Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dni otwarte w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

W dniach 27 – 29 czerwca 2011 r. w Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy odbyły się Dni otwarte ( adaptacyjne ) dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. W pierwszym dniu odbyło się zebranie z Panią Dyrektor Jolantą Andrzejczak i nauczycielkami grup. Drugiego dnia odbyły się zajęcia dydaktyczne dla dzieci z udziałem rodziców oraz zabawy w salach. Trzeci dzień dzieci spędziły w ogrodzie przedszkolnym. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz kolorowe balony. Zabawa była wspaniała !!!!!! 

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w Przedszkolu nr 1

Rozpoczęły się już upragnione wakacje. Łęczyckie dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy zakończyły rok szkolny 2010/2011. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wcieliły się w role aktorów, prezentując przybyłym na uroczystość rodzicom bajkę pt.”Kot w butach”.
więcej

Pożegnanie Ojca Gwardiana Salwatora Bartosika

W dniu 26 czerwca br. w Kościele oo. Bernardynów w Łęczycy podczas Mszy Św. odbyła się uroczystość pożegnania Ojca Gwardiana Salwatora Bartosika, który posługę duszpasterską w Łęczycy pełnił przez 6 lat.

Podziękowania złożył Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski. 
więcej

Świętojańskie Granie

W środę, 22 czerwca br,. w Parku Miejskim odbyło się „Świętojańskie Granie”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Dom Kultury w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy. Łęczycanie świetnie bawili się podczas występów zespołu „Świniczanki” oraz Kapeli Łęczyckiej. Mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych oraz zgodnie z tradycją puszczać wianki na wodę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
więcej

Uroczytość pożegnania klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

W Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy w dniu 21 czerwca br. miała miejsce uroczystość pożegnania klas szóstych. Gratulacje i życzenia absolwentom złożyli Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 

więcej

Uroczystość pożegania uczniów klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy

W dniu wczorajszym (21 czerwca br.) w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów klas szóstych. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 

więcej

Uroczystość zakończenia I roku akademickiego Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 21 czerwca br. w łęczyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2010/2011Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie poprowadził Prezes Zarządu i założyciel ŁUTW - Pan Włodzimierz Sroczyński. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Sekretarz Miasta - Renata Brygier. 

więcej

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

W dniu 20 czerwca br. w łęczyckim Przedszkolu nr 4 odbyła się uroczystosć zakończenia roku szkolnego 2010/2011. W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza - Pan Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Teresa Kawczyńska. 

więcej

Sesja pt. „Historia Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków”

W dniu 20 czerwca br. o godz. 11.00 w Archiwum w Łęczycy odbyła się sesja poświęcona „Historii Żydów Łęczyckich na przestrzeni wieków”. Organizatorem spotkania było Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski. 

więcej

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011 uczniów klas trzecich

W piątek 17 czerwca odbyło się w naszym gimnazjum Uroczyste Zakończenie Roku uczniów klas trzecich. Część oficjalna imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich.
Fotorelacjawięcej

Konkurs Plastyczny „Moje Marzenie”

TPD w Łęczycy zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym pt.: „Moje Marzenie”. Konkurs jest adresowany do dzieci w różnorodnym wieku od 4 – 18lat. (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, świetlice, dom kultury,szkoła muzyczna, szkoły specjalne itp.). Prace należy składać w Placówce TPD w Łęczycy, ul. Zachodnia 8 w nieprzekraczalnym terminie do 27.06.2011 roku.Regulamin konkursu
więcej

Budowa mieszkań socjalnych

Od października 2010r. trwają prace nad budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami socjalnymi. Wykonawcą robót jest konsorcjum budowlane w składzie: Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „Marka” z Łęczycy oraz Clima Hit S. j. z Płocka Koszt realizacji robót budowlanych to 772 499,46 zł. Budynek składa się z 9 powtarzalnych modułów mieszkalnych o powierzchni około 32 m2. Każdy moduł mieszkalny posiada niezależne wejście oraz własne dostępne z zewnątrz pomieszczenie gospodarcze i składa się z pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. Przewidywany termin zakończenia robót budowlanych przypada w październiku tego roku. 

więcej

Konferencja w Ratuszu Miejskim w Łęczycy

W dniu 15 czerwca br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyła się konferencja pn. „Łęczyca – Uniejów jako bieguny wzrostu Ziemi Łęczyckiej w kreowaniu rozwoju województwa łódzkiego”. W spotkaniu wziął udział p. Marcin Bugajski – Członek zarządu Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego oraz Burmistrz Łęczycy – p. Andrzej Olszewski, Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego – p. Krystyna Pawlak, Burmistrz Uniejowa – p. Józef Kaczmarek, a także wójtowie gmin Powiatu Łęczyckiego. 

więcej

Podsumowanie realizacji projektu unijnego w Szkole Podstawowej nr 4

15 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbyła się uroczystość zakończenia projektu unijnego „Europejska jakość już w szkole podstawowej”.Pani dyrektor, koordynator projektu, Bogumiła Wójtowicz podsumowała wszystkie zadania, które podejmowano w placówce w ciągu dwóch lat. Objęto różnorodnymi działaniami 220 uczniów szkoły w każdym roku realizacji projektu. Zorganizowano 3328 godzin różnorodnych zajęć, w tym: 12 kół zainteresowań, 17 zajęć wyrównawczych, 4 rodzaje zajęć sportowych, zajęcia logopedyczne, zajęcia z pedagogiem, zajęcia z psychologiem, wyjazdy na basen, 3 obozy naukowo-sportowe. 


więcej

"Łęczyca – Uniejów jako bieguny wzrostu Ziemi Łęczyckiej w kreowaniu rozwoju województwa łódzkiego"

Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski oraz Burmistrz Miasta Uniejowa – Józef Kaczmarek zapraszają na konferencję pn. „Łęczyca – Uniejów jako bieguny wzrostu Ziemi Łęczyckiej w kreowaniu rozwoju województwa łódzkiego”. Konferencja odbędzie się 15 czerwca 2011 r. w Łęczyckim Ratuszu.

Poniżej program konferencji.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23