Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Orlikowy Wakacyjny Turniej w piłkę nożną

W dniu 28 sierpnia 2012 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się Orlikowy Wakacyjny Turniej w piłkę nożną dla młodzieży gimnazjalnej (rocznik 1997 i młodsi)...


więcej

II Piknik Złotej Rybki

25 sierpnia br. nad Zalewem w Łęczycy odbył się festyn na zakończenie lata pn. „Piknik Złotej Rybki”. Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy zorganizowali dla łęczycan piknik, podczas którego uczestnicy wzięli udział w licznych konkursach i zawodach. O godz. 10.00 rozpoczęły się rodzinne zawody wędkarskie. Zawodnicy walczyli o Puchar Starosty Powiatu Łęczyckiego i bardzo ciekawe nagrody. 

Foto: Biblioteka w Łęczycy

więcej

XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski za nami

W dniach 18-19 sierpnia 2012r. na Zamku Królewskim w Łęczycy miał miejsce XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski. Dziedziniec zamkowy oraz podzamcze wypełnione były rycerzami i damami dworu oraz rzemieślnikami, prezentującymi średniowieczne wyroby. Parada Rajców Miejskich, czyli krótka prezentacja najważniejszych postaci związanych z historyczną Łęczycą, a także hejnał łęczycki o godz. 11.11 przed Ratuszem Miejskim były oficjalnym sygnałem otwarcia Turnieju. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu udali się na dziedziniec zamkowy, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Muzeum w Łęczycy – p. Andrzeja Boruckiego, Zastępcę Burmistrza Miasta – p. Wojciecha Czaplij i Marszałka Województwa Łódzkiego – p. Witolda Stępnia. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

W łęczyckich szkołach powstaną nowe ekopracownie

Decyzją Zarządu WFOŚiGW w Łodzi 29 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum w Łęczycy uzyskały dofinansowanie na utworzenie ekopracowni. Celem Konkursu o dotacje pn.” Moja wymarzona ekopracownia” było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego najlepszych projektów polegających na zaplanowaniu i utworzeniu szkolnej pracowni wraz z programem edukacyjnym opartym na jej wykorzystaniu.
więcej

„Partnerstwo dla Prewencji”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ruszyła polska edycja kampanii „Partnerstwo dla Prewencji”, której celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy. W związku z powyższym zapraszamy przedsiębiorców, którzy swoim działaniem poprawiają warunki pracy w zakładzie pracy, do udziału w konkursie. Europejski Konkurs Dobrych Praktyk jest jednym z głównych elementów kampanii „Zdrowie i bezpieczne miejsce pracy”. Jego celem jest pokazywanie najlepszych przykładów współpracy kierownictwa i pracowników w obszarze. Więcej informacji o kampanii i konkursie znajdą Państwo na stronie: http://www.healthy-workplaces.eu/pl/hw2012 oraz w materiałach do pobrania: broszura 1 i broszura 2.
więcej

OSTRZEŻENIE - Silne burze z gradem

OSTRZEŻENIE Nr 45

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silne burze z gradem/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 15:00 dnia 06.08.2012 do godz.04:00 dnia 07.08.2012

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, miejscami z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 do 40 mm, lokalnie do 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo lokalnych porywów wiatru do 110 km/h. Największa intensywność zjawisk prognozowana jest w godzinach wieczornych i nocnych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%


PCZK Jacek Ożadowicz
więcej

wszystkich aktualności: 6