Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

16 maja 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: nieruchomości gruntowej i nieruchomości lokalowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem.
więcej

Jan Kopka gościem spotkania "Osobowości"

30 kwietnia 2017 roku o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się spotkanie z cyklu „Osobowości”, którego bohaterem będzie Jan Kopka. Gość spotkania to niezwykle ciekawa i barwna postać związana z naszym regionem. Mieszkaniec Chorek w gminie Grabów jest emerytowanym strażakiem, pszczelarzem, gawędziarzem oraz kolekcjonerem. Posiada ogromny zbiór różnych eksponatów, których gromadzenie rozpoczął już w szkole podstawowej. W swojej kolekcji ma m.in.: obrazy, rzeźby, proporczyki, aparaty telefoniczne i hełmy.
więcej

Zapraszamy na koncert w ramach "Musica Moderna"

W niedzielę, 30 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.15 w Klasztorze OO. Bernardynów w Łęczycy, przy ul. Poznańskiej 18A, odbędzie się koncert w ramach 70. Sesji „Musica Moderna” - Muzyka Solowa i Kameralna. Organizatorem jest Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Podczas koncertu wystąpią: Sławomir Cichor (trąbka, flugelhorn) i Krzysztof Urbaniak (organy). W programie utwory znanych kompozytorów, m.in. Johanna Sebastiana Bacha i Krzysztofa Grzeszczaka – absolwenta i wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi.Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
więcej

Przedszkolaki z petycją u Zastępcy Burmistrza

22 kwietnia (w sobotę) przypadał Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Święto, które powinno leżeć na sercu wszystkim mieszkańcom naszego globu. Obchody stanowią okazję do podniesienia na całym świecie świadomości społecznej na stawiane wyzwania w zakresie dobrobytu planety i całego życia na niej, mając na uwadze m.in. ochronę klimatu i jej zrównoważony rozwój, gdyż konsekwencją niegospodarności społeczeństw i nadmiernej eksploatacji planety jest degradacja otaczającego nas środowiska. 

więcej

Zapraszamy na uroczystości(proszę kliknąć na obrazek, aby zobaczyć program uroczystości)
więcej

Zapraszamy na Targi Edukacyjne

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów, Rodziców i Nauczycieli na XIII TARGI EDUKACYJNE, które odbędą się 26 kwietnia 2017 r. w godzinach 9.00 – 13.00 w Hali Sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy. Organizatorem spotkania jest  Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Łęczycy.
więcej

Dzień Flagi RP - 2 maja

Dla uczczenia naszych barw narodowych uchwalono dzień 2 maja – Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze miasto, przyłączając się do ogólnopolskich uroczystości, proponuje wspólną integrację mieszkańców Łęczycy. Serdecznie zapraszamy do udziału w Rowerowym Prologu ulicami Miasta Łęczyca, zakończonym Piknikiem Patriotycznym w Parku Miejskim, którego celem będzie wyrażenie szacunku i głębszego poznania znaczenia naszych symboli narodowych .

Szczegółowy program znajduje się poniżej.

(proszę kliknąć na baner, aby wyświetlić szczegółowe informacje)

więcej

Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 tekst jednolity) na wniosek klubu radnych „Od Nowa” zwołuję sesję nr XLVIX Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 20 kwietnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 16.00, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Zapraszamy do wypełnienia fiszki projektowej dotyczącej rewitalizacji Łęczycy

Zapraszamy do wypełnienia fiszki projektowej dotyczącej propozycji rozwoju obszaru rewitalizacji w Łęczycy. Wyznaczony wstępnie obszar znajdą Państwo w załączonej poniżej prezentacji. Prosimy o zaproponowanie projektów przez przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych w Łęczycy za rozwój, edukację, bezpieczeństwo. Każda propozycja zostanie rozpatrzona. Projekty należy przesyłać do dnia 24.04.2017 r. do godziny 12.00 na adres mnowak@leczyca.info.pl.Fiszka projektowa (do pobrania)

Prezentacja (do pobrania)
więcej

Wielkanocne spotkanie z zajączkiem w Przedszkolu nr 1

W Przedszkolu nr 1 dzieci bardzo starannie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki ozdabiały pisanki, wykonywały wiele ozdób świątecznych, np. kurczaczki, baranki, składały i kleiły koszyczki. Niespodzianką dla nich była wizyta Wielkanocnego Zajączka, który przekazał dzieciom informację, że na terenie ogrodu pochował czekoladowe jajeczka. 

więcej

Młodzi łęczycanie na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego

„Bezrobocie wśród informatyków i programistów w Łodzi sięga -50%, tak ogromne jest zapotrzebowanie na te zawody na rynku pracy” - tę żartobliwą puentę dr Marka Majewskiego, Pełnomocnika Dziekana ds. promocji Wydziału Matematyki i Informatyki nagrodzili wczoraj brawami młodzi łęczycanie. Blisko 50 uczniów gimnazjalnych klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej nr 1 wzięło bowiem tradycyjnie już udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. 

więcej

Muzyka lekarstwem na całe zło - koncert Kapeli Łęczyckiej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017, który w tym roku przebiega pod hasłem „Depresja porozmawiajmy o niej” zorganizował Koncert na rzecz walki z tym schorzeniem. Celem działań podejmowanych w ramach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnianie wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, zmiana postaw społecznych w stosunku do osób chorych psychicznie, a także zachęcanie samych chorych do podjęcia specjalistycznego leczenia. 

więcej

Trzecie spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Miasta Łęczyca

Serdecznie zapraszamy wszystkich interesariuszy rewitalizacji, w szczególności Radnych Miejskich, przedstawicieli NGO, przedsiębiorców i innych instytucji na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w dniu 10.04.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, przy ul. Marii Konopnickiej 14.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

16 maja 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: nieruchomości gruntowej i nieruchomości lokalowych. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem.
więcej

Młodzi łęczycanie pokochali roboty

Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, członkowie koła naukowego I LOVE ROBOTS zakończyli cykl pokazów w przedszkolach. Powiedzieć, że młodzi łęczycanie pokochali roboty, to nic nie powiedzieć. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Przedszkolaki mogły zobaczyć próbkę możliwości zdalnie sterowanych robotów, sami nimi posterować, a nawet wziąć udział w nietypowym wyścigu. Członkowie grupy I LOVE ROBOTS uczyli również swoje młodsze koleżanki i kolegów w jaki sposób konstruują roboty i piszą programy sterujące ich pracą. 

więcej

wszystkich aktualności: 15