Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Opera na Zamku

26 lipca na łęczyckim dziedzińcu zamkowym odbyła się opera Gaetano Donizettiego „Don Pasquale” rozpoczynająca cykl koncertów pod nazwą „Teatr Wielki w Łodzi Mieszkańcom Województwa”. Pomysłodawcą „wędrownej grupy” jest Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Kolejny przystanek Teatru Wielkiego to Poddębice – 27 lipca. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny.

Opera Gaetano Donizettiego „Don Pasquale” jest lekką komedią pełną akcji i solowych arii, których piękno podkreśla muzyka, a uroku dodaje sceneria.

więcej

Dwa tygodnie znowu na podium.

21 – 22 lipca odbył się IV Festiwal Łagodne Spotkania Muzyczne "Muzyka i Środowisko" w Gdańsku. Główną nagrodę tegorocznej edycji zdobyła Magdalena Krzywda z Chorzowa. Na gitarze akompaniował jej Sławomir Witkowski. Organizatorami imprezy byli: klub „Winda”, stowarzyszenie na rzecz rozwoju Wiela i okolic, Urząd Miejski w Tczewie, IV Festiwal - Łagodne Spotkania Muzyczne Muzyka i Środowisko

więcej

Wizyta w Kampmanie

We wtorek 24 lipca odbyła się kolejne spotkanie Burmistrza Miasta Łęczyca, Andrzeja Olszewskiego z dyrektorem Kampmanna Reinhardem GĂśdikerem. Wizyta na strefie miała na celu omówienie dalszej współpracy oraz problemów jakie dotykają firmy na ŁSE.więcej

Ogłoszenie

Urząd Miejski w Łęczycy informuje, że od 26 lipca będzie można wykupić miejsca reklamowe w Biuletynie Informacji Burmistrza i Rady Miasta Łęczyca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 024-721-03-43 lub poprzez e-mail promocja@leczyca.info.pl. Przy kilkukrotnej publikacji upust.

Poniżej podajemy cennik.

więcej

Kolory Polski

W sobotę, 21 lipca o godz. 19.00 w klasztorze o. Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert w ramach VIII Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Koncert poprowadziła Ewa Uryga wraz z Piotrem Wierzchołkiem.

Przypominamy, że „Kolory Polski” jest to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla osób, które chcą połączyć słuchanie muzyki organowej ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Koncerty odbywają się w różnych miejscach - w starych kościołach i klasztorach lub tajemniczych zamkach i muzeach. W programie filharmonii dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Następny przystanek filharmonii to Inowłódz, kościół p.w. św. Idziego

więcej

Spotkanie reprezentantów Podregionu Północnego

W dniu 17 lipca w Łowiczu w siedzibie Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury odbyło się spotkanie reprezentantów Podregionu Północnego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Łęczyca, Andrzej Olszewski.

W trakcie spotkania został wybrany przedstawiciel do Komitetu Monitorującego przy Marszałku Województwa, którym został Starosta Łęczycki Pan Wojciech Zdziarski. Jednym z ważniejszych tematów zebrania było omówienie możliwości występowania gmin i powiatów o środki finansowe na realizację różnych zadań z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z funduszu spójności oraz funduszy unijnych.

więcej

Wyróżnienia dla Ratusza i Zamku

Od dwóch miesięcy Dziennik Łódzki prowadził akcję pt. „Kochamy nasze miasto”, której celem było przybliżenie najpiękniejszych miejsc w woj. Łódzkim. Dziennikarz selektywnie opisywali zamki, kamienice, kościoły, parki, miejsca najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych miast.

Czytelnicy głosowali na najpiękniejsze miejsce w każdym z miast, które następnie były przeglądane przez ekspertów wspierających akcję dziennika. Wyniki plebiscytu poznaliśmy 22 czerwca, kiedy to właściciele, zarządcy i administratorzy zwycięskich miejsc otrzymali certyfikaty.

więcej

Audycje na żywo

12 lipca na Zamku w Łęczycy gościli przedstawiciele Radia Łódź, Anna Kolasa oraz Dariusz Postolski, którzy realizowali audycję pt. "Zawsze z Tobą". Program realizowany przy pomocy operatorów był emitowany "na żywo" i dotyczył nie tylko historii miasta Łęczyca i jego zabytków ale również imprez zaplanowanych na najbliższe miesiące.

więcej

Zielona Szkoła w Czechach i Austrii.

Od 11 do15 czerwca grupa uczniów łęczyckiego Gimnazjum pod opieką p. I. Gut-Leśkiewicz, p. A. Izydorczyk oraz p. Ł. Cybulskiego przebywała na Zielonej Szkole w Czechach i Austrii. Wyprawa miała nie tylko charakter poznawczy ale również edukacyjny. Młodzi łęczycanie bawiąc się i odpoczywając u naszych południowych sąsiadów zapoznawali się z ich kulturą oraz rozwijali swoje umiejętności językowe.

więcej

Porozumienie ze Specjalną Strefą Ekonomiczną

6 lipca 2007 r. w Kancelarii Notarialnej w Łodzi, Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski oraz reprezentujący Specjalną Strefę Ekonomiczną S. A. Prezes Zarządu - Marek Cieślak oraz Prokurent Dorota Sibilska podpisali aneks do umowy o współpracy dotyczący terenów Łęczyckiej Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

więcej

Radio ŁódÂź na Zamku w Łęczycy

12 lipca do naszego miasta zawita dziennikarka z Radia Łódź, Pani Anna Kolasa, która na dziedzińcu zamkowym przeprowadzi audycję na żywo. Program jest realizowany w ramach bloku „Zawsze z Tobą”.

Wszystkich słuchaczy radia zapraszamy w czwartek do śledzenia audycji podczas, której będzie można wysłuchać informacji na temat łęczyckiego Zamku, zabytków znajdujących się na terenie miasta oraz odbywających się w ciągu roku imprezach.

Podczas kilkugodzinnego pobytu Pani redaktor w Łęczycy, zostanie przeprowadzonych szereg wywiadów, między innymi z dyrektorem muzeum, Andrzejem Boruckim oraz Wojtkiem Jakubowskim z Bractwa Rycerskiego z Ziemi Łęczyckiej i Sieradzkiej „Signum Temporis”

więcej

Wakacje w Domu Kultury

W okresie wakacyjnym jak co roku łęczycki Dom Kultury przygotował dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta szereg atrakcji. Będą mogły z nich skorzystać te dzieci, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w obozach organizowanych przez szkoły, stowarzyszenia sportowe, czy też tych dofinansowywanych z budżetu miasta.

Poniżej podajemy szczegółowy plan „Wakacji z Domem Kultury”

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 20