Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Międzynarodowy wyścig kolarski zawitał do Łęczycy

27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków dotarł dziś (30 czerwca br.)około 11.33 do Łęczycy, gdzie zlokalizowana została lotna premia zawodów. Peleton przejechał sprawnie, ale zdaniem zebranych na trasie przejazdu kibiców, nieco zbyt szybko by w pełni nacieszyć oczy widokiem sportowców akcji. Kolarze przejechali ulicą 18 Stycznia a następnie Kościelną, al. Jana Pawła II, Kilińskiego, aż do drogi krajowej nr 91 i dalej na północ w stronę Kutna. Łęczycka Policja i Straż Miejska doskonale zabezpieczyły trasę przejazdu, więc utrudnienia podczas wyścigu były prawie nieodczuwalne. 

więcej

Z wizytą w kolebce polskiego parlamentaryzmu

Łęczyca jest doceniana ze względu na bogatą i wielowiekową historię oraz zabytki będące jej świadectwem. Jako jedno z najważniejszych miast regionu na przestrzeni wieków ogniskowała działalność administracyjną i była areną funkcjonowania najważniejszych organów państwowych. Królewskie Miasta Łęczyca było nie tylko siedzibą królewskich władz, tu także miały miejsce pierwsze sejmy i zapadały pierwsze decyzje dotyczące przyszłości losów Polski. Wkład w rozwój polskiego parlamentaryzmu został doceniony również przez profesorów Uniwersytetu Łódzkiego. 

więcej

Zapraszamy do kibicowania kolarzom

W dniach 29 czerwca - 2 lipca na trasie z Radomia do Krosna odbędzie się 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków Drugi etap zostanie przeprowadzony na odcinku Koluszki - Kutno i będzie liczył 99,6 km. 30 czerwca o godz. 11.33 uczestnicy wyścigu wjadą do Łęczycy. Będą przemieszczać się od strony Góry Św. Małgorzaty następującymi ulicami: ul. 18-go Stycznia - ul. Kościelna - al. Jana Pawła II - ul. Kilińskiego do drogi nr 91. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym oraz zachęcamy do dopingowania kolarzy.

więcej

Otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej

24 czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej w Łęczycy. Obiekt powstał dzięki inicjatywie pracowników firmy De Heus, w ramach realizowanego przez Firmę programu społecznego „Działamy i wspieramy”. Wartość inwestycji to prawie 240 tyś zł, z czego aż 185 tyś zł sfinansowała Firma De Heus. 

więcej

Już dziś otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej

Już dziś o godz. 16.00 wielkie otwarcie! Dla Milusińskich zaplanowano wiele niespodzianek. Malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, występy łęczyckich przedszkolaków i podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, animacje z klaunem to tylko niektóre z atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Plac powstaje w ramach programu "Działamy i wspieramy" realizowanego przez firmę De Heus przy współpracy z Miastem Łęczyca.


więcej

Łęczyccy szóstoklasiści zakończyli rok szkolny

23 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty oraz w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy uczniowie klas szóstych uroczyście zakończyli rok szkolny. Artystycznie udekorowane sale gimnastyczne stały się tłem dla przygotowanych przez uczniów występów oraz przemówień. Dyrektorzy wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. 

SP nr 4                                           SP nr 3

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich w łęczyckim Gimnazjum

W środę, 22 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Część oficjalna imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów. Następnie, wręczono gimnazjalistom nagrody za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i uroczystościach. 

więcej

Kurtyna wodna na pl. Kościuszki

W związku z wysokimi temperaturami na pl. Kościuszki pojawiła się dziś kurtyna wodna. Będzie czynna w okresie letnim, od poniedziałku do soboty, w dniach gdy temperatura powietrza przekroczy 30°C. Najmłodsi Łęczycanie już docenili uroki związane z możliwością ochłodzenia się za jej pomocą. Kurtyna wodna jest obsługiwana przez Jednostkę Budżetową „Zieleń Miejska”, czynna w godzinach od 11.00 do 15.00 i uruchamiana z przerwami 15-minutowymi. 

więcej

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy w związku z wakacjami

W okresie ferii letnich, nadzór nad formami wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna. W trakcie przeprowadzanych kontroli oceniane będą warunki pobytu dzieci i młodzieży w zakresie: stanu czystości pomieszczeń; dostępu do środków utrzymania higieny osobistej (ciepłej wody, mydła, ręczników); sposobu zapewnienia opieki medycznej; stanu sanitarnego bloku żywienia, warunków przechowywania żywności, jej jakości zdrowotnej; stanu czystości terenu wokół miejsca, w którym zorganizowany jest wypoczynek.
więcej

Trwają prace na ul. Poznańskiej

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się roboty związane z przebudową ulicy Poznańskiej na odcinku od Ogrodowej do Kilińskiego. Zgodnie z planem prace rozpoczęły się od badań archeologicznych. Badania prowadzone są zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i potrwają jeszcze najprawdopodobniej przez 2 tygodnie. Po ich zakończeniu i po decyzji Konserwatora Zabytków zezwalającej na prowadzenie robót budowlanych rozpoczną się dalsze prace na tym odcinku. Jak na razie nie mamy informacji mogącej wpływać na zaplanowany termin zakończenia zadania. 

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w łęczyckich szkołach

Od jutra w łęczyckich szkołach podstawowych i Gimnazjum rozpoczynają się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016. Dla wszystkich uczniów to początek wymarzonych wakacji. Część z nich dodatkowo otrzyma nagrody i dyplomy za osiągnięcia w konkursach, wzorowe zachowanie, wyniki w nauce i wysoką, a nawet 100 % frekwencję. Poniżej harmonogram uroczystości.
więcej

W piątek otwarcie placu zabaw na Dworcowej

Trwa montaż nowych zabawek na placu zabaw na ul. Dworcowej. Już w najbliższy piątek o godz. 16.00 - tuż po zakończeniu roku szkolnego - wielkie otwarcie! Dla Milusińskich zaplanowano wiele niespodzianek. Malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, występy łęczyckich przedszkolaków i podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, animacje z klaunem to tylko niektóre z atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Plac powstaje w ramach programu "Działamy i wspieramy" realizowanego przez firmę De Heus przy współpracy z Miastem Łęczyca. 

więcej

Prelekcja na temat profilaktyki narządu słuchu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy

W czwartek 16 czerwca 2016 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy na prośbę st. terapeutki zajęciowej pani Anny Bajerskiej odbyło się spotkanie ze specjalistami z zakresu badania słuchu, którzy poprowadzili dla Uczestników ŚDS prelekcję na temat profilaktyki narządu słuchu. Uczestnicy dowiedzieli się jak rozpoznawać objawy niedosłuchu, jak dbać o uszy i jak często wykonywać profilaktyczne badania. Uczestnicy mogli również bezpłatnie przebadać swój słuch oraz skorzystać z porad specjalistów- protetyków słuchu. 

więcej

10 rocznica nadania Gimnazjum w Łęczycy imienia Jana Pawła II

Piątek, 10 czerwca 2016 r., to kolejna data, która złotymi zgłoskami zapisze się w historii Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Właśnie w tym dniu łęczycka placówka uroczyście obchodziła 10 rocznicę nadania imienia Wielkiego Polaka, dziś już Świętego – Jana Pawła II, który jest powszechnie uznanym, niekwestionowanym autorytetem dla współczesnej młodzieży. Warto dodać, że to ona sama zadecydowała o wyborze Patrona szkoły. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27