Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na pokaz kaskaderski
W związku z pokazami kaskaderskimi informujemy, iż w dniach 30.07 od godz. 12.00 i 31.07 do godz. 24.00 parking na Pl. T. Kościuszki w Łęczycy będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy. Pokaz - 31 lipca br. o godz. 19.00!
więcej

Święto Policji - Łęczyca 2012

20 lipca 2012 r. przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście odbyły się obchody Święta Policji 2012. Udział w nich wziął Burmistrz Miasta Łęczycy, Andrzej Olszewski. Podczas uroczystości wręczane były m.in.: awanse funkcjonariuszom Policji oraz puchary za udział w konkurencjach strzeleckich. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Kolory Polski w Łęczycy

14 lipca 2012 roku w kościele OO. Bernardynów odbył się, zorganizowany w ramach 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, koncert Invisibilia. Przed licznie zebraną publicznością wystąpił wybitny saksofonista jazzowy Zbigniew Namysłowski oraz zespół „Witold Janiak Trio” w składzie: Witold Janiak (fortepian, syntezatory), Kuba Mielcarek (kontrabas) i Grzegorz Jakiela (perkusja, instrumenty perkusyjne, drumla). Motywem przewodnim koncertu była jazzowa podróż z motywem diabła i anioła w tle: znane tematy z muzyki klasycznej (J.S. Bach, F. Liszt), filmowej (utwór z filmu „Dziecko Rosemary” i kompozycja Mike’a Oldfielda „Tabular Bells” z filmu „Egzorcysta”), jazzowej oraz popowej (m.in.: „There must be an angel” zespołu Eurythmics). Na bis muzycy wykonali utwór „Nie jesteśmy aniołami”. Znakomity i niezwykle nastrojowy koncert poprowadziła Dominika Jakubowska z Filharmonii Łódzkiej.

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Łęczycy

5 lipca 2012 roku w naszym mieście rozpoczął się trzeci etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków (Łęczyca – Kutno). Wyścig ten od lat ma stałe i uznane miejsce w kalendarzu najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków kończyły na pierwszych miejscach takie gwiazdy polskiego kolarstwa jak: Tomasz Brożyna, Dariusz Baranowski, Piotr Wadecki czy Łukasz Bodnar. Tegoroczny wyścig (Łódź – Jarosław) składa się z sześciu etapów, a zwycięzcę poznamy 8 lipca na mecie w Jarosławiu. W tym roku zmaganiom elity towarzyszy również Mini Wyścig „Solidarności” w którym rywalizują najmłodsi cykliści - być może przyszłe gwiazdy światowego kolarstwa.

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Strategia dla Gminy Miasto Łęczyca

W dniu 4 lipca 2012r. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie, dotyczące opracowania Strategii dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2013-2020. Podczas spotkania z przedstawicielami firmy Deloitte oraz Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego uzgodniono m.in. sposób sporządzania dokumentu oraz harmonogram prac. Przedstawiono również oczekiwania Miasta Łęczyca wobec strategii. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

W dniach 4-8 lipca br. odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków Łódź - Jarosław. Trzeci etap (5.07.2012 r.) zostanie przeprowadzony na odcinku Łęczyca - Kutno i będzie liczył 169,3 km. Przepraszamy za utrudnienia na ulicach w Łęczycy, jakie pojawią się w dniu realizacji wyścigu w naszym mieście.HarmonogramMapa

więcej

Otwarcie młodzieżowego projektu w TPD w Łęczycy

29 czerwca 2012r. odbyło się spotkanie otwierające młodzieżowy projekt pt.: „Walka charakterów” realizowany w ramach Programu „Równać Szanse 2012”. Organizatorem spotkania była młodzież projektowa. Podczas tego spotkania nasz grupa przedstawiła prezentację, która miała na celu opisać najważniejsze cele i założenia naszego projektu. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Łęczycy - Wojciech Czaplij. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy oraz TPD w Łęczycy


więcej

wszystkich aktualności: 8