Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na obchody Dnia Dziecka w ŁęczycyKliknij na obrazki, by przeczytać szczegółowy program
więcej

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu


„Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi”


31 maja to ustanowiony przez WHO Światowy Dzień bez Tytoniu. Niech w mikroświecie każdego palacza dzień ten stanie się zachętą do ustanowienia przełomowej zmiany – odstawienia papierosów na zawsze. I po raz kolejny głośno powiedzmy, szczególnie tym młodszym szukającym wrażeń, o wielkiej szkodliwości niepozornego białego dymka.


Palenie tytoniu powoduje różne choroby przewlekłe, w tym choroby serca, ślepotę, miażdżycę, choroby płuc i zaburzenia płodności. Tytoń wypalany w dowolnej formie jest przyczyną 90% wszystkich nowotworów płuc oraz istotnym czynnikiem ryzyka udarów i śmiertelnych ataków serca. Zabija średnio jednego na dwóch palaczy.
więcej

Dzieci z Przedszkola nr 1 podczas wycieczki autokarowej do ZOO w Borysewie

W dniu 20 maja 2015r. dzieci z grup: I „Biedronki” i II „Żabki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do ZOO SAFARI w Borysewie. Na najmłodszych przedszkolaków czekało wiele niespodzianek. Dużą atrakcją była przejażdżka ciuchcią oraz karmienie zwierząt w MINI ZOO. Ponadto dzieci miały możliwość zobaczyć również pokaz karmienia lwa i krótkiego spaceru po terenie. Pełne wrażeń najmłodsze przedszkolaki wróciły do Łęczycy. Na pewno z niecierpliwością oczekiwać będą na kolejny wyjazd. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Wybory ławników sądowych na kadencję w 2016 - 2019

Zgodnie z ustawą Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2015 roku, poz. 133 z późn. zm.) najpóźniej w październiku roku kalendarzowego, w którym upływa kadencja dotychczasowych ławników rada gminy powinna dokonać wyboru nowych. Ławników do sądów okręgowych oraz do sądów rejonowych wybierają rady gmin, których obszar jest objęty właściwością tych sądów - w głosowaniu tajnym. Kadencja ławników sądów okręgowych i rejonowych trwa cztery lata kalendarzowe następujące po roku, w którym dokonano wyborów.Zgodnie z informacją Prezesa Sądu Okręgowego w Łodzi liczba ławników, którzy winni być wybrani najpóźniej w miesiącu październiku br wynosi:

I. Sąd Okręgowy w Łodzi ogółem 4, z wyłączeniem ławników do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy Ławnicy do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy 0.

II. Sąd Rejonowy w Łęczycy ogółem 10, z wyłączeniem ławników do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy, Ławnicy do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy 0.

III. Sąd Rejonowy w Kutnie ogółem 0, Ławnicy do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy 0.
więcej

Przedszkolaki w krainie fantazji

20 maja 2015 r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie fantazji”. Udział w nim brało 14 dzieci z następujących placówek: Przedszkole Nr 4 w Łęczycy, Przedszkole Nr 2 w Łęczycy, Przedszkole Nr 1 w Łęczycy, Przedszkole w Uniejowie, Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Coraz piękniej na kortach miejskich


Trachycarpus Fortunei – azjatyckie palmy mrozoodporne budzą zachwyt odwiedzających.


Kiedy oglądamy tenisowe przekazy telewizyjne z największych imprez światowych, oprócz zaciętych pojedynków najlepszych profesjonalistów, którzy grają o wysokie stawki i zdobycze rankingowe, widzimy wspaniałe, dopieszczone w każdym calu obiekty, zapełnione widzami trybuny, a także zadbane otoczenie sportowej infrastruktury, uzupełnione fantastyczną roślinnością, tonące wręcz w kwiatach, krzewach i egzotycznych drzewach. 

więcej

Zapraszamy na obchody Dnia Dziecka w ŁęczycyKliknij na obrazki, by przeczytać szczegółowy program
więcej

Koncert z okazji Dnia Matki

26 maja będziemy obchodzić jeden z najpiękniejszych dni w roku - Dzień Matki. Z tej okazji  uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej o godz. 18.00 w łęczyckim Domu Kultury wykonają niezwykły koncert, podczas którego usłyszymy wiele znanych motywów z polskich i zagranicznych filmów czy seriali w bardzo ciekawych aranżacjach muzycznych. Do części utworów opracowane zostały układy sceniczne przygotowane przez najmłodsze dzieci z klas 1-3, a w niektórych szlagierach wystąpi chór szkolny z klas starszych. Serdecznie zapraszamy na wspaniały koncert. WSTĘP WOLNY.Szczegóły koncertu znajdują się na plakacie (pobierz tutaj).

więcej

Światowy Dzień bez Tytoniu pod hasłem "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi"

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi". Celem akcji jest przede wszystkim podniesienie świadomości dotyczącej szkodliwego wpływu nielegalnego obrotu tytoniem na zdrowie publiczne, ze względu na zwiększoną dostępność i niskie ceny produktów z przemytu. Zagrożona jest szczególnie młodzież oraz grupy ludzi o niskich dochodach. Ważnym aspektem akcji jest pokazanie, jak polityki zdrowotne dotyczące profilaktyki palenia tytoniu, takie jak wzrost podatków i cen, zastosowanie ostrzeżeń obrazkowych i innych środków, są determinowane przez nielegalny handel wyrobami tytoniowymi.
więcej

Łęczyca pięknieje

Trwają prace budowlane przy ul. Zachodniej 27 (parking) i ul. Norwida na os. Waliszew. Zadania, które wykonywane są przez pracowników Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” oraz więźniów z Zakładu Karnego w Garbalinie polegają na remoncie istniejącej nawierzchni poprzez ułożenie: przy ul. Zachodniej – płyt ażurowych, a przy ul. Norwida - kostki brukowej.

Ponadto w ubiegłym tygodniu pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” dokonali nasadzeń róż przy Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy. 

więcej

Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na stacji w Łęczycy

Już 6 czerwca 2015r. na stacji kolejowej w Łęczycy w godz. 11.25-12.37 odbędzie się pokaz pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Serdecznie zapraszamy na pokaz, podczas którego będą Państwo mieli okazję wejść do kabiny maszynisty i porozmawiać z nim o jego codziennej pracy, obejrzeć wnętrze pociągu, a także wykonać zdjęcie w czapce kolejarskiej.

Przypominamy, że 14 czerwca br. zostanie uruchomione połączenie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na linii Łódź Kaliska - Kutno. W tym dniu wszystkie przejazdy na tej linii będą bezpłatne! Każda osoba, która przyjedzie do Łęczycy pociągiem o godz. 12.36 z Łodzi będzie miała szansę zwiedzić Łęczycę z przewodnikiem.

Proszę zapoznać się z Rozkładem jazdy ŁKA na linii Łódź Kaliska - Kutno (tutaj można pobrać rozkład). 

więcej

"Moje ciało - moje zmysły" - ciekawe zajęcia w Przedszkolu nr 1

" Moje ciało - moje zmysły " - takie było hasło zajęć zorganizowanych w dniu 15 V 2015 roku w grupie II " Żabki " z Przedszkola nr 1 w Łęczycy. Uczestnikami zajęć były nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i opiekunowie. Celem zajęć było utrwalenie wiedzy na temat ciała człowieka oraz ukrytych w nim zmysłów. Liczne zadania do wykonania - recytacja wierszy,śpiewanie piosenek oraz rozwiązywanie zagadek pobudzających ludzkie zmysły sprawiły wszystkim dużo radości. Dzięki nim uczestnicy spotkania mogli określić rolę i możliwości poszczególnych części ciała człowieka, a także znaczenie pięciu zmysłów tj. smak, wzrok, dotyk,węch oraz słuch. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Grupa mechatroników z łęczyckiego gimnazjumna zajęciach w Fabryce Inżynierów XXI wieku

Czym zajmuje się fotowoltaika? Czy możliwe jest, aby samochód przejechał 3000km zużywając jedynie litr paliwa? Dlaczego samochód solarny ma karoserię z poliwęglanu, a silniki w kołach? Czy można stworzyć swój pierwszy program w języku C++ i skompilować go z sukcesem w ciągu 45 minut? Odpowiedzi na te pytania grupa młodych mechatroników z łęczyckiego gimnazjum szukała 15 maja b.r. na zajęciach w Fabryce Inżynierów XXI wieku – jednym z najlepszych w Europie obiekcie laboratoryjnym Politechniki Łódzkiej, w którym kształcą się specjaliści w zakresie nowoczesnych technologii. Wśród nich są współpracujący z łęczycką placówką studenci tworzący Łódź Solar Team. 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Uroczysta Msza Święta za zmarłych górników i pracowników ŁZG

Z okazji 60 rocznicy powstania Łęczyckich Zakładów Górniczych w Łęczycy Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy, Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy zapraszają na uroczystą MSZĘ ŚWIĘTĄ ZA ZMARŁYCH GÓRNIKÓW I PRACOWNIKÓW ŁZG, która odbędzie się 28 maja 2015r. o godz. 9.00 w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 25