Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs rysunkowy dla dzieci z nagrodą niespodzianką

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy pragnie poinformować, iż w dniu 1 czerwca br. na terenie Pl. T. Kościuszki posiadać będzie własne stoisko, gdzie w godzinach od 11:00 do 14:00 zorganizowany zostanie konkurs rysunkowy pt. „Kochamy wszystkie zwierzęta” dla dzieci z nagrodą niespodzianką, a także udzielane będą bezpłatne porady weterynaryjne przez lekarzy weterynarii – Panią Danutę Czaplicką oraz Pana Krzysztofa Gajewicza.

Serdecznie zapraszamy!
więcej

Realizacja programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w Przedszkolu nr 1

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy w okresie od X 2011 r. do V 2012 r. brały udział w realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury ", w ramach którego w miesiącu maju zorganizowano na terenie placówki Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w pomarańczowych strojach, dekoracje sal również dominowały w kolor pomarańczowy. Uczestnicy programu świetnie się bawili pod opieką swoich wychowawców, którzy organizując naukę poprzez zabawę zachęcali dzieci do udziału w zabawach wychowawczo - dydaktycznych, zabawach muzyczno - ruchowych oraz zajęciach praktyczno- technicznych mających na celu wdrożenie zasad zdrowego odżywiania. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu

28 maja 2012 r. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy uczestniczyła w uroczystych obchodach Światowego Dnia bez Tytoniu w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Tego roczne obchody przebiegały pod hasłem "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego". Hasło to, ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego oraz na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu. 

więcej

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 25 maja 2012 r. o godz. 13.00 na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka połączone z 20-leciem Państwowej Straży Pożarnej. Udział w nich wziął Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski. 


więcej

Wspieramy dzieci z powiatu łęczyckiego

Firma De Heus wsparła finansowo remont oddziału dziecięcego ZOZ w Łęczycy. Przekazane środki będą stanowić uzupełnienie brakującej kwoty na już rozpoczęty remont. Z chęcią przychyliliśmy się do prośby wystosowanej przez personel oddziału dziecięcego, wiemy jak ważne jest przyjazne otoczenie, gdy się choruje. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa przekazana przez firmę De Heus przyczyni się do polepszenia samopoczucia najmłodszych pacjentów i pozwoli z uśmiechem pokonać uciążliwą chorobę. 

więcej

Majówka Zdrowia


26 maja 2012r.

w godz. 10.00-15.00
więcej

Rozpoczęcie prac remontowych na ul. Wojska Polskiego

Informujemy, iż rozpoczęły się prace remontowe związane z przebudową ul. Wojska Polskiego w Łęczycy. W poniedziałek 21 maja przekazany został plac budowy wykonawcy robót. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi z mieszanek bitumicznych oraz chodników z kostki typu „polbruk”. Ponadto wykonane zostaną dodatkowe wpusty deszczowe. Za wszelkie utrudnienia związane z prowadzonymi pracami przepraszamy.
więcej

Sejmik Staropolski 2012
19 maja 2012r. na dziedzińcu zamkowym w Łęczycy odbył się Sejmik Staropolski. Impreza ta została zrealizowana w ramach projektu „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W tegorocznym Sejmiku Staropolskim zaprezentowały się, dowodzone przez Karola Burego, dwa bractwa rekonstrukcji historycznej: Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz Hufiec Rycerstwa Opatowskiego. Widzowie, wśród huku armat, mogli obejrzeć m.in.: prezentacje dawnych tańców, czy też pokazy musztry bojowej. 

więcej

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

W dniach 07.05.12- 18.05.12 dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy brały udział w programie " Akademia Zdrowego Przedszkolaka ", w ramach którego uczestniczyły w zajęciach i zabawach mających na celu nie tylko wdrożenie zasad racjonalnego i zdrowego odżywiania ale i także uczyły się jak duży wpływ na zdrowie człowieka ma pobyt na świeżym powietrzu. Prowadzone w ramach akcji zajęcia oparte były przede wszystkim na praktycznych działaniach dzieci tj. tworzenie piramidy zdrowego odżywiania, wykonanie sałatki owocowej, wykonanie wiosennych kanapek, zabawy na świeżym powietrzu do realizacji których dzieci przystąpiły z ogromnym zaangażowaniem. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Wyjazd do Rillieux-la-Pape

W dniach 10-16 maja 2012 roku grupa 43 łęczycan przebywała w Rillieux-la-Pape – mieście partnerskim Łęczycy. W tym czasie zwiedziliśmy m.in.: Fort Vancia w Rillieux-la-Pape, stare miasto w Lyonie, zamek Rapetour w Theize oraz miasteczko Oingt, które ma tytuł jednego ze 162 najpiękniejszych miasteczek Francji. Ponadto grupa wzięła udział w tradycyjnym karnawale, podczas którego zaprezentowany został Polonez. 

więcej

Majówka Zdrowia


26 maja 2012r.

w godz. 10.00-15.00
więcej

XXIX Memoriał Ponomarenko i Majewskiego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z XXIX Memoriału im. Ponomarenki i Majewskiego, który odbył się 12 maja br. na Stadionie Miejskim w Łęczycy.więcej

Rajd Samochodów Zabytkowych

W sobotę 12 maja br. do Łęczycy zawitał Rajd Samochodów. Zabytkowych. Na imprezie można było zobaczyć prawie 30 zabytkowych samochodów, które zgromadziły się w piątek rano pod Instytutem Zdrowia Człowieka w Uniejowie. Pierwszego dnia, na trasie, zawodnicy wzięli udział w próbie sportowej w Grabowie, zwiedzili zamek w Besiekierach oraz kopalnie soli w Kłodawie. Główną atrakcją drugiego dnia była próba sportowa na rynku w Łęczycy. Widzowie mogli podziwiać pięknie pokładające się Citroeny czy słuchać ryku silników Mustangów. Były nawet próby dewastacji rynku przy użyciu strażackiego Żuka i Porsche 911. Skończyło się pobytem wszystkich uczestników rajdu w Łęczyckim więzieniu. Dzień zakończył się balem komandorskim. W niedzielę odbyła się dodatkowa próba sportowo-zabawowa z jajkami. Rajd zakończył się spontanicznym przejazdem kolumny samochodów zabytkowych przez Uniejów.Szczegółowa relacja >>

Classic Cars Łódź
więcej

IV ŁĘCZYCKIE MISTRZOSTWA ORTOGRAFII

Mistrzostwa odbyły się w dniu 11 maja 2012 roku, o godzinie 12.00, w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy. Udział wzięło 31 uczestników, reprezentantów, różnych grup społecznych miasta Łęczycy, podzielonych na następujące kategorie: samorządowcy, służby mundurowe, nauczyciele, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, instytucje i ochotnicy. Nad prawidłowym przebiegiem Dyktanda czuwał ekspert, polonista, mgr Henryk Stokwiszewski, który również wybrał tekst dyktanda.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 21