Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Uroczyste zakończenie klas szóstych w łęczyckich szkołach podstawowych

26 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku dla klas szóstych. Na uroczystościach obecni byli: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Sekretarz Miasta – Renata Brygier. Burmistrz naszego miasta złożył wszystkim uczniom gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce, życząc przy okazji spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz dalszych sukcesów – już w gimnazjum. Przyłączamy się do życzeń – wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji oraz dalszych sukcesów w nauce. 

SP3                                                   SP4

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich w Gimnazjum

W środę 25 czerwca odbyło się w naszym gimnazjum Uroczyste Zakończenie Roku uczniów klas trzecich. Część oficjalna imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich. Kolejnymi punktami uroczystości były okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor – Wandy Lepczak oraz Burmistrza naszego miasta – Pana Andrzeja Olszewskiego. 

więcej

Dodatkowe patrole policji na terenie miasta

25 czerwca 2014r. Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewski i Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy - insp. Paweł Karolak podpisali porozumienie, mające na celu aktywne przeciwdziałanie przestępczości i popełniania wykroczeń oraz poprawę porządku w Łęczycy. Od lipca do grudnia 2014 roku zwiększy się liczba patroli policjantów poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych. Miasto Łęczyca przekazało Komendzie Powiatowej Policji kwotę w wysokości 6.000,00 zł na ten cel. Do zakresu działania w trakcie pełnionej służby ponadnormatywnej należy w szczególności: przeprowadzenie kontroli miejsc grupowania się osób naruszających ład i porządek publiczny, uzyskiwanie informacji o zjawiskach patologicznych podczas przeprowadzanych rozmów ze społecznością lokalną, zabezpieczenia imprez i festynów organizowanych na terenie Łęczycy, przeprowadzenie kontroli miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu w celu ujawnienia osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi oraz w celu zapobiegania takim zachowaniom, reagowanie na wszelkie zachowania niezgodne z przepisami.
więcej

Wyjazd mieszkańców Łęczycy do Rillieux – la – Pape

25 czerwca 2014 roku grupa 50 mieszkańców Łęczycy wyruszyła do miasteczka partnerskiego Rillieux-la-Pape we Francji. Tegoroczny wyjazd zbiegł się z jubileuszem 15 – lecia podpisania umowy o współpracy pomiędzy Łęczycą a Rillieux-la-Pape. W programie wycieczki znajdzie się wiele atrakcji, m.in.: zwiedzanie Lyonu, spotkanie w dzielnicy la Roue na święcie dzielnic (wspólne tańczenie Krakowiaka i Poloneza oraz degustacja polskich produktów przygotowana na specjalnym stoisku należącym do naszego miasta), czy też wyjazd do Manady Lafon w Saint-Nazaire-de-Pezan w Camargue. W trakcie pobytu odbędą się również wernisaże trzech wystaw: zdjęć Grzegorza Sawickiego „Czy znasz dolinę Bzury”, Historii Polski i miast bliźniaczych, a także rysunków uczniów szkół z Łęczycy i Rillieux-la-Pape „Francja w oczach polskiego dziecka” i „Polska w oczach francuskiego dziecka”.
więcej

Konkurs fotograficzny "LUDZKIE ŁÓDZKIE"!

Pokażcie, jak można spędzać czas w naszym regionie, weźcie udział w konkursie i zgarnijcie atrakcyjne nagrody! Wystarczy, że wejdziecie w naszą aplikację konkursową i wyślecie zdjęcie przedstawiające formy spędzania wolnego czasu w regionie łódzkim. Reszta zależy już tylko od Was. Czy na zdjęciu będziecie Wy czy przypadkowi ludzie. Czy przedstawiać ono będzie aktywną formę spędzania wolnego czasu czy może bardziej „spokojną”. Na wycieczce, festynie, koncercie, wystawie, spacerze. Pokażmy nasz region od jak najlepszej strony! Pokażmy, jak olbrzymi wachlarz możliwości daje turystom nasze województwo. Zapraszajcie znajomych do brania udziału i głosowania na najlepsze fotografie! DO DZIEŁA! Więcej informacji na stronie internetowej www.rotwl.pl.
więcej

Edukacja Ekologicza w Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy „Mali ekolodzy – to my”

Program współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Program przeznaczony jest dla dzieci 3-6letnich, realizacja od 14 maja do 27 czerwca 2014 roku. Koszt całkowity zadania - 12 000,00 PLN, dotacja WFOŚiGW - 10 800,00 PLN, wkład własny - 1 200,00 PLN. Realizacja treści programu opiera się na bezpośrednim kontakcie dzieci ze środowiskiem przyrodniczym, na odkrywaniu, przeżywaniu i działaniu. 

Foto: Przedszkole nr 2 w Łęczycy

więcej

Edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy otrzymała w ramach „Edukacji ekologicznej w szkołach i przedszkolach” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotację w wysokości 29.900 zł na realizację projektu pn. „Morze, góry, bory, rzeka - to najlepsze dla człowieka”. 

Foto: Szkoła Podstawowa nr 3 w Łęczycy

więcej

Profilaktyka a Ty

14 czerwca br. nasze miasto należało do uczestników programu PaT – Profilaktyka a Ty (Ogólnopolski Głos Profilaktyki). Sobotnia impreza rozpoczęła się od odsłonięcia muralu z logiem akcji PaT, który namalowany został na murze Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Stamtąd kolorowy orszak uczestników przemaszerował ulicami miasta, trzymając w rękach transparenty z hasłami popierającymi m.in.: zdrowy tryb życia. Finalnym punktem imprezy był Plac T. Kościuszki. Tam też odśpiewany został hymn PaT – owski, posadzone zostało „drzewko życia” oraz odtańczono „Belgijkę”. Dalsza część występów, w związku z obfitymi opadami deszczu, została przeniesiona do Domu Kultury w Łęczycy. Tegoroczną akcję PaT zakończono na dziedzińcu zamkowym, gdzie na wszystkich zaproszonych gości czekał poczęstunek, a także spotkanie z przedstawicielami Monaru, którzy przeprowadzili warsztaty dotyczące uzależnień. Na uroczystościach był obecny Zastępca Burmistrza Miasta Łęczycy - Wojciech Czaplij. 

więcej

Czasy PRL-u w projekcie edukacyjnym uczniów gimnazjum w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy

Uczniowie II Gimnazjum w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy pod kierunkiem wychowawcy p. Agnieszki Podsiadłowicz i nauczycieli przygotowali projekt edukacyjny pt. "Polska Rzeczpospolita Ludowa - czasy PRL-u". Młodzież nie pamięta tych czasów, dlatego dzieci dzięki temu pomysłowi mogli choć na chwilę poczuć się, jak za tamtych lat. Pozostałym uczestnikom projekt pozwolił przypomnieć sobie czasy trudne, a zarazem ciekawe i wprowadzić w zadumę. 

Tekst i foto: ZPEW w Łęczycy
więcej

Spotkanie edukacyjne " Zwierzę - to nie zabawka" w Przedszkolu nr 1

W dniu 13 VI 2014 roku w Przedszkolu nr 1 odbyło się spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Praw Zwierząt w Łęczycy. Dzieci z grup " Żabki ", " Motylki " oraz " Słoneczka " uczestniczyły w realizacji projektu " Zwierzę - to nie zabawka " w czasie którego utrwaliły swoją wiedzę na temat opieki nad psem, odpowiedzialności związanej z jego posiadaniem, a przede wszystkim właściwych zachowań w kontaktach z porzuconymi, obcymi psami. Po zakończonym spotkaniu grupa dzieci sześcioletnich udała się do Schroniska dla Zwierząt w Łęczycy aby móc przez chwilę uczestniczyć w życiu mieszkańców schroniska oraz ich pracowników. Dzięki temu dzieci mogły uświadomić sobie co dzieje się z porzuconymi przez człowieka zwierzętami i z jakim utęsknieniem czekają one na nowego, kochającego właściciela. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

BLUE ART VISION 2014

10 czerwca 2014 roku gościliśmy na łęczyckim zamku artystów, którzy na co dzień pełnią służbę w Policji. Wczorajsza wizyta, zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, związana była z międzynarodowym policyjnym plenerem fotograficzno – malarsko – rzeźbiarskim BLUE ART VISION 2014. Zaproszonych gości powitali na dziedzińcu zamkowym: Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca, Wojciech Zdziarski – Starosta Powiatu Łęczyckiego, Paweł Karolak – Komendant KPP w Łęczycy oraz Andrzej Borucki – Dyrektor Muzeum w Łęczycy. 

więcej

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

07 czerwca br. w łęczyckim Ratuszu odbyła się uroczystość par małżeńskich z terenu miasta Łęczyca, które spędziły ze sobą 50 lat. Ten niezwykły jubileusz obchodzili Państwo Halina i Kazimierz Szady, Państwo Eugeniusz i Jadwiga Wojciechowscy, Państwo Stanisława Marciniak-Odważna i Leszek Odważny, Państwo Krystyna i Stanisław Bartczak, Państwo Wiesława i Ryszard Czyżewscy oraz Teresa i Edward Naporowscy. Małżonkowie, na mocy ustawy z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, otrzymali Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewski. 

więcej

Dni Kultury Staropolskiej - sesja popularnonaukowa


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego10 czerwca br. zainaugurowane zostały Dni Kultury Staropolskiej. W Ratuszu Miejskim odbyła się sesja popularnonaukowa „Wędrówki po Sarmacji Łęczyckiej”. Po oficjalnym otwarciu dokonanym przez Burmistrza Miasta Łęczyca – Andrzeja Olszewskiego rozpoczęły się wykłady nawiązujące do wydarzeń historycznych z okresu XVI – XVIII wieku. Jako pierwszy wystąpił Tomasz Kucharczyk – kustosz działu historycznego Muzeum w Łęczycy. W swojej prezentacji „Biała i czarna legenda łęczyckiej szlachty” autor zaprezentował kilka postaci z grona łęczyckiej szlachty żyjących w okresie od XVI do końca XVIII wieku. 

więcej

Festyn rodzinny w Przedszkolu nr 1

W dniu 6 VI 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się Festyn Rodzinny, w czasie którego na każdego z przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Najmłodsi uczestnicy festynu po oficjalnych występach taneczno - wokalnych mogli skorzystać z zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach, na trampolinie czy też w basenie z piłeczkami. Dodatkowymi atrakcjami było m.in. malowanie twarzy, czesanie włosów, możliwość obejrzenia wozu strażackiego. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa do udziału w której dzieci szczególnie namawiały swoich rodziców. Po zakończonych zabawach można było skosztować pysznego ciasta pieczonego przez rodziców bądź też posilić się pieczoną kiełbaską z grilla... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24