Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

OSTRZEŻENIE - Silne burze z gradem

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu

OSTRZEŻENIE Nr 50

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silne burze z gradem/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 18:00 dnia 29.07.2013 do godz. 06:00 dnia 30.07.2013

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 km/h do 90 km/h, miejscami do 110 km/h. Większa intensywność zjawisk prognozowana jest z zachodniej połowie województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
więcej

Zwiedzanie Skansenu "Zagrody Chłopskiej Wsi Łęczyckiej"

Informujemy Państwa, że otwarty w dniu 13 lipca br. Skansen "Zagrody Chłopskiej Wsi Łęczyckiej" w Kwiatkówku pod Tumem/ koło Łęczycy, można zwiedzać w następujących dniach:

w poniedziałki - nieczynne

od wtorku do niedzieli w godz. 9.00 - 17.00

 (ceny biletów 9 zł, ulgowy 6 zł, we wtorki - wstęp bezpłatny)

więcej

Święto Policji w Łęczycy

24 lipca 2013 roku przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy odbyły się oficjalne obchody Święta Policji. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Sekretarz Miasta – Renata Brygier. Andrzej Olszewski złożył wszystkim funkcjonariuszom serdeczne podziękowania za trudną i często niebezpieczną pracę, życząc jednocześnie dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Funkcjonariusze otrzymali również z rąk insp. Pawła Karolaka - Komendanta Policji w Łęczycy awanse zawodowe.


więcej

Informacja dla mieszkańców

Ze względu na remont instalacji deszczowych, w dniu 30 lipca br. w godzinach 7 – 18 zostanie wyłączona z ruchu ul. Szkolna. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. więcej

Skansen Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej

13 lipca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie Skansenu Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej w Kwiatkówku (tereny dawnej Łęczycy). Oficjalnego otwarcia dokonali: Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień oraz Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi – Ryszard Grygiel. W uroczystościach uczestniczył również Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski. Zaproszeni goście oraz przybyli turyści mogli zwiedzić skansen (prezentacja wiatraka, olejarni, kuźni, rękodzieła i sztuki ludowej oraz wnętrz mieszkalnych i gospodarczych zagrody chłopskiej). Po południu odbyła się także seria koncertów w wykonaniu zespołów ludowych oraz przegląd gawędziarzy ludowych. 

więcej

Dziecięcia Wyspa Marzeń

29 czerwca 2013 roku na łęczyckim dziedzińcu zamkowym odbyła się II edycja Dziecięcej Wyspy Marzeń. Głównym organizatorem imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy (jednym ze współorganizatorów jest Urząd Miejski w Łęczycy). W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, przygotowano dla dzieci wiele darmowych atrakcji. Dmuchane balony, zjeżdżalnie, trampoliny, basen z łódkami, zabawy rycerskie, strzelanie z wiatrówki oraz prezentacje służb mundurowych (Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz Służby Więzienne z Garbalina) przyciągnęły na zamek wiele rodzin. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała m.in.: koncertów dzieci z Domu Kultury w Łęczycy oraz z łęczyckiego TPD, występów Hip - Hopowych oraz zespołu „Cutfinger” (działającego pod skrzydłami TPD). 

więcej

Zakończenie roku szkolnego w łęczyckim gimnazjum

28 czerwca 2013 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. W uroczystościach uczestniczyli: Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca oraz Wojciech Czaplij – Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca. Władze miasta, wraz z dyrektor łęczyckiego gimnazjum – Panią Wandą Lepczak oraz wychowawcami klas, wręczyły nagrody najlepszym uczniom oraz sportowcom reprezentującym barwy szkoły. Ponadto uhonorowano uczniów i opiekunów biorących udział w projekcie „Kształtowanie przestrzeni”- programu prowadzonego przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Łęczyckie gimnazjum, jako jedyne w województwie, bierze udział w ww. projekcie (19 szkół z 5 województw). 

więcej

Ostatni dzwonek dla uczniów klas szóstych

27 czerwca 2013 roku w łęczyckich szkołach podstawowych odbyły się uroczystości pożegnania klas szóstych. Udział w nich wzięli: Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca oraz Wojciech Czaplij – Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca. Władze miasta życzyły wszystkim uczniom dalszych sukcesów w nauce oraz bezpiecznego spędzania wakacji. Wszystkim szóstoklasistom, którzy otrzymali wyróżnienia za wzorową naukę oraz zachowanie, jak również odnieśli sukcesy w zawodach sportowych serdecznie gratulujemy. 

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich w Gimnazjum

W środę 26 czerwca odbyło się w naszym gimnazjum Uroczyste Zakończenie Roku uczniów klas trzecich. Część oficjalna imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru naszej szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich. Kolejnymi punktami uroczystości były okolicznościowe przemówienia Pani Dyrektor – Wandy Lepczak oraz burmistrza naszego miasta – Pana Andrzeja Olszewskiego. Następnie odbyło się wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie naszego gimnazjum w rozmaitych konkursach, zawodach i uroczystościach.Relacja z uroczystego zakończenia roku klas trzecich oraz galeria zdjęć
więcej

wszystkich aktualności: 10