Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Program XII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

Znany jest już szczegółowy program XII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na Zamku Królewskim w Łęczycy. Na stronie www.zamek.leczyca.pl dostępne są również inne wersje językowe turnieju.więcej

Gazeta Wyborcza o obchodach 850-lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie

Z przyjemnością informujemy, iż portal www.gazeta.pl informuje o trwających przygotowaniach do obchodów 850-lecia Archikolegiaty w Tumie. Poniżej prezentujemy ten tekst.
więcej

Po wizycie Forum Turystyki Przyjazdowej

Forum Turystyki Przyjazdowej, które w lipcu tego roku odwiedziło Łęczycę i zapoznało się z ofertą Centralnego ŁUK-u Turystycznego pozytywnie odebrało atrakcje naszego regionu i wyraziło możliwość współpracy przy turystycznej promocji regionu i jego stolicy.
więcej

Życzenia dla Policji

W tym doniosłym dniu, z okazji Święta Policji, pragnę wyrazić wdzięczność
i uznanie funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy oraz pracownikom cywilnym za bezcenną i niezbędną pomoc, jaką niosą mieszkańcom miasta Łęczyca i powiatu łęczyckiego.


więcej

Spotkanie w Łowiczu

Łęczycę z Łowiczem już dawno łączy wiele wspólnych spraw: historia, położenie i partnerskie układy promocyjne. Łączy również Bzura. Pod takim hasłem 22 lipca odbyło się z inicjatywy Wydziałów Promocji miasta Łowicza i Łęczycy spotkanie, mające na celu ukazanie atrakcji turystycznych w tych regionach.
więcej

Dodatkowa projekcja filmowa w więzieniu

W miniony weekend zakończył się projekt pn. "Łęczyca Filmowa". Zebrani na spacerniaku byłego więzienia widzowie zobaczyli dwa filmy: "Prorok" oraz "Vicky Cristina Barcelona".
więcej

Dzieci z Sandomierza w Łęczycy

W dzisiejszym dniu Łęczyca gościła dwudziestoosobową grupę dzieci z dotkniętego powodzią Sandomierza. Od tygodnia uczestniczą one w koloniach, które przygotowane są przez Urząd Miasta w Aleksandrowie Łódzkim. Po zwiedzeniu Łodzi, Oporowa, Bełchatowa i Łowicza przyszła kolej na Łęczycę. więcej

"Łęczyca Filmowa"

W najbliższą sobotę i niedzielę łęczycanie po raz kolejny będą mogli uczestniczyć w projekcie pn. "Łęczyca Filmowa". Tym razem projekcje odbywać się będą na terenie byłego więzienia przy ulicy Pocztowej. W sobotę wyświetlany będzie, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych produkcji ostatnich lat, film pt. "Prorok", zaś w niedzielę najnowsze dzieło Woodiego Allena "Vicky Cristina Barcedlona".więcej

Medalista Mistrzostw Polski - Grzegorz Sobiński u Burmistrza

Jak informowaliśmy już wcześniej brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki podczas Mistrzostw Polski Seniorów zdobył łęczycanin Grzegorz Sobiński.
Dziś nasz wyśmienity lekkoatleta gościł u Burmistrza Miasta Łęczyca – Andrzeja Olszewskiego od którego przyjął gratulacje. Burmistrz sukces Pana Grzegorza przyjął z wielką radością i zadowoleniem.
więcej

"Łęczyca Filmowa" - "Kołysanka"

Kolejny seans z cyklu „Łęczyca Filmowa” za nami. Tym razem licznie zgromadzeni na Pl. Kościuszki i ulicy Zamkowej łęczycanie obejrzeli komedię pt. „Kołysanka” w reżyserii Juliusza Machulskiego. Seans rozpoczął się o zmierzchu w dniu 9 lipca.więcej

Łęczyckie dzieci mogą jechać na kolonie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska organizuje kolonie dla dzieci z terenów powodzonych. Ponieważ Miasto Łęczyca zostało objęte klęską powodzi istnieje możliwość aby łęczyckie dzieci wyjechały na kolonie. Koszt wyjazdu to jedyne 290zł, które muszą uregulować rodzice jadącego dziecka.
więcej

Turystyka Przyjazdowa w Łęczycy

W dniu 9 lipca 2010r. w Łęczycy gościła grupa przedstawiciele biur podróży z całego kraju odwiedzająca miasta województwa Łódzkiego w ramach Forum Turystyki Przyjazdowej. Oficjalnie grupę w Łęczycy powitał w ratuszu miejskim Sekretarz Miasta - Wojciech Czaplij.

więcej

Szlak w rowerowy Centrum Polski otwarty

W przepiękny, słoneczny sobotni poranek (10.07.2010r.) z kilku miejsc województwa łódzkiego (Łódź, Łowicz, Kutno, Łęczyca) wyruszyli miłośnicy turystyki rowerowej na trasy prowadzące do samego Środka Polski w Piątku.więcej

Turniej CS zakończony

W dniu 7 lipca br. zakończył się organizowany przez Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy i Burmistrza Łęczycy Andrzeja Olszewskiego, turniej Counter-Strike. Po zaciętym finale zwyciężyła drużyna "Black Panter" pokonując zespół "eLINk" 45:28.

więcej

Forum Turystyki Przyjazdowej

W dniach 8 - 9 lipca 2010r. na terenie województwa łódzkiego odbędzie się Forum Turystyki Przyjazdowej. Również Miasto Łęczyca będzie gościło przedstawicieli 22 biur podróży.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 22