Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„W kasku bezpieczniej” i… zdrowiej!

W czerwcu firma De Heus - producent mieszanek paszowych z siedzibą w Łęczycy – przeprowadziła trzecią już z rzędu akcję dla małych rowerzystów, promującą bezpieczeństwo na drogach wiejskich. W ramach projektu „W kasku bezpieczniej” tylko w powiecie łęczyckim De Heus rozdał niemal 700 kasków rowerowych.

 

Tekst i foto: De Heus

więcej

Wsparcie moralne dla zawodników z łęczyckiego TPD

Młodzi piłkarze z ogniska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, za pośrednictwem kierownika placówki, wystąpili do Klubu Odra Wodzisław Śląski z prośbą o wsparcie moralne podczas meczu, jaki rozegrają w ramach Hurtap Junior Cup 21 czerwca br. na boisku Orlik przy LO w Łęczycy. Zawodnicy Odry zareagowali bardzo pozytywnie i natychmiastowo. Zapraszamy do obejrzenia filmu (kliknij tutaj, aby obejrzeć film).
więcej

"Kocham Łódzkie" - o Łęczycy w TVP 3

Zapraszamy do obejrzenia programu TVP 3 Łódź, w którym są prezentowane najciekawsze miejsca województwa łódzkiego. Program, emitowany 19 czerwca br. na antenie telewizji, dotyczył wykorzystania Funduszy Europejskich. Gośćmi programu byli: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Szlachcic Boruta, przedstawiciele Urzędu Miasta w Uniejowie.KOCHAM ŁÓDZKIE (kliknij tutaj, aby obejrzeć)więcej

Przedszkole Nr 2 - warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

W dniu 14 czerwca Łęczycka Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK odwiedziła Przedszkole Nr 2. W ramach zajęć instruktorzy zaprezentowali pokazy udzielania pierwszej pomocy w zainscenizowanych wypadkach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci 5-6 letnie miały możliwości praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, utrwaliły numery telefonów alarmowych, uczyły się jak wezwać pomoc, rozmawiać z dyspozytorem. Poznały zasady bezpiecznego pobytu nad wodą. Co odważniejsi chętnie próbowali swoich sił na fantomie. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

Z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu

11.06.2013 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu przed Ratuszem Miejskim w Łęczycy oraz przed Urzędem Miasta w Łęczycy, odbył się happening antytytoniowy z udziałem łęczyckich przedszkolaków. Celem happeningu było wzmocnienie realizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Dzieci prezentowały transparenty z napisami antytytoniowymi, plakaty oraz hasła antytytoniowe. Przedszkolaki na ręce zastępcy Burmistrza Miasta Łęczycy przekazały list z apelem o czyste powietrze dla dzieci. 

więcej

25 – lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Łęczycy

7 czerwca 2013 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 25 – lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Łęczycy. Wszystkich zebranych gości powitał kierownik tejże placówki – Maciej Matczak. Następnie przedstawiona została historia szkoły (pierwszą jej siedzibą były mury Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy) oraz jej wykładowcy i najwybitniejsi wychowankowie (do których należał m.in.: Marcin Stańczyk – łęczycanin, laureat wielu światowych konkursów muzycznych). Na zakończenie licznie zebrana publiczność wysłuchała koncertu uczniów, pedagogów oraz byłych wychowanków. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski.  

więcej

Dzień Dziecka w Łęczycy 2013

1 czerwca 2013 roku w Łęczycy odbyły się obchody Dnia Dziecka. Przez jeden dzień nasze miasto należało tylko i wyłącznie do dzieci i młodzieży. Dla nich to zorganizowanych zostało wiele atrakcji. Tegoroczne święto rozpoczęło się od przygotowanego przez Dom Kultury w Łęczycy bloku konkursów i zabaw dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy wzięli udział w wielu konkurencjach sprawnościowych oraz wysłuchali występów dzieci ćwiczących w naszym Domu Kultury. Podobnie jak w roku ubiegłym do naszego miasta zjechali się motocykliści z klubu Boruta MC Poland (Motoserce). 

więcej

wszystkich aktualności: 7