia szczepień rutynowych, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi.

Co zyskujemy, stosując szczepienia? O czym powinniśmy pamiętać?
więcej

Konferencja dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w 9. Międzynarodowej Konferencji Funraisingu. Jest to spotkanie będące źródłem wiedzy o niezależności finansowej NGO. Organizacje pozarządowe wprowadzające fundraising i efektywne zarządzanie finansami w swoich działaniach, stają się samodzielne finansowo i rzadziej korzystają z publicznych dotacji. Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 maja 2015r. w Warszawie.Szczegółowe informacje znajdują się tutaj (pobierz)
więcej

Konferencja "Instalacje solarne - zastosowanie, inwestycja, dotacje UE"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt."Instalacje solarne - zastosowanie, inwestycja, dotacje UE", która odbędzie się 16 maja 2015 w godzinach 10.00 - 15.00 w Fabryce Inżynierów Politechniki Łódzkiej organizowanej przez Lodz Solar Team. Celem spotkania jest zwiększenie świadomości lokalnej w zakresie zastosowania instalacji solarnych.Więcej informacji znajduje się tutaj (pobierz)
więcej

Wizyta delegacji francuskiej

W dniach 10-11 kwietnia gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli z miasteczka partnerskiego Rillieux-la-Pape. W trakcie pobytu omawiano między innymi sierpniowy przyjazd mieszkańców francuskiego miasta do Łęczycy. Ponadto poruszone zostały tematy związane z wymianą młodzieży, muzyków. W trakcie pobytu nasi przyjaciele z Francji zwiedzili również łęczyckie szkoły, więzienie, muzeum, skansen w Kwiatkówku oraz archikolegiatę. 

więcej

Radosna Wielkanoc w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

2 kwietnia w budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne. Przygotowania do uroczystego śniadania rozpoczęły się jednak dzień wcześniej. W środę opiekunowie i podopieczni TPD, wraz z Burmistrzem Królewskiego Miasta Łęczyca, przyrządzali bowiem potrawy na stół wielkanocny. Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich zaproszonych gości przez Prezesa TPD Tadeusza Grzelaka oraz Wiceprezes Ewę Frontczak. 

więcej

Śniadanie Wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy

1 kwietnia 2015 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Dyrektor Marek Szczepaniak powitał zaproszonych gości m.in. Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Lipińskiego, Gwardiana Ojca Leszka Walkiewicza oraz całą społeczność ŚDS, a następnie złożył wszystkim zebranym najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

więcej

Debata Miejska „Łęczyca dla młodych”

W ostatnim dniu marca dyrekcja oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zorganizowali w łęczyckim Ratuszu debatę miejską „Łęczyca dla młodych”. Podczas spotkania, które odbyło się w obecności przedstawicieli Senatu i Sejmu, Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczyca, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych oraz uczniów, dyskutowano o potrzebach młodych ludzi uczących się oraz mieszkających w Łęczycy. Ponadto podjęty został temat powołania w naszym mieście Młodzieżowej Rady Miasta. W przerwie pomiędzy obradami zaproszeni goście udali się na wspólny spacer do Parku Miejskiego oraz łęczyckiego Zamku. 

więcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest obchodzony co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). 

więcej

Przedszkolny Teatr Wielki w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

W dniach: od 27 marca do 31 marca 2015r. w Przedszkolu nr 4 można było oglądać coroczne przedstawienie Przedszkolnego Teatru Wielkiego. W bieżącym roku szkolnym była to bajka „Kot w butach” w wykonaniu wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola. 

więcej

wszystkich aktualności: 15