Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rycerska Łęczyca

W przedostatni weekend sierpnia odbył się w Łęczycy XVI Międzynarodowy Turniej Rycerski. Na zaproszenie głównych organizatorów zjechał się do naszego miasta kwiat rycerstwa z całej Europy. Tegoroczna impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęła się przed miejskim ratuszem, punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich. Następnie kolorowy orszak uczestników turnieju przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Tam też dokonano uroczystego otwarcia jednej z najważniejszych imprez Województwa Łódzkiego. Dokonali tego: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Dyrektor Muzeum w Łęczycy – Andrzej Borucki. 

więcej

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1

W dniach 18 -22 VIII 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbywały się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Nauczycielki dwóch najmłodszych grup wiekowych zorganizowały cykl spotkań dla dzieci i rodziców w czasie których przyszłe przedszkolaki mogły uczestniczyć w zabawach integracyjnych w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Dzięki tym spotkaniom dzieci miały możliwość oswojenia się z salami przedszkolnymi, nauczycielami oraz innymi pracownikami przedszkola. Dzięki tym spotkaniom dzieciom łatwiej będzie się rozstać z rodzicami kiedy rozpocznie się rok szkolny... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

WYPRAWKA SZKOLNA 2014


Informacje dotyczące dofinansowania zakupu podręczników w Gminie Miasto Łęczyca na rok szkolny 2014/2015


więcej

Mixer Regionalny 2014

2 sierpnia br. odbył się w Łęczycy, Kwiatkówku oraz Tumie Mixer Regionalny. Sobotnia impreza zorganizowana została z okazji 95 – lecia istnienia Województwa Łódzkiego. Uroczystości w Łęczycy rozpoczęły się punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich przed łęczyckim Ratuszem. Stamtąd wszyscy zaproszeni goście, na czele z Marszałkiem Województwa Łódzkiego – Witoldem Stępniem, przemaszerowali na ulicę 18-ego stycznia, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia murala. Oficjalnego rozpoczęcia Mixera Regionalnego dokonali ze sceny znajdującej się przed budynkiem Starostwa: Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski oraz Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. Po oficjalnym rozpoczęciu otworzone zostały budki wystawiennicze, w których swoje wyroby prezentowali twórcy ludowi z całego województwa.

więcej

wszystkich aktualności: 6