Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Uroczyste otwarcie wyremontowanego skrzydła oddziału wewnętrznego w łęczyckim szpitalu

Dzisiaj, o godzinie 11, w łęczyckim szpitalu odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego skrzydła oddziału wewnętrznego. W uroczystości udział wzięli m.in. Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk, starosta Wojciech Zdziarski, radni powiatowi oraz pracownicy szpitala. 

więcej

Szanowni Mieszkańcy miasta Łęczycy


Ustawa z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016, poz. 744), która weszła w życie z dniem 1 września 2016 r. przewiduje, że nazwy między innymi ulic, placów nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Za propagujące komunizm uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944-1989.

więcej

Święto Policji 2017

25 lipca 2017 roku, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, odbyły się oficjalne obchody Święta Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - mł insp. Tomasz Olczyk, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca - Monika Kilar-Błaszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej - Paweł Kulesza, Komendant Straży Miejskiej - Tomasz Olczyk, przedstawiciele samorządów powiatu łęczyckiego, przedstawiciele duchowieństwa i delegacje służb mundurowych.  

więcej

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy trwa wakacyjny cykl zajęć z robotami

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łęczycy rozpoczął się wakacyjny cykl zajęć z robotami. Za nami są już pierwsze z nich. Uczniowie konstruowali robota – tak zwanego line followera, który potrafi poruszać się po wyklejonej na powierzchni linii. Młodzież przy okazji poznała zasadę działania czujnika linii oraz zastosowanie tego typu robotów w praktyce. 

więcej

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy

Informujemy, że z dniem 19 lipca 2017 r. obowiązki Burmistrza Miasta Łęczyca przejęła Pani Monika Kilar-Błaszczyk. 

więcej

Ruszają prace inwestycyjne w ramach projektu Unii Europejskiej - termomodernizacja 9 komunalnych budynków mieszkalnych

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się realizacja inwestycji związanej z termomodernizacją 9 budynków mieszkalnych przy ulicach: Belwederska 38, Poznańska 31, Kaliska 32, Kaliska 63B, Ozorkowskie Przedmieście 61, Sienkiewicza 29, Kopalniana 8, Kopalniana 10, Kopalniana 12. 

więcej

58. Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy

Od poniedziałku nasze miasto ma przyjemność gościć wytrawnych turystów z całej Polski. Za sprawą 58. Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego do Łęczycy przywędrowało około 80 uczestników tej znanej z długoletniej tradycji imprezy, którą organizuje Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze. 

więcej

Za nami XII OPPT NOCNIK 2017

W ubiegły weekend w Łęczycy rozbrzmiewały dźwięki piosenki poetyckiej i turystycznej. Juz po raz dwunasty w naszym mieście odbywał się Przegląd Piosenki NOCNIK, który zgromadził łęczycan i turystów na dziedzińcu Zamku Królewskiego. W piątek na łęczyckiej scenie wystąpili: Ta Jedna Chwila, Sprzedawcy Dymu, Zespół A Priori i Bractwo Wiecznego Natchnienia. 

Foto: Przemysław Marynowski

więcej

Bezpieczne Wakacje z Sanepidem

Wakacje to czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą. Apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnych środków ostrożności oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.
więcej

wszystkich aktualności: 9