Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pamiętamy o 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Niniejszym informujemy, iż w związku z apelem Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie 70-rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostanie wyemitowany modulowany dźwięk z syreny w okresie 1 minuty z obiektu Urzędu Miejskiego w Łęczycy i z budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej - w dniu 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 17.00.
więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w trakcie Mixera Regionalnego

Szanowni Państwo! W związku z organizowanym w dniu 2 sierpnia br. Mixerem Regionalnym informujemy, że od dnia 1 sierpnia (piątek), godz. 7.00 do dnia 3 sierpnia (niedziela), do godz. 7.00 ulica 18-go Stycznia (przy parkingu Zamku) oraz ul. Ozorkowska (od ul. Belwederskiej) będą wyłączone z ruchu samochodowego, z wyłączeniem wystawców posiadających zatwierdzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego karty wjazdu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
więcej

Dzieci i młodzież z Łęczycy wrócili z koloni z Załęcza Wielkiego

W czwartek wróciła z koloni w Załęczu Wielkim 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Łęczycy. W organizacji wyjazdu Miasto Łęczyca współpracowało z Hufcem ZHP w Łasku, który w ramach projektu „Zielone Płuca” – profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości powietrza zorganizował wakacyjne warsztaty ekologiczne z elementami edukacji prozdrowotnej. Z rozmów z uczestnikami, opiekunami i rodzicami wiemy, że było „SUPER”. Piękna pogoda, doskonałe warunki i pyszne jedzenie, a wychowawcy organizowali tyle zajęć i atrakcji, że nie było ani chwili na nudę. I to tylko za 290.00 zł. Szkoda, że nie było więcej chętnych.
więcej

Rusza remont ul. Belwederskiej

Od dnia 28.07.2014r do dnia 05.08.2014r. prowadzone będą roboty drogowe na ul. Belwederskiej, od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Starostwo Powiatu Łęczyckiego jako zarządca ul. Belwederskiej, wyłoniło w drodze przetargu wykonawcę robót drogowych - zostało nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o z Kutna. W związku z prowadzonymi robotami wystąpią utrudnienia w ruchu, oraz obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i postoju pojazdów na remontowanym odcinku drogi. W związku z tym od dnia 28.07.2014 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Wiadomość o remoncie ul. Belwederskiej zapewne wszystkich cieszy - bo rzeczywiście dotychczasowy stan techniczny tej nawierzchni dawał się nam we znaki.
więcej

Święto Policji

24 lipca 2014 roku odbyły się w naszym mieście obchody 95-lecia Policji. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła. Dalsza część obchodów odbyła się już na pl. T. Kościuszki, gdzie po uroczystym apelu wręczone zostały odznaczenia, awanse i mianowania policyjne. Nagrody w postaci pucharów odebrały również osoby, które zwyciężyły w konkursie strzeleckim. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Na uroczystości 95-lecia Policji obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który życzył wszystkim funkcjonariuszom dalszych sukcesów, bezpiecznej służby oraz zadowolenia w pracy i w życiu osobistym. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli pokazy pirotechniczne przygotowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Łodzi, a także pokaz sprzętu policyjnego. 

więcej

Remont w Gimnazjum w Łęczycy

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy trwa rozpoczęty wraz z początkiem wakacji remont korytarzy i klatek schodowych. Jest to jeden z ostatnich etapów rozpoczętego kilka lat temu procesu przywracania świetności temu zabytkowemu budynkowi z I połowy XX w. Wcześniej wyremontowane zostały wszystkie pracownie lekcyjne, świetlica, kuchnia i pomieszczenia administracyjne. Klasy zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, dostęp do Internetu, a na korytarzach został zainstalowany radiowęzeł. Wszystko po to, aby młodzież gimnazjalna mogła w komfortowych warunkach pobierać naukę i rozwijać swoje zainteresowania. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

170 – lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

11 lipca br. odbyły się uroczystości związane ze 170-leciem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Święto łęczyckich lekarzy rozpoczęło się od Mszy świętej odprawionej w Klasztorze Ojców Bernardynów w Łęczycy. Dalsza część uroczystości odbyła się już w Leźnicy. Tam też spotkali się przedstawiciele Senatu, władz samorządowych, wójtowie oraz lekarze i pracownicy łęczyckiego szpitala. Wszystkich zaproszonych gości przywitał Dyrektor Naczelny łęczyckiego ZOZ-u – Andrzej Pietruszka, który podziękował wszystkim osobom tworzącym historię naszego szpitala. Na spotkaniu obecni byli: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. Wszystkim łęczyckim lekarzom życzymy dużo radości, szczęścia, wiary i wytrwałości zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. 

więcej

Przedszkole nr 1 w Łęczycy otrzymało tytuł "Przedszkola w ruchu"

Przedszkole nr 1 w Łęczycy w roku szkolnym 2013-2014 wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej pod hasłem "Ćwiczyć każdy może". Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznawało tytuł "Przedszkole w Ruchu" tym placówkom, które podjęły działania w następujących obszarach: wychowanie fizyczne w przedszkolu, wychowanie fizyczne poza przedszkolem, zajęcia zorganizowane, aktywność w gronie rodziny. W wyniku prowadzonych przez naszą placówkę działań, przyznano nam tytuł "Przedszkole w Ruchu", który stanowi ogromne wyróżnienie dla przedszkola.
więcej

15 – lecie współpracy pomiędzy Łęczycą a Rillieux – la – Pape

3 lipca 2014 roku grupa 50 mieszkańców Łęczycy wróciła z miasteczka partnerskiego Rillieux-la-Pape we Francji. Tegoroczny pobyt zbiegł się z jubileuszem 15 – lecia podpisania współpracy pomiędzy Łęczycą a Rillieux-la-Pape. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji, m.in.: zwiedzanie Lyonu, spotkanie w dzielnicy la Roue na święcie dzielnic (wspólne tańczenie Krakowiaka i Poloneza oraz degustacja polskich produktów przygotowana na specjalnym stoisku należącym do naszego miasta), czy też wyjazd do Manady Lafon w Saint-Nazaire-de-Pezan w Camargue (pokazy rodeo). W trakcie pobytu dokonano również otwarcia trzech wystaw: zdjęć Grzegorza Sawickiego „Czy znasz dolinę Bzury”, Historii Polski i miast bliźniaczych, a także rysunków uczniów szkół z Łęczycy i Rillieux-la-Pape „Francja w oczach polskiego dziecka” i „Polska w oczach francuskiego dziecka”. 

więcej

Andrzej Olejniczak – oblicze saksofonu

29 czerwca 2014 roku odbył się, zorganizowany w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, przepiękny koncert „Andrzej Olejniczak – oblicze saksofonu”. W tym roku Filharmonia Łódzka, Urząd Miejski w Łęczycy oraz Muzeum w Łęczycy zaprosiły melomanów do murów Archikolegiaty w Tumie. W zabytkowych wnętrzach świątyni licznie zgromadzona publiczność wysłuchała niezwykle klimatycznego koncertu. 

więcej

wszystkich aktualności: 12