Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Prace archeologiczne w łęczyckim więzieniu.

Chyba każdy łęczycanin wie o bogatej historii nieczynnego więzienia przy ulicy Pocztowej. Nie obce są nam współczesne, burzliwe czasy związane z tym budynkiem, ni też, wspominane w licznych publikacjach, przygody z czasów ojców Dominikanów. Wiele wątków wciąż pozostaje jednak tajemnicą.więcej

Spotkanie w sprawie udrożnienia koryta Bzury

W związku z licznymi podtopieniami i zalewaniem terenów przez rzekę Bzurę, Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi zorganizował spotkanie z władzami Łęczycy oraz osobami zainteresowanymi tym problemem. więcej

Łęczyca w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Miasto Łęczyca wraz z innymi 12 samorządami województwa Łódzkiego stworzą Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W dniu 29 czerwca 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.
więcej

Podziękowania dla służb mundurowych za akcję przeciwpowodziową

W dniu 29 czerwca 2010 roku na dziedzińcu łęczyckiego Zamku odbyło się uroczyste podziękowanie przedstawicielom służb mundurowych za przeprowadzoną w maju akcję przeciwpowodziową. więcej

60 lat stosunków dyplomatycznych z Mongolią

W dniu 28 czerwca br. odbyło się spotkanie organizowane przez Ministra Spraw Zagranicznych Pana Radosława Sikorskiego, na którym Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewski otrzymał zaproszenie na obchody z okazji 60 rocznicy nawiązania przez Polskę stosunków dyplomatycznych z Mongolią.


więcej

Utwór na 850 lecie Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą

W piątek, 25 czerwca br., Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski wraz z ks. Pawłem Olszewskim – proboszczem Parafii w Tumie spotkali się z Dyrektorem Filharmonii Łódzkiej.



więcej

XI Kolory Polski zagrają w Tumie pod Łęczycą

W 4 lipca 2010r. (niedziela) o godzinie 19.00 podłęczycka Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego w Tumie będzie gościła XI edycję Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej - Kolory Polski.
więcej

DOPALACZE W ŁĘCZYCY

Niestety i Łęczycę dosięgnęła plaga kontrowersyjnych sklepów pn. DOPALACZE, w których niemalże każdy może kupić "kolekcjonerskie" środki odurzające. więcej

Zakończenie III klas gimnazialnych

W środę 23 czerwca br. odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku uczniów klas trzecich łęczyckiego gimnazjum. W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewski oraz Sekretarz Miasta Wojciech Czaplij.więcej

Kolektory słoneczne

W dniu 23 czerwca 2010r. odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy spotkanie zorganizowane przez Burmistrza Miasta Łęczycy Andrzeja Olszewskiego w sprawie kolektorów słonecznych.




więcej

Dzień Ojca

Wszystkim tatom, najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta składa Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewskim oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Łęczycy.więcej

Rodzinny piknik z Trójką

Wiele radości dostarczyła uczniom i ich rodzicom, a także mieszkańcom miasta niezwiązanym bezpośrednio ze SP nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy szkolna impreza, będąca zapowiedzią udanego wakacyjnego wypoczynku.





więcej

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

11 czerwca 2010 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „ Grunt to rodzinka” pod patronatem Rady Rodziców SP4.




więcej

Dyskusyjny Klub Książki - „KRONIKI JAKUBA WĘDROWYCZA” Andrzeja Pilipiuka

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „KRONIKI JAKUBA WĘDROWYCZA” Andrzeja Pilipiuka.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca o godz. 17:00 na dziedzińcu Zamku w Łęczycy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!




więcej

Pamiątkowa moneta na 850 lecie Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą

W dniu 22 czerwca 2010 odbyło się, z inicjatywy Andrzeja Olszewskiego - Burmistrza Łęczycy, kolejne spotkanie związane z organizacją 850-lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie pod Łęczycą.W trakcji spotkania ustalono budżet imprezy. Jednocześnie w trakcie spotkania zostało podpisane pismo do Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marka Belki o wydanie pamiątkowej monety. Poniżej przedstawiamy treść pisma.



więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 40