Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nauczą się pływać i jeździć na nartach

Grupa ponad 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy skorzysta z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z matematyki, przyrody i języka angielskiego. Bezpłatne lekcje mają pogłębić zainteresowania uczniów, a także pomagać im w nauce. Zajęcia zorganizowane będą od października w ramach projektu pod hasłem „Europejska jakość w szkole podstawowej”.

- na realizację projektu nasza placówka zdobyła 593 tysiące złotych w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki – mówi Bogumiła Wojtowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. – Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach. Jedne, to zajęcia wyrównawcze, a drugie rozwijające zainteresowania uczniów.

Oprócz zajęć w szkole dzieci mogą liczyć na lekcje w terenie, ale nie tylko.

więcej

Przedszkole nr4 w Łęczycy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pasowania na przedszkolaka, wycieczki do lasu w Gostkowie oraz dnia sprzątania ziemi w którym brało udział Przedszkole nr4 w Łęczycy.

więcej

Piszą o nas -

„Już tylko wasz klub reprezentuje Polski Związek Piłki Nożnej na arenie międzynarodowej” – takie słowa usłyszeli od działaczy PZPN zawodnicy, trenerzy i prezesi Hurtapu Łęczyca, mistrza Polski w futsalu. Drużyny grające na zielonej murawie już odpadły z rywalizacji, natomiast dopiero teraz do walki w Lidze Mistrzów przystępuje Hurtap.

Łęczycanie od poniedziałku do czwartku grac będą w Czechach, kolejno z FK Nautara Kaunas, FK Nikars Ryga i na koniec z FK Era Pack Chrudim. Awans do turniejów elitarnych wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy.

- Jestem przekonany, że nasz zespół wywalczy awans – mówi Wiktor Napióra, menadżer Hurtapu.

więcej

Na patrol pojadą nowym autem

O kolejny nowy samochód wzbogacili się łęczyccy policjanci. Tym razem jest to oznakowany fiat ducato.

Uroczyste poświęcenie nowego auta odbyło się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Samochód podarowała policjantom Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Będzie służył funkcjonariuszom z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. To już jedenasty samochód, jaki w ciągu ostatnich kilku miesięcy trafił do komendy policji w Łęczycy.

Przypominamy, że cztery nowe radiowozy udało się kupić dla łęczyckiej policji dzięki wsparciu samorządów z powiatu łęczyckiego, które zgodziły się partycypować w kosztach zakupu nowych aut, Radiowozy zastąpiły wysłużone, kilkunastoletnie polonezy.

Tekst z Dziennika Łódzkiego autorstwa Just. z dnia 24 września.

więcej

Remont na ul. Słowackiego

Wyremontowany zostanie kolejny odcinek ulicy Słowackiego na łęczyckim osiedlu Waliszew. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie zadania.

- Wyremontowany zostanie ostatni odcinek – od ulicy Mickiewicza do Dworzaczka – przypomina Sławomir Głodek, kierownik referatu inwestycji i rozwoju w Urzędzie Miasta w Łęczycy. – Nowa droga będzie miała długość około 150 metrów.

Inwestycję wykona dla miasta firma Golmar z Bierzma. Spółka wygrała przetarg na kwotę 193 tys. zł brutto. Waliszew to osiedle w Łęczycy, na którym większość ulic nie posiada dróg asfaltowych . Przetarg na remont ostatniego nieutwardzonego odcinka ul. Słowackiego udało się rozstrzygnąć za drugim razem. Do pierwszego przetargu nie przystąpiła ani jedna firma.

Tekst z Dziennika Łódzkiego autorstwa Just. z dnia 24 września.

więcej

'RADOSNA SZKOŁA'

Urząd Miasta Łęczycy informuje, że Gmina Miasto Łęczyca przystąpiła do Rządowego programu wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I –III szkół podstawowych „RADOSNA SZKOŁA".

W wyniku tego konkursu Szkoły Podstawowe w Łęczycy otrzymają 23941.00 zł.

Dzięki tym środkom najmłodsi uczniowie będą mieli stworzone odpowiednie warunki i będą mogli uczyć się w szkole także przez zabawę.

więcej

Uroczyste otwarcie firmy Schraner

W dniu jutrzejszym na terenie Łęczyckiej Podstrefy, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się uroczyste otwarcie działalności firmy Schraner Polska Sp. z o.o. Spółka specjalizuje się w produkcji odkuwek ze stali, metali szlachetnych i metali nieżelaznych, kształtowanych metodą kucia matrycowego wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym, motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, sportowym, a także do produkcji zegarków.
Jest to już trzecie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na inwestycję na terenie naszego miasta.

więcej

Hubertus

Informujemy, że trwają przygotowania do III Obchodów Dnia Świętego Huberta, które odbędą się w naszym mieście w dniu 24 października. Urząd Miejski w Łęczycy jest jednym z współorganizatorów tego przedsięwzięcia.

W programie:

więcej

Raport Newsweeka: „Najlepsze Gminy i Powiaty Dziesięciolecia”

Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa o kolejnym sukcesie naszego miasta. Otóż według sporządzonego przez Newsweek Polska raportu, który ukaże się 5 października, Łęczyca zdobyła zaszczytne drugie miejsce w rankingu na Najlepszą Gminę Miejską i Miejsko-Wiejską Dziesięciolecia w województwie łódzkim.

więcej

Festiwal Kina Europejskiego

25 – 27 września 2009 w Kinie Górnik odbędzie się Festiwal Kina Europejskiego. Impreza będzie wydarzeniem filmowo – muzycznym, zapraszamy wszystkich miłośników dobrego kina i muzyki filmowo – klubowej. W programie znajdują się produkcje bałkańskie, skandynawskie i polskie nagradzane na wielu prestiżowych festiwalach. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Kina Górnik: www.kinogornik.prv.pl

więcej

Światowy Dzień Turystyki

Światowy Dzień Turystyki ustanowiony został przez Światową Organizację Turystyki - agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest na świecie od 1979. Święto adresowane jest do wszystkich turystów, do osób pracujących w szeroko rozumianej branży turystycznej oraz do ludzi aktywnych. Co roku Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest pod innym hasłem ustanawianym przez Światową Organizację Turystyki. Tegoroczne hasło to „Turystyka - świętowanie różnorodności”.

więcej

„Program Rozwoju Turystyki w województwie łódzkim do 2020 r.”

W dniach 17 i 18 września br. gościli w naszym mieście uczestnicy warsztatów terenowych dla Zespołów Roboczych ds. wdrażania „Programu Rozwoju Turystyki w województwie łódzkim do 2020 r.”

Uczestnicy warsztatów rozpoczęli zajęcia teoretyczne w Ratuszu od wysłuchania wystąpienia Ryszarda Kalińskiego – dyrektora Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. Następnie głos zabrali Jacek Ziółkowski oraz Andrzej Malinowski jako przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej, która to organizacja administruje Centralnym ŁUK-iem Turystycznym – omówienie funkcjonowania ŁUK-u było głównym tematem zajęć.

więcej

Udział gimnazjalistów w akcji Sprzątanie Świata.

W piątek 18 września uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. W jej ramach porządkowaliśmy teren Parku Miejskiego w naszym mieście. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele naszego gimnazjum. Wszystkie osoby biorące udział w akcji pracowały z dużym zaangażowaniem traktując ją nie tylko jako pracę bardzo potrzebną naszemu środowisku, ale również jako dobrą zabawę. Warto dodać, że Sprzątanie Świata, to kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Źródło

więcej

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Łęczyca

Wojewoda Łódzki decyzją Nr GN.III.KZ.7720/12/2/08 z dnia 31 lipca 2009 r. stwierdził nabycie przez Skarb Państwa własności gruntów położonych na terenie m. Łęczyca zajętych pod infrastrukturę kolei wąskotorowej tj. działki nr 405, nr 519, nr 581, nr 624, nr 826, nr 830/1, nr 830/2.
Z dniem 1 czerwca 2003 r. Polskie Koleje Państwowe S.A. nabyły prawo użytkowania wieczystego opisanego wyżej gruntu. Uregulowanie stanu prawnego stworzy możliwość przekazania przez PKP S.A. na rzecz Miasta Łęczyca gruntów i majątku kolei wąskotorowej w celu reaktywowania linii kolei wąskotorowej Krośniewice – Ozorków.

Załącznik

więcej

Światowy Dzień Turystyki w Łęczycy

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego i Miasto Łęczyca serdecznie zapraszają w dniu 20 września na Światowy Dzień Turystyki w Łęczycy

Światowy Dzień Turystyki - jest świętem turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej lub społecznej. Jest także doskonałą okazją do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. Obchody tego dnia pozwalają na uhonorowanie osób zasłużonych dla turystyki, a także wymianę doświadczeń, podsumowanie podejmowanych działań, a zarazem zapoznanie się z aktualną sytuacją rynkową.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26