Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

EURO 2012 w Łęczycy

Z myślą o wszystkich pasjonatach futbolu 28 czerwca 2012 roku, z inicjatywy władz miasta, na Targowisku Miejskim w Łęczycy zorganizowana została mobilna strefa kibica. Ta niewątpliwie atrakcyjna oferta wspólnego spędzenia wolnego czasu podczas transmisji meczowej znalazła swoje potwierdzenie również w naszym mieście. Tłumy kolorowo ubranych kibiców niezwykle żywiołowo i zgodnie z zasadami fair play dopingowały parę półfinałową: Niemcy-Włochy. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Italii 2:1. Finał pomiędzy Włochami i Hiszpanią rozegrany zostanie na stadionie w Kijowie w dniu 1 lipca 2012r. Organizatorzy strefy kibica, przed meczem półfinałowym, przygotowali dla łęczycan szereg atrakcji i konkursów z nagrodami. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Pożegnanie uczniów klas szóstych w szkołach podstawowych

28 czerwca 2012r. w szkołach podstawowych w Łęczycy odbyły się uroczystości pożegnania klas szóstych. Udział wzięli w nich Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski, który był obecny w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej  w Łęczycy - Pawłem Kuleszą spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 4. 

SP 3                                                      SP4

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Pożegnanie uczniów klas trzecich w Gimnazjum w Łęczycy

W dniu wczorajszym w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2011/2013 dla uczniów klas trzecich, opuszczających już mury szkoły. W uroczystościach wziął udział Zastępca Burmistrza Łęczycy - Wojciech Czaplij. 

więcej

Strefa Kibica na targowisku miejskim

INFORMACJA

Jednostka Budżetowa „ Zieleń Miejska” informuje, iż w dniu 28.06.2012 r. Targowisko Miejskie w Łęczycy mieszczące się przy ul. Plac Przedrynek będzie nieczynne, ponieważ będzie utworzona strefa kibica.Osoby posiadające rezerwację na targowisku miejskim w Łęczycy mogą w tym dniu prowadzić handel na Placu Tadeusza Kościuszki. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Informacja Starosty Łęczyckiego

W związku z budową przyłącza gazowego do Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i czasowym wyłączeniem części działki (drogi) łączącej ul. Konopnicką z ul. Dominikańską. Prace rozpoczną się 27 czerwca 2012 r. i potrwają około tygodnia.
więcej

OTK Super Seria Skrzatów o Trofea Sióstr Radwańskich VII Edycja


Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - Super Seria Skrzatów

O Trofea Sióstr Radwańskich - Edycja VII Łęczyca 16-19.06.2012r.


Patronat: Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Łęczycy

Patronat Honorowy: Marszałka Województwa Łódzkiego

więcej

4. Mini Wyścig "Solidarności"

W dniach 04-08 lipca 2012r. łódzkie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu, Rekreacji i Turystyki "PELETON" organizuje 23. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Jednym ze współorganizatorów jest Łęczyca. W Wyścigu mogą uczestniczyć dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2000 i później, pod warunkiem, że nie są zrzeszeni w żadnych klubach i przybędą na imprezę z rodzicami lub opiekunami. 5 lipca uczestnicy zawitają do Łęczycy.Ulotka - szczegóły Wyścigu
więcej

„I LO im. Kazimierza Wielkiego" inwestuje

23 drużyny z I LO im. Kazimierza Wielkiego wzięły udział w 6. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Z klasy do kasy”. Do półfinału z I LO dostały się aż trzy zespoły i zajęły II, IV oraz VII miejsca w woj. łódzkim. Konkurs „Z klasy do kasy” miał dwa etapy. W pierwszym, który rozpoczął się 30 kwietnia, sprawdzany był talent inwestycyjny uczestników. Każda drużyna otrzymała wirtualne 100 tys. zł na inwestycje, a dodatkowe wirtualne 50 tys. zł mogła wziąć w formie kredytu. Pieniądze można było przez sześć tygodni inwestować w akcje spółek z indeksu WIG20, w fundusze inwestycyjne, złoto, waluty i lokaty bankowe.
więcej

Program Charytatywno-Ekologiczny w LO im. K. Wielkiego

Zakręceni na maksa. Tak można by powiedzieć o młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy, która przez ostatnie dziesięć miesięcy zbierała zakrętki w ramach Programu Charytatywno - Ekologicznego "Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie...". Inicjatorem i koordynatorem akcji na terenie Liceum była p. Aleksandra Wasiak, której pomysł spodobał się nie tylko wychowawczej klasie IIa, ale zaangażował całą społeczność licealną: nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi i administracji. 

więcej

Przebudowa ul. Wojska Polskiego

Trwają prace związane z przebudową ul. Wojska Polskiego w Łęczycy. Koszt realizacji inwestycji to 489 225,22 zł. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia drogi z mieszanek bitumicznych wraz z podbudową oraz chodniki z kostki typu „polbruk”, wykonane zostaną również dodatkowe wpusty deszczowe. Przewidywany termin zakończenia robót 28.09.2012. r.

Za utrudnienia związane z remontem ulicy przepraszamy.
 

więcej

Zakończenie roku akademickiego ŁUTW

15 czerwca 2012 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2011/2012 Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się wykładem mgr. Piotra Chabrzyka „Wczesnośredniowieczne skarby z terenów Ziemi Łęczyckiej”. Następnie prezes ŁUTW – Włodzimierz Sroczyński przedstawił zebranym sprawozdanie z działalności ŁUTW. Na zakończenie Włodzimierz Sroczyński, wraz z prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej – Lucyną Sztompką, podziękowali wszystkim członkom Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osobom wspierającym tę placówkę. 

więcej

II Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakami Centralnego Łuku Turystycznego

Kolejny raz miłośnicy turystyki rowerowej mają okazję przeżycia nowej przygody w środku Polski. Od 22 czerwca z inicjatywy LOT „Centralny Łuk Turystyczny” i PTTK Łęczyca rusza pod hasłem „Weekend rozpoczyna się od Piątku” II Środkowopolski Rajd Rowerowy Szlakami Centralnego Łuku Turystycznego. Na turystów czeka wiele atrakcji i to nie tylko związanych z dyscypliną rowerową. Organizatorzy przewidują w związku z przypadającą na ten czas Nocą Świętojańską obrzędy ludowe, przejścia piesze w poszukiwaniu Kwiatu Paproci, kajakowy tor przeszkód czy wieczorne watry przy dźwiękach gitary. Trasa rajdu jest bardzo urozmaicona o niewielkiej skali trudności, do pokonania dla każdego uczestnika imprezy. Przebiegać będzie mało znanymi szlakami Ziemi Łęczyckiej. Przygoda rowerowa rozpocznie się w Środku Polski, następnie w sobotę przez Walewice, Mąkolice dotrze do Witowa (gdzie zaplanowany jest drugi nocleg) W niedziele 24 czerwca po przejechaniu odcinka przez Modlną, Solce Małą, rajdowicze zawitają do naszego miasta. W godzinach popołudniowych na zamku nastąpi rozdanie nagród i podsumowanie imprezy. Zainteresowanych zapraszamy do spędzenia następnego weekendu na rowerze.PROGRAM (PDF)

REGULAMIN (PDF)

ZGŁOSZENIE (PDF)

więcej

„Zdrowe Wakacje”


 
W związku ze zbliżającym się wypoczynkiem letnim Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy zorganizowała dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy spotkanie pod hasłem „Zdrowe Wakacje”. Celem akcji było zachęcenie dzieci do czynnego i zdrowego wypoczynku. W trakcie spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na projekt znaku zakazu palenia tytoniu oraz przeprowadzono szereg konkursów sprawnościowych. Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy konkursów dostali nagrody pocieszenia.
PPIS w Łęczycy

Wojciech Frankowski
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23