Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Weekend w średniowiecznej Łęczycy

W dniach 24 – 25 sierpnia br. odbył się na Zamku w Łęczycy jubileuszowy – XV Międzynarodowy Turniej Rycerski. Dziedziniec zamkowy oraz podzamcze wypełnione były rycerzami i damami dworu oraz rzemieślnikami, którzy prezentowali średniowieczne wyroby. Tegoroczna impreza, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się przed miejskim ratuszem, punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich. Następnie kolorowy orszak uczestników turnieju przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Tam też dokonano uroczystego otwarcia jednej z najważniejszych imprez Województwa Łódzkiego. Wszystkich zebranych powitali: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Dyrektor Muzeum w Łęczycy (główny organizator turnieju) – Andrzej Borucki oraz Senator RP – Ryszard Bonisławski. 

więcej

Wizyta Francuzów w Łęczycy

W dniach 22 – 27 sierpnia 2013 roku gościliśmy w Łęczycy rodziny z zaprzyjaźnionego miasteczka Rillieux – la Pape. Wymiana mieszkańców miast bliźniaczych trwa już od 14 lat. W tym roku przyjechało do nas blisko 50 Francuzów. Podobnie jak w latach ubiegłych program pobytu był bardzo zróżnicowany. Nasi przyjaciele, wraz z polskimi rodzinami, zwiedzili Skansen Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (pokaz rzemiosła staropolskiego, przejażdżka wozem konnym oraz zabawy plenerowe i wiele innych atrakcji). Kolejnym punktem programu była wycieczka do Płocka (zwiedzanie Starego Miasta z Bazyliką Katedralną oraz spacer promenadą). W sobotę, wraz z naszymi gośćmi, przenieśliśmy się do czasów średniowiecza, wspólnie oglądając jubileuszowy – XV Międzynarodowy Turniej Rycerski. 

więcej

Kolory Polski 2013

18 sierpnia 2013 roku w tumskiej archikolegiacie odbyła się kolejna edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. W tym roku, przed wyjątkowo licznie zebraną publicznością, wystąpili: Adam Strug – akordeon, śpiew, Marcin Pospieszalski – kontrabas, Frank Parker – perkusja, Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, Michał Żak – klarnet, flet, Szczepan Pospieszalski – trąbka. Muzycy brawurowo wykonali utwory z płyty Adama Struga Adieu (m.in.: Grzeszne tango, Za marychostem, Chodźmy chłopcze). Niedzielny koncert podzielony został na dwie części. Pierwsza odbyła się w zabytkowych wnętrzach romańskiej budowli, natomiast druga – przed tumską archikolegiatą. 

więcej

Oddaj krew, uratuj życie!

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do oddawania krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy w każdy piątek w godzinach 8.00-11.30.

Zgodnie z informacją przekazaną przez RCKiK w Łodzi na terenie Łęczycy od 09 listopada 2013r. do chwili obecnej na akcję zgłosiło się 614 krwiodawców, którzy oddali 276300 ml krwi. W Łęczycy od 2008 roku krew jest pobierana wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych: - LO (zgłosiło się 175 osób x 450 ml = 78750 ml); - ZSP nr 1 (zgłosiło się 348 osób x 450 ml = 156600 ml); - ZSP nr 2 (zgłosiło się 250 osób x 450 ml = 112500 ml.
więcej

Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, iż 16 sierpnia 2013r. (piątek) Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany 24 sierpnia 2013r. (sobota).

Godziny pracy: Urząd Miejski 8.00-15.30. Straż Miejska 7.00-22.00.Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.więcej

INFORMACJA

Urząd Miejski w Łęczycy informuje, że w dniu 1 sierpnia 2013r. o godz. 17.00 zostanie na terenie miasta wyemitowany modulowany dźwięk syreny w okresie jednej minuty. Sygnał zostanie wyemitowany w celu uczczenia 69 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
więcej

wszystkich aktualności: 9