Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wieczór na łęczyckim zamku

W piątkowy wieczór na Zamku Królewskim odbyło się uroczyste spotkanie grupy pielgrzymów z Włoch wraz w zaproszonymi gośćmi z Łęczycy i okolic. Okazją ku temu były obchodzone właśnie Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.


więcej

Dostępność miejskich obiektów sportowych w okresie wakacji letnich

W związku z trwającymi wakacjami informujemy, że miejskie obiekty sportowe: Orlik przy Szkołach Podstawowych Nr 3 i Nr 4, korty tenisowe oraz stadion miejski będą dostępne dla użytkowników do końca wakacji. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:więcej

Pielgrzymi z Włoch zwiedzają Łęczycę

Pielgrzymów widać dosłownie wszędzie. Są na ulicach, w sklepach i w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Tak mija, trzeci dzień pobytu młodzieży z Citta Di Castello w Królewskim Mieście Łęczyca, podczas którego młodzi pielgrzymi zwiedzili kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy w którym zmówili wspólną modlitwę, poznali rys historyczny i ciekawostki na temat kościoła. Następnym przystankiem podczas zwiedzania miasta był pomnik ku czci żołnierzy Wojska Polskiego - obrońców ziemi łęczyckiej w czasie bitwy nad Bzurą. Ostatnim elementem zwiedzania było Muzeum na Zamku w Łęczycy, gdzie młodzież wzięła udział w żywej lekcji historii.
więcej

Powitanie młodzieży z Włoch.

20 lipca 2016 roku w godzinach popołudniowych na Placu T. Kościuszki, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, zastępca burmistrza - Krzysztof Urbański, starosta powiatu łęczyckiego – Wojciech Zdziarski razem z ks. dziekanem Sławomirem Sobierajskim, o. Leszkiem Walkiewiczem  oraz ks. Karolem Chrapulskim powitali gości z Włoch. Królewskie Miasto Łęczyca wraz z ościennymi miejscowościami są przystankiem przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 - 31 lipca 2016 w Krakowie.Grupa młodych pielgrzymów została zakwaterowana u rodzin z łęczyckiej parafii św. Andrzeja Apostoła. W kolejnych dniach zgodnie z opracowanym programem, zagraniczni goście i młodzież z rejonu łęczyckiego i kutnowskiego będzie uczestniczyć w mszach św. oraz pielgrzymkach wyjazdowych i pieszych jak np. z Głogowca do Sanktuarium Św. Faustyny, która jest patronką tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. więcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łęczyca – konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, 99-100 Łęczyca. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.100.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, 99-100 Łęczyca /pobierz tutaj/.
więcej

Wakacyjny filmik o Łęczycy


Poniżej przedstawiamy wakacyjny filmik o Łęczycy. Wszystkim, którzy wystąpili w filmie serdecznie dziękujemy.
Film dostępny jest na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=dGumCbU8-C4   Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia naszej strony na Facebooku:

https://www.facebook.com/miastoleczyca/


więcej

Zniszczenia po czwartkowej nawałnicy

W związku z wystąpieniem silnych wiatrów w dniu 14 lipca 2016 roku, na terenie miasta Łęczyca doszło do zniszczeń. Przy Alejach Jana Pawła II upadające drzewo zniszczyło ogrodzenia Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy, a także ławki, która znajdowała się na wprost drzewa. Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy w ramach pomocy i współpracy z jednostkami organizacyjnymi Powiatu Łęczyckiego, usuwa drzewo po wichurze. Niestety również na terenie Parku Miejskiego doszło do powalenia drzewa, które rosło przy altanie. Dodatkowo, połamane zostały gałęzie. Pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy w dniu dzisiejszym wykonywali prace porządkowe związane z uprzątnięciem zaległych konarów i gałęzi z terenu miasta.

 

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści w sposób nietypowy sfilmowali Łęczycę

Uczniowie z ekipy I Love Robots oraz GIMnews TV z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy nawet w wakacje starają się rozwijać swoje talenty i realizować nowe projekty. Tym razem wraz z opiekunami, Łukaszem Cybulskim, nauczycielem informatyki i mechatroniki oraz Agnieszką Andryskowską, nauczycielką języka angielskiego, podnieśli poprzeczkę ambicji i marzeń wyżej i postanowili sfilmować w sposób nietypowy Łęczycę uwzględniając miejsca, w których funkcjonują lub mogłyby powstać nowe zakłady.Jakub Godlewski po raz kolejnym pilotował drona, Michał Chmielecki pracował z kamerą Go Pro nad “time lapse’ami”, ubiegłoroczny absolwent gimnazjum Stanisław Andryskowski użył kamer tradycyjnych i całość materiału zmontował, a w klipie wystąpiła Dominika Dobrowolska.Efekt kilkudniowej pracy zaprezentowali następnie podczas spotkania z Burmistrzem Krzysztofem Lipińskim w Urzędzie Miasta.https://www.youtube.com/watch?v=fyYopz0GMrY&spfreload=5 


więcej

Łęczyca otrzyma ponad 300 tyś zł na modernizację miejskich obiektów sportowych

Złożony w marcu bieżącego roku do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek pn.” Modernizacja obiektów sportowych na terenie miasta Łęczyca” został pozytywnie oceniony. Zaplanowane na lata 2016-2017 działania, uzyskają dofinansowanie z „Programu modernizacji infrastruktury sportowej 2016” w wysokości 50% kosztów, czyli 303.250,00 zł. Dzięki tym środkom zmodernizowane zostaną hala sportowa i sala gimnastyczna przy Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz sala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy. Modernizacja obejmuje następujący zakres:
więcej

Dalsze ograniczenia ruchu w związku z przebudową ul. Poznańskiej


W związku z kontynuacją prac budowlanych ul. Poznańskiej od 11.07.2016r. rozszerzony zostanie obszar na którym prowadzone będą prace budowlane. Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje od najbliższego poniedziałku wyłączenie z ruchu parkingu przy stacji paliw PKN ORLEN. Nadal wyłączony z ruchu będzie odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do skrzyżowania z ul. Ogrodową. Ograniczenie ruchu nie dotyczy wjazdów gospodarczych służb ratunkowych zaopatrzenia oraz mieszkańców. Jednokierunkowy odcinek ul. Przedrynek na czas trwania przebudowy będzie dwukierunkowy w celu ułatwienia komunikacji w tym rejonie.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Wakacyjne remonty w łęczyckich placówkach oświatowych

Łęczyckie placówki oświatowe wykorzystają okres wakacyjny do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowych. W wielu przypadkach przedszkolaki i uczniowie wraz z nowym rokiem szkolnym wrócą do świeżych wyremontowanych pomieszczeń. Wartość robót i zakupów modernizacyjnych zaplanowanych we wszystkich sześciu miejskich placówkach oświatowych to 81 tyś zł. Poniżej szczegółowe zestawienie prowadzonych prac.
więcej

Szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Projekt szkoleniowy „Wykonywanie robót drogowych” realizowany przez Centrum Kształcenia PRYMUS, Ośrodek Doradztwa i Szkolenia KSK Biznes oraz Ośrodek Szkolenia KRZEMPEK to unikalna możliwość uzyskania wykształcenia zawodowego kierunkowego oraz zdobycia uprawnień na określony sprzęt budowlany i drogowy bez ponoszenia kosztów. 27 sierpnia br. o godzinie 9:00 w Ośrodku Szkolenia KRZEMPEK odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych kursem osób. Więcej informacji pod numerem +48 793 435 220.
więcej

Trwa remont mogiły zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego

Trwa remont mogiły zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego zmarłych w latach 1920-1921 usytuowanej na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Łęczycy. Wartość zaplanowanych plac renowacyjnych to 19 tyś zł. Na ten cel Miasto Łęczyca otrzymało dotację celową w wysokości 9 tyś. zł z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi i kolejną w wysokości 10 tyś zł z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie. Planowane zakończenie prac to 29 lipca br.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 17