Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Współpraca z Rillieux-la-Pape została zaplanowana na kolejne lata

27 kwietnia br. w Rillieux-la-Pape (Francja) podpisana została przez Mera Alexandra Vincendeta i Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego umowa intencyjna dotycząca dalszej współpracy partnerskiej pomiędzy Łęczycą i miastem Rillieux-la-Pape. Główne aspekty wypracowanej współpracy dotyczą wymiany doświadczeń związanych z organizacją i funkcjonowaniem miast oraz promocji kultury i gospodarki obu regionów. Poruszone została problematyka narzędzi wsparcia partycypacji społecznej. Podczas wizyty w partnerskim Burmistrz Krzysztof Lipiński odbył cykl spotkań z francuskimi urzędnikami, przedsiębiorcami, naukowcami, mieszkańcami Rillieux-la-Pape i Lyonu oraz przedstawicielami polonii.
więcej

Koncert muzyczny dla podopiecznych Środowiskowego Domu

28 kwietnia br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy odbył się coroczny wiosenny koncert muzyczny Uczniów oraz Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Łęczycy. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności gry na instrumentach, ale zachwycili również niezwykłą wrażliwością muzyczną. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mogli posłuchać zarówno utworów klasycznych jak i tych zaliczanych do gatunku muzyki rozrywkowej.
więcej

885-lecie Konsekracji Łęczyckiej Archikolegiaty w Tumie

1 maja br. w Tumie pod Łęczycą z okazji 855 rocznicy konsekracji Archikolegiaty w Tumie oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski odbędzie się uroczystość pod nazwą „TUM JEST” Bogaty program spotkania obejmuje między innymi konferencję pt. „Wojciech – święty człowiek, mocny wiarą!", którą wygłosi ks. bp Wojciech Osial - bp pomocniczy diecezji łowickiej, uroczystą Mszę Św dziękczynną pod przewodnictwem J.E ks. Bp Andrzeja F. Dziuby – ordynariusza diecezji łowickiej, wraz z homilią i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Poniżej szczegółowy program spotkania.
więcej

Edukacja ekologiczna w łęczyckich szkołach podstawowych

Łęczyckie szkoły podstawowe w roku szkolnym 2015/2016 realizują programy edukacji ekologicznej na które uzyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016”.
więcej

Ruszyły pierwsze wypłaty w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Łęczycanie złożyli już w sumie 658 wniosków o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”, z czego aż 120 w formie elektronicznej. Dziś (25.04. br.) zostały zrealizowane pierwsze wpłaty na konta wnioskodawców. Pojawiające się błędy w wypełnieniu formularzy wydłużają weryfikację wniosków. Obecnie na bieżąco drukowane są decyzje, które dostarcza do wnioskodawców goniec z Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Po odbiorze decyzji, świadczenia będą wypłacane sukcesywnie na konto. Zgodnie z wolą wnioskodawcy istnieje możliwość odbioru świadczenia w Kasie Urzędu Miejskiego. Wypłaty w Kasie będą realizowane zgodnie z harmonogramem wywieszonym na tablicy informacyjnej przy kasie oraz załączonym do decyzji.
więcej

Łęczyccy uczniowie na zajęciach w siedzibie Straży Miejskiej

25 kwietnia br. łęczyccy Strażnicy Miejscy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klasy IIIA Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Zajęcia w ramach cyklu „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”, koncentrowały się na przekazaniu informacji na temat istniejących zagrożeń dla zdrowia i życia dzieci. Tego typu lekcje to najlepsza metoda wyrabiania właściwych postaw wobec różnego rodzaju niebezpieczeństw a także sposób na utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadomienie konsekwencji płynących z niewłaściwego zachowania. Podczas wizyty w straży dzieci zwiedziły też Studio Monitoringu Miejskiego.
więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy

Informujemy, że 2 maja 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Łęczycy w zamian za dłuższy czas urzędowania w dniach:

1) 18.04.2016r.-poniedziałek- Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godzinach 7.30- 16.30,

2) 20.04.2016r. -środa- w godzinach 7.30- 16.00,

3) 21.04.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00,

4) 25.04.2016r.-poniedziałek- w godzinach 7.30- 16.30,

5) 27.04.2016r.- środa- w godzinach 7.30-16.00,

6) 28.04.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00,

7) 11.05.2016r.-środa- w godzinach 7.30-16.00,

8) 12.05.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00.Dzień 27 maja 2016 roku (piątek) jest dniem wolnym od pracy za pracę w dniu 21 maja 2016 roku (sobota) w godzinach 8.00-15.30, Straż Miejska 7.00-15.00Na podstawie Zarządzenia Nr 120.54.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 12 kwietnia 2016 roku
więcej

Lokale mieszkalne i użytkowe na sprzedaż

19 maja 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: 3 lokali mieszkalnych i 2 użytkowych. Przetargi rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą realizowane zgodnie z poniższym wykazem i harmonogramem:
więcej

Łęczyckie przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy dzień Ziemi. Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy, kolorowo ozdobione kwiatami, wyruszyły z transparentem w przemarsz po Łęczycy. Akcja miała przypomnieć wszystkim o tym ważnym dla naszej Ziemi dniu. Dzieci wręczały napotkanym mieszkańcom miasta własnoręcznie wykonane z bibuły kwiaty oraz żywe żonkile. Przedszkolaki z grupy III gościły również w Urzędzie Miasta Łęczyca. Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi było zasianie przez najmłodszą grupę w ogródku dydaktycznym przedszkola żywej roślinki.
więcej

OSTRZEŻENIE - Przymrozki

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w PoznaniuOSTRZEŻENIE Nr 16

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Przymrozki/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 00:00 dnia 26.04.2016 do godz. 07:00 dnia 26.04.2016

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz
więcej

Łęczyca otrzyma ponad milion złotych refundacji kosztów przebudowy dróg miejskich

Pod koniec marca podpisana została umowa na dofinansowanie w formie refundacji, poniesionych kosztów przebudowy ulicy Wojska Polskiego i ul. Staromiejskiej w Łęczycy. Na projekty o wartości w sumie 1 370 570 zł łęczycki samorząd miejski pozyska dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 1 068 510 zł. Wnioski na dofinansowanie zakończonych w ubiegłych latach zadań zostały złożone w lutym 2016 roku.
więcej

III Międzynarodowy turniej strzelania na odległość z łuków tradycyjnych Flight. Łęczyca 2016

W przedostatni weekend kwietnia Łęczyca stanie się europejskim centrum łucznictwa tradycyjnego. W dniach 23 i 24 kwietnia odbędą się na terenie podłęczyckich łąk (na końcu ulicy Ogrodowej) międzynarodowe zawody w strzelaniu na odległość określane, od dalekiego lotu strzały, mianem Flight. Na łęczyckim Zamku przewidziane będą dodatkowe atrakcje dla uczestników i zwiedzających takie jak: wystawy zabytkowych łuków orientalnych z kolekcji Michała Sanczenko i obrazów o tematyce łuczniczej ze zbiorów Olgi i Łukasza Nawalnych, pokazy i nauka strzelania z łuku, wykłady i łucznicze stoiska handlowe.
więcej

Młodzież z TPD w Łęczycy będzie promować zdrowy styl życia

19 kwietnia br. Burmistrz Krzysztof Lipiński przekazał młodzieży z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy kaski rowerowe. Wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo jest uzupełnieniem akcji profilaktycznej prowadzonej w formie pogadanek prewencyjnych i warsztatów. Nowe kaski mają nie tylko chronić przed kontuzjami podczas uprawiania sportu, ale również stanowić powierzchnię reklamową wykorzystaną pod promocję pozytywnych zachowań. Na kaskach umieszczone będą bowiem napisy: „DOPALACZE – NIE BIORĘ!” oraz „ALKOHOL – NIE PIJĘ!”. Zakup kasków został sfinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

więcej

Delegacja Republiki Mołdawii z wizytą w Łęczycy

Od niedzieli Łęczyca gości pięcioosobową delegację samorządowców z Tielicy w Mołdawii na czele z panią mer, Rodicą Russu. Nasi przyjaciele z Mołdawii przyjechali do Polski, do Łęczycy aby poznawać zasady tworzenia specjalnej strefy ekonomicznej. W programie wizyty zostały zaplanowane spotkania z Burmistrzem Miasta Łęczyca, Krzysztofem Lipińskim, dyrekcją firmy Kampmann Sp. z o.o. w Łęczycy. Goście zwiedzili również Muzeum na Zamku Królewskim w Łęczycy. Szczególnie przypadł im do gustu Diabeł Boruta, prezentowany w wielu wcieleniach. Legendy o łęczyckim diable przybliżyła Gościom pani Anna Dłużewska-Sobczak, kustosz Muzeum w Łęczycy.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 37