Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

I Piknik Złotej Rybki

27 sierpnia 2011 roku nad łęczyckim zalewem odbył się I Piknik Złotej Rybki. Podczas festynu goście mogli m.in. zobaczyć pokaz sprzętu ratunkowego i sprzętu gaśniczego straży pożarnej, która zaaranżowała akcję ratunkową na wodzie, nauczyć się hawajskiego tańca hula czy wystartować w konkursie pływania na byle czym. Nie zapomniano także o najmłodszych, dzieci brały udział w szeregu zabaw oraz konkursów zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dom Kultury w Łęczycy. Festyn zakończył się występem Kapeli Łęczyckiej. Podczas imprezy wybrana została Miss Złota Rybka, którą została Karolina Wawrzyniak. 

więcej

I Piknik Złotej Rybki

Poniżej szczegółowy program
!

więcej

Wizyta Francuzów w Łęczycy

W dniach 18 – 23 sierpnia br. w Łęczycy gościliśmy rodziny francuskie. Nasi goście przyjechali z miasta partnerskiego Rillieux-la-Pape. Wymiana mieszkańców miast bliźniaczych trwa już od 12 lat. W tym roku Łęczycę odwiedziło prawie 40 osób z Francji. Program pobytu dla Francuzów był bardzo zróżnicowany. 

więcej

12 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski

21 sierpnia br. w Archikolegiacie pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego w Tumie odbył się koncert „Pojazzują po łyncycku” 12 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Była to muzyczna podróż przez dźwiękowe zakątki okolic Łęczycy, podróż, w której rolę przewodnią odgrywały melodie przodków. W programie zaprezentowane zostały utwory: „Owczarek”, „Duduś moja, Duduś”, „Wiwat, wiwat”, „Kolebany”, „Kujon”, „Łęczycok”, Z tamtej strony jeziora”.
więcej

XIII Międzynarodowy Turniej Rycerski

W dniach 20-21 sierpnia 2011r. Łęczyca zamieniła się już po raz trzynasty w średniowieczną wioskę. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego rozbrzmiewały dźwięki muzyki dawnej oraz wystrzały armatnie. Turniej Rycerski w Łęczycy zgromadził ogromną publiczność, zainteresowaną historią i zmaganiami rycerzy. 

więcej

Współpraca gospodarcza z Włodzimierzem Wołyńskim

W dniach 19-21 sierpnia br. w Łęczycy gościliśmy delegatów Włodzimierza Wołyńskiego z Ukrainy, z którym w roku bieżącym Łęczyca podpisała list intencyjny o współpracy. Reprezentanci naszego miasta partnerskiego byli zainteresowani w szczególności współpracą gospodarczą. W tym celu spotkali się z przedstawicielami ŁZG S.A oraz HURTAP S.A., aby nawiązać kontakty, które pozwolą na wymianę doświadczeń handlowych. W rozmowach uczestniczyli również Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 
 

więcej

Spotkanie z dziennikarzami

W sobotę, 20 sierpnia br., w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie, dotyczące projektów zrealizowanych przez Miasto Łęczyca oraz Muzeum w Łęczycy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyło w nim kilkunastu dziennikarzy oraz przedsatwiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Władze Łęczycy reprezentował Burmistrz – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. Przygotowana prezentacja miała na celu wskazanie jak wiele inicjatyw zrealizowano w naszym mieście przy wsparciu środków zewnętrznych i jak wiele ciekawych pomysłów udało się dzięki pieniądzom unijnym wdrożyć. 

więcej

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej w Tumie

W niedzielę 21 sierpnia 2011 r. o godzinie 19.00 w Archikolegiacie w Tumie odbędzie się koncert pt. „Pojazzują po łyncycku”. Koncert odbędzie się w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „12. Kolory Polski”. Wystąpią m.in. Ireneusz Wojtczak, oraz skrzypek ludowy Tadeusz Kubiak i zespół Marysie i Jaśki z Łyncyckiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
więcej

Francuzi w Łęczycy

Dziś w południe Łęczycanie powitali gości z francuskiego Rillieux-la-Pape, z którym Łęczyca współpracuje już od 12 lat. Do naszego miasta w ramach wymiany mieszkańców Francuzi przyjechali na kilka dni. Będą poznawać kulturę i historię Polski, a przede wszystkim spędzą mile czas w domach polskich rodzin. Naszych gości powitała Sekretarz Miasta Łęczyca - Pani Renata Brygier. 

więcej

Oddaj honorowo krew!

W sobotę, 20 sierpnia 2011r., przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łęczycy w godzinach 11.30 - 14.00 ustawiony będzie autobus Łódzkiego Centrum Krwiodawstwa, gdzie można oddać krew. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Spotkanie informacyjne – Inicjatywa Jeremie

Z inicjatywy Pani poseł Agnieszki Hanajczyk i Urzędu Miasta w Łęczycy zorganizowano w dniu 11 sierpnia, w łęczyckim ratuszu spotkanie informacyjne dotyczące inicjatywy Jeremie. Jest to preferencyjny fundusz pożyczkowy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S. A. przeznaczony dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców na cele inwestycyjne.

więcej

Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Łęczyckim

W dniu 11 sierpnia na terenie Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie obecnej kadencji Sejmu, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Łęczycę reprezentowali: Burmistrz Miasta – Andrzej Olszewski, Starosta – Wojciech Zdziarski i Wójt Gminy Łęczyca – Andrzej Wdowiak.więcej

Jak ślub to tylko w Łęczycy

Łęczycki Ratusz już od dłuższego czasu przeżywa prawdziwe oblężenie nowożeńców. Przez ostatni tydzień ślubów udzielamy prawie codziennie. Na dzień dzisiejszy wszystkich aktów małżeństwa mamy 93 w porównaniu do prawie 50 tysięcznego Kutna, gdzie aktów małżeństwa jest około 100. Warto w tym miejscu nadmienić, iż 50% z tych 93 ślubów to śluby cywilne.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka: po pierwsze architektura i wnętrze odrestaurowanego Ratusza przyciąga młode pary, po drugie rychła, podobno niekorzystna, zmiana ustawy regulującej możliwość uzyskania kredytu przez młodych małżonków oraz mamy nadzieję miła i kompleksowa obsługa pracowników tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego.Na kolejne śluby serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych !
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 21