Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Turyści z Łodzi, Pabianic i Zgierza odwiedzili Łęczycę

W minioną sobotę, 29 sierpnia, nasze Królewskie Miasto odwiedziło prawie 400 turystów z Łodzi, Pabianic i Zgierza. Dotarli oni do Łęczycy nowoczesnym składem Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego – „Pociągiem w Łódzkie”. Przy wspaniałej pogodzie uczestnicy wycieczki, przywitani przez Zastępcę Burmistrza Łęczycy - Pana Krzysztofa Urbańskiego i Szlachcica Borutę wyruszyli na zwiedzanie atrakcji turystycznych miasta oraz Archikolegiaty w Tumie i skansenu w Kwiatkówku. 

więcej

Rodzinnie na zalewach miejskich

W niedzielę mieszkańcy Łęczycy odpoczywali na terenach zalewów miejskich. Przy współpracy kilku podmiotów oraz osób fizycznych zorganizowano Rodzinny Piknik Kajakowy. Loteria fantowa, minizawody kajakarskie, wysepka artystyczna to tylko niektóre z atrakcji, z których mógł skorzystać każdy, kto pojawił się nad łęczyckim akwenem. Otwarcia imprezy dokonali: Kamil Sobol - Prezes Łowickiej Akademii Sportu oraz Krzysztof Lipiński - Burmistrz Miasta Łęczyca. 

więcej

Bezpłatne wydarzenia w ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na cykl BEZPŁATNYCH wydarzeń! W ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030 zapraszamy do udziału w konferencjach i seminariach:

14-15/09/2015 NOWOCZESNY PRZEMYSŁ WŁÓKIENNICZY I MODY (W TYM WZORNICTWO)

22-23/09/2015 ZAAWANSOWANE MATERIAŁY BUDOWLANE

05-06/10/2015 MEDYCYNA, FARMACJA I KOSMETYKI

19-20/10/2015 ENERGETYKA (W TYM ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII)

09-10/11/2015 INNOWACYJNE ROLNICTWO I PRZETWÓRSTWO ROLNO- SPOŻYWCZE

16-17/11/2015 INFORMATYKA I TELEKOMUNIKACJA LOKALIZACJA: ŁÓDŹ (hala Expo- Łódź, al. Politechniki 4).

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie www.rsi.lodzkie.pl.
więcej

Wakacyjny przystanek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w Łęczycy

W dniu 29 sierpnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawita na ostatni, wakacyjny przystanek do Królewskiego Miasta Łęczycy. Sobotnim wyjazdem ŁKA będzie podsumować trwającą od maja akcję Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie”. Mieszkańcy Łodzi mogli bezpłatnie uczestniczyć w wycieczkach do najciekawszych miejsc pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym województwa łódzkiego.
więcej

Spotkanie z delegacją z Włodzimierza Wołyńskiego

Z okazji XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, na zaproszenie Pana Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościła w naszym Królewskim Mieście delegacja z zaprzyjaźnionego ukraińskiego miasta - Włodzimierza Wołyńskiego. Partnerzy ze wschodu już w piątek spotkali się z Burmistrzem Krzysztofem Lipińskim i Krzysztofem Urbańskim oraz pracownikami Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu. 

więcej

XVII Turniej Rycerski za nami

W dniach 22-23 sierpnia br. na Zamek Królewski w Łęczycy wypełnił się rycerzami i damami dworu. Emocjonujące popisy łuczników konnych z Polski i Czech, efektowne pokazy walk piechoty, pokazy umiejętności ptaków drapieżnych mogli obejrzeć uczestnicy średniowiecznych zmagań. W sobotę o godz. 11.11 przed Ratuszem Rajcowie Miejscy powitali zgromadzonych gości. Następnie barwny orszak turniejowy udał się na dziedziniec zamkowy.

Uroczystego otwarcia XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego dokonał Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński oraz Dyrektor Muzeum w Łęczycy – Andrzej Borucki. W uroczystościach turniejowych wzięli udział również: Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, poseł RP - Agnieszka Hanajczyk, poseł RP - Artur Dunin, członek Sejmiku Województwa Łódzkiego - Ilona Rafalska oraz delegacja z miasta partnerskiego na Ukrainie – z Włodzimierza Wołyńskiego. 

więcej

Ogłoszenie - parkingi na Pl. T. Kościuszki zamknięte

W związku z organizowaną imprezą plenerową pn. XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy informujemy, że od godz. 19.00 w dniu 21 sierpnia br. (piątek) do 23 sierpnia 2015 roku (do godz. 18.00) parkingi przy pl. Kościuszki oraz ul. 18-go Stycznia (przy Zamku) będą zamknięte.

Za utrudnienia przepraszamy
więcej

Jest Gazeta Zamkowa Mojałęczyca.pl!

Za dwa dni rozpoczyna się XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski. Z tej okazji Urząd Miejski w Łęczycy wraz z portalem Mojałęczyca.pl przygotował specjalne wydanie dwutygodnika MŁ czyli Gazetę Zamkową. Można w niej znaleźć nie tylko pełen program imprezy, ale i opisy najważniejszych wydarzeń, "okołozamkowe" ciekawostki oraz informacje o konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy do pobrania specjalnego numeru gazety Mojałęczyca.pl: http://mojaleczyca.pl/zasoby/mojaleczyca/Moja_Leczyca_009_Gazeta_zamkowa.pdf
więcej

Konsultacje społeczne w sprawie opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy "Ziemia Łęczycka"

Drodzy Mieszkańcy, Przedsiębiorcy, Przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów działający na obszarze Lokalnej Grupy Działania

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które zapewnią właściwe zdefiniowanie potrzeb i problemów lokalnej społeczności. Na terenie Miasta Łęczyca spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Łęczycy w dniu 21 sierpnia 2015r. w godz. 11.00-13.00. Na podstawie uzyskanych od Państwa informacji powstanie Lokalna Strategia Rozwoju dla Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Łęczycka". Opracowany dokument umożliwi nam pozyskanie środków finansowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację zadań, inwestycji i wydarzeń, które określimy w strategii.
więcej

Szanowni Państwo

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament ds. Przedsiębiorczości przystępuje do realizacji projektu pn. „Kompleksowa organizacja spotkań, seminariów, konferencji wspierających proces wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030”.

Wykonawcą jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w konsorcjum z Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową.W związku z powyższym już dziś chcielibyśmy Państwa zachęcić do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH wydarzeniach, które odbywać się będą od września do listopada 2015 roku.
więcej

Remont ulicy Poznańskiej

Z inicjatywy Inwestora – Gminy Miasto Łęczyca, w dniu11 sierpnia odbyło się spotkanie z firmą SKANSKA S.A., firmą realizującą w naszym mieście zadanie dotyczące przebudowy ul. Poznańskiej. Powodem spotkania było zaniepokojenie faktem opóźnienia zaawansowania prac budowlanych w stosunku do przyjętego przez strony harmonogramu rzeczowo – finansowego robót. Inwestycja rozpoczęła się zgodnie z planem, dnia 03.07. br. niestety po upływie stosunkowo krótkiego czasu, wszelkie prace zostały wstrzymane. Firma SKANSKA złożyła Inwestorowi stosowne wyjaśnienia oraz zapewniła, iż realizacja zadania nie jest w żaden sposób zagrożona, a wszystkie prace zostaną wykonane i ukończone zgodnie z planem. Wykonawca zadeklarował rozpoczęcie prac na sieciach sanitarnych od 17 sierpnia.
więcej

Zaproszenie na spotkanie LGD „Ziemia Łęczycka”

Drodzy mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów działający na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka”!

Rozpoczęły się prace przygotowawcze nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla Lokalnej Grupy „Ziemia Łęczycka”. Opracowany dokument umożliwi nam pozyskanie środków finansowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na realizację zadań, inwestycji i wydarzeń, które określimy w strategii.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 17