Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Z wizytą we Włodzimierzu Wołyńskim

W dniach 24 – 27 lipca 2015r. delegacja Królewskiego Miasta Łęczyca w składzie Krzysztof Lipiński - Burmistrz, Andrzej Domagała – przedstawiciel Rady Miasta i Jacek Ziółkowski – pracownik Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu na zaproszenie ukraińskiego partnera wzięli udział w obchodach 1027 rocznicy powstania Włodzimierza Wołyńskiego. Po pewnej przerwie, spowodowanej działaniami obronnymi na wschodniej Ukrainie powrócono do obchodów Dni Miasta w zdecydowanie mniej rozrywkowej formule. 

więcej

Święto funkcjonariuszy Policji

W piątek (24 lipca) swoje święto obchodzili łęczyccy policjanci. Przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy odbyły się obchody Święta Policji. W tym roku obchodzona była 96. rocznica jej powstania i upamiętniała powołanie Policji Państwowej w 1919 roku. W uroczystościach wzięli udział m.in. Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński, Zastępca Burmistrza - Krzysztof Urbański, Komendant Straży Miejskiej - Tomasz Olczyk, przedstawiciele samorządów powiatu łęczyckiego, przedstawiciele duchowieństwa i delegacje służb mundurowych. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11.00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego i zawieszeniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. 

więcej

Nowe kosze na śmieci na terenie miasta

W dniach 23-31 lipca br. na terenie miasta rozstawione zostaną kosze na śmieci. Zakupiono łącznie 45 sztuk. Na chwilę obecną kosze zostały już ustawione przy ul. Kaliskiej, Belwederskiej, w Alejach Jana Pawła II. Docelowo postawione będą  jeszcze przy ul. Szkolnej, Dominikańskiej, Popiełuszki, M. Konopnickiej, Ozorkowskiej i na Placu Targowym. 

więcej

Filmowy Piknik w Łęczycy

Sztuka iluzji, quizy wiedzy filmowej, tropienie bajkowych postaci, kinowe kalambury – a na dobranoc filmowe pokazy plenerowe z pingwinami w roli głównej, oraz spotkanie z agentem 007 w najlepszej odsłonie. Bank BGŻ BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy w Łęczycy (25.07, Plac Tadeusza Kościuszki przy Starostwie Powiatowym).
więcej

Teren łęczyckich zalewów zniszczony przez nawałnicę

Zamieszczamy kolejne zdjęcia, które obrazują zniszczenia, jakich dokonała na terenie Łęczycy nawałnica. przyniosła ona mnóstwo szkód również na terenie łęczyckich zalewów. 

więcej

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1

W dniach 14-16 lipca 2015r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zajęcia miały na celu ułatwienie dzieciom spokojnego i bezproblemowego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej we wrześniu, z zachowaniem zasad najważniejszej dla maluchów potrzeby bezpieczeństwa. Dni adaptacyjne sprawią, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, kojarzące się z miłymi, atrakcyjnymi zabawami, nie będą budziły lęku przed nieznanym, ale wręcz przeciwnie zachęcą dzieci, aby z przyjemnością tu wróciły. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

Łęczyca ucierpiała podczas wczorajszej nawałnicy

Łęczyca w dniu 19 lipca w godzinach popołudniowych była świadkiem niespotykanej nawałnicy. W ciągu kilku minut nad miasto nadciągnęły ogromne chmury burzowe, którym towarzyszyły porywiste wiatry. Przez kwadrans ulice Królewskiego Miasta przeistoczyły się w prawdziwy Armagedon. Wiele drzew zostało wyrwanych z korzeniami z innych odpadały potężne konary. Ulewny deszcz w wielu miejscach spiętrzył odpływ wody wstrzymując ruch samochodowy. Najbardziej ucierpiały okolice Alei Jana Pawła, Wojska Polskiego, Grodzkiej, Belwederskiej i Sienkiewicza. Ogromne straty wichura wyrządziła na łęczyckim cmentarzu i niestety nie ominęła obecnie rewitalizowanego Parku Miejskiego.


więcej

Oferta edukacyjna Społecznej Akademii Nauk

Społeczna Akademia Nauk w Łęczycy zaprasza na studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości w zarządzaniu, logistyki w zarządzaniu, administracji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej SAN www.leczyca.spoleczna.pl.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą (do pobrania tutaj)
więcej

Nowoczesny bolid solarny przed łęczyckim Zamkiem

Wczoraj do Łęczycy przyjechała grupa studentów Politechniki Łódzkiej - Lodz Solar Team, która przed Zamkiem Królewskim zaprezentowała nowoczesny pojazd solarny. Bolid został zbudowany przez studentów PŁ należących do Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji. Gości powitał Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński, zamkowi rycerze oraz fani motoryzacji. Pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie. Zgromadzenie łęczycanie z ogromnym zachwytem oglądali cud techniki i pracę młodych bardzo zdolnych Polaków. Każdy mógł zasiąść za kierownicą samochodu i wykonać pamiątkowe zdjęcie. 

więcej

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

04 lipca br. w łęczyckim Ratuszu odbyła się uroczystość par małżeńskich z terenu miasta Łęczyca, które spędziły ze sobą 50 lat. Ten niezwykły jubileusz obchodzili Państwo Krystyna i Stanisław Gibscy, Państwo Teresa i Wojciech Maciaszek, Państwo Wiesława i Antoni Wdowiak, Państwo Łucja i Czesław Kamińscy, Państwo Janina i Stanisław Banasiak, Państwo Alicja i Bogdan Zachwieja, Państwo Genowefa i Henryk Domańscy, Państwo Anna i Maciej Wojtasiak. Małżonkowie, na mocy ustawy z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, otrzymali Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył Burmistrz Miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński. Jedną z par Państwa Józefę i Kazimierza Jędruszkiewicz Pan Burmistrz odznaczył w domu z powodu złego stanu zdrowia jubilatów. 

więcej

wszystkich aktualności: 12