Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

27 maja 2011 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbył sie Piknik Rodzinny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". Impreza rozpoczęła się pokazami artystycznymi uczniów naszej szkoły. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Piknik obfitował w wiele konkursów tj. " Pierwszaki znają Europę", " Tęczowa Unia", "Europejskie puzzle", " Pod jedną flagą", Polska moja ojczyzna", "Co wiesz o Unii Europejskiej?".Nagrody dla laureatów konkursów zostały ufundowane ze środków unijnych w ramach realizowanego w szkole projektu "Europejska jakość już w szkole podstawowej". 

więcej

Powiatowa Majówka Zdrowia

W sobotę, 28 maja 2011r. w Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się XVIII Powiatowa Majówka Zdrowia, która promuje zdrowy styl życia oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszyscy zainteresowani mogli poddać się badaniom profilaktycznym. Dla dzieci zorganizowano liczne konkursy i zabawy ruchowe. Ponadto odbyły się występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych mieszkańców powiatu łęczyckiego oraz występy zespołów muzycznych. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Łęczycy. 

więcej

Jubileusz prof. Jana Szymczaka

13 maja 2011 w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbył się wspaniały Jubileusz 40-lecia pracy zawodowej, połączony z 65. rocznicą urodzin. Szacowny Jubilat, prof. dr hab. Jan Szymczak, Honorowy Obywatel naszego miasta, przyjął życzenia od licznie zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło władz uczelni UŁ i miasta Łodzi, młodzieży akademickiej, włodarzy miasteczek, wsi i powiatów oraz członków towarzystw naukowych, z którymi Pan Profesor współpracuje. 

więcej

Rodzinne pikniki w łęczyckich szkołach podstawowych

Rada rodziców, dyrekcja, rada pedagogiczna oraz uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 oraz nr 4 w Łęczycy serdecznie zapraszają na Rodzinne pikniki, który odbędą się 27 maja 2011r. W programach imprez m.in.: wystpey artystyczne uczniów, loteria fantowa, konkursy sprawnościowe i plastyczne, pokazy wojskowe, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, zabawa przy muzyce.Program pikniku Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy

Program pikniku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy
więcej

Dzień Dziecka w Łęczycy!

Informujemy, że obchody Dnia Dziecka w Łęczycy odbędą się 04 czerwca br. na Pl. T. Kościuszki. Wkrótce podamy szczegółowy program obchodów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i dorosłych.
więcej

Uroczysty koncert z okazji 850-lecia Archikolegiaty w Tumie

Uwieńczeniem obchodów 850-lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie był uroczysty koncert w wykonaniu CHÓRU I ORKIESTRY FILHARMONII im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz CHÓRU KAMERALNEGO "VIVID SINGERS", DAWID BER - dyrygent, KRZYSZTOF GRZESZCZAK – dyrygent. Ponadto z okazji 850 lat Łęczyckiej Świątyni został skomponowany utwór LOCUS INAESTIMABILIS, który podkreślał duchowy i symboliczny charakter tego wyjątkowego miejsca.


więcej

Relacja z uroczystości 850-lecia Archikolegiaty w Tumie

Rok 2011 jest okresem doniosłego jubileuszu nie tylko dla Łęczycy, ale także dla kultury polskiej. 21 maja 1161 roku w obecności książąt i biskupów odbyła się uroczysta konsekracja łęczyckiej archikolegiaty, która zasłynęła jako miejsce najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego państwa. W dniach 21-22 maja 2011r. miały miejsce uroczystości, mające na celu upamiętnienie 850-lecia konsekracji Świątyni. Prezydent RP Bronisław Komorowski objął Patronat Honorowy nad obchodami rocznicowymi. 

więcej

Sesja naukowa z okazji obchodów 850-lecia Archikolegiaty w Tumie

W sobotę, 21 maja br. w Domu Kultury w Łęczycy odbyła się sesja naukowa poświęcona 850-leciu konsekracji Archikolegiaty w Tumie, zorganizowana przez Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy przy współpracy z Komitetem Organizacyjnym powołanym z okazji obchodów. Samorządy reprezentowali Marszałek Wojewdztwa Łódzkiego – Witold Stępień, Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski. 

więcej

Przedszkolaki na ratunek koniom

W dniach OD 01.10.2010r. do 31.04.2011r. dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy wraz z rodzicami uczestniczyły w zbiórce makulatury w ramach akcji "Zbieraj makulaturę - ratuj konie". Po zakończonej akcji przy dużym zaangażowaniu rodziców oraz pracowników Przedszkola zebrana makulatura została przewieziona na miejsce skupu. Zgromadzone ze sprzedaży makulatury środki pieniężne zostaną przekazane Fundacji GAJA, która przeznaczy je na pomoc chorym oraz zaniedbanym koniom. 

więcej

Koncert Filharmonii Łódzkiej w Archikolegiacie Łęczyckiej w Tumie

Rok 2011 jest dla Tumu oraz Łęczycy szczególny, gdyż właśnie teraz przypada 850. rocznica konsekracji jedynej w Polsce Archikolegiaty. Ta świątynia ma wyjątkowe znaczenie nie tylko ze względu na swój wiek, ale również dlatego, że na przestrzeni dziejów była świadkiem wielu zdarzeń zarówno podniosłych, radosnych, jak i bolesnych w naszej historii. W jej wnętrzu wciąż rozbrzmiewają modlitwy gromadzących się przez tyle stuleci ludzi. Niszczona przez najeźdźców, trawiona pożarami, a jednak zawsze odbudowywana staje się czytelnym znakiem apokaliptycznej wiecznej świątyni.
więcej

Olimpiada dla przedszkolaków

12 maja br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 uczniowie klas I-III oraz dyrekcja zorganizowali dla 5-latków z łęczyckich przedszkoli gry i zabawy zespołowe pod hasłem „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

więcej

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Uprzejmie informujemy, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął Patronatem Honorowym obchody 850-lecia Archikolegiaty w Tumie, które odbędą się 22 maja 2011r.Strona internetowa Prezydenta RPwięcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 17