Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Poseł Agnieszka Hanajczyk czyta dzieciom

Wczoraj, 27 września br., w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy gościła Pani Agnieszka Hanajczyk - Poseł na Sejm RP. Podczas spotkania z dziećmi czytała bajki, którymi Maluchy były zachwycone. W spotkaniu wziął udział także Pan Wojciech Czaplij - Zastępca Burmistrza Łęczycy oraz Pani Teresa Kawczyńska - Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu. 


więcej

Inauguracja roku akademickiego ŁUTW

W dniu 4 października br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łęczycy.
więcej

Wolne miejsce na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek:

1. miejsce 39 rząd A
Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.09.2011r do godziny 10.00. Licytacja w/w stanowisk odbędzie się 28.09.2011r o godz. 12.00
więcej

Zmiany w Statucie Miasta Łęczyca

Uprzejmie zawiadamiamy, że z dniem 10 września 2011r wszedł w życie nowy Statut Miasta Łęczyca, uchwalony przez Radę Miasta w dniu 20 czerwca br. Statut Miasta zawiera przepisy dotyczące ustroju gminy Miasto Łęczyca, a także określa zasady funkcjonowania Rady i Burmistrza Miasta. Istotnym, nowym elementem wprowadzonym do Statutu przez organ stanowiący jest Regulamin używania herbu Miasta Łęczyca (Załącznik Nr 3 do Statutu).Treść Statutu dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, w zakładce ” Prawo lokalne” http://bip.leczyca.info.pl/.
więcej

O łęczyckiej marce w TVP Łódź

W dniu 21 września br. w Rozmowie Dnia w TVP Łódź uczestniczył Zastępca Burmistrza Łęczycy - Pan Wojciech Czaplij. Gośćmi programu byli również: Pan Marcin Bugajski - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Pan Maciej Kokotek - Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Rozmowa dotyczyła wykorzystywania środków unijnych na terenie województwa łódzkiego. Łęczyca jest jednym z Beneficjentów. We wrześniu br. otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego". Zapraszamy do obejrzenia programu: http://www.tvp.pl/lodz/informacja/rozmowa-dnia/wideo/21092011/5299146.

więcej

Prace Zieleni Miejskiej

Jednostka Budżetowa Zieleń Miejska wykonuje prace brukarskie na terenie miasta Łęczyca przy pomocy skazanych z Zakładu Karnego w Garbalinie.JBZM więcej

Pieniądze unijne na promocję Łęczycy

Z przyjemnością informujemy, iż projekt Gminy Miasto Łeczyca pn. „Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego" znalazł się na liście projektów do dofinansowania w ramach konkursu, ogłoszonego przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, dotyczącego marketingu i promocji produktów i „marek” regionalnych i lokalnych. Trwają przygotowania do podpisania umowy o dofinansowanie. Całkowita wartość projektu to 311 580,00 zł. Kwota przyznanego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 264 843,00 zł, co stanowi 85% wartości zadania. Projekt realizowany będzie w latach 2012-2013. Ma on na celu wypromowanie marki turystycznej opartej na walorach dziedzictwa kulturowego oraz tożsamości regionalnej Łęczycy. Efektem realizacji projektu będzie umocnienie wizerunku Szlachcica Boruty, jako "wizytówki" naszego miasta.

więcej

Przegląd Piosenki Wakacyjnej

W środę, 14 września 2011r, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbył się XI Przegląd Piosenki Wakacyjnej, w którym wzięli udział członkowie warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno – wychowawczych oraz domów środowiskowych. W festiwalu uczestniczyły 22 zespoły z całego województwa łódzkiego. Zabawa z piosenką sprawiła wiele radości konkursowiczom. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Każdemu uczestnikowi wręczono upominek. Władze Łęczycy reprezentował Zastępca Burmistrza – Pan Wojciech Czaplij. 

więcej

72.rocznica Bitwy nad Bzurą w Łęczycy

W dniu 11 września br. na Pl. Kościuszki odbyły się uroczyste obchody 72. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30. Oficjalnie powitano zaproszonych kombatantów i gości oraz wszystkich uczestników obchodów. Udział w nich wzięli m.in. Zastępca Burmistrza Łęczycy – Wojciech Czaplij, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski, Senator RP – Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP – Artur Dunin, Honorowi Obywatele Miasta Łęczyca. Uroczystości uświetniła Kompania Honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, z którymi przybyli uczniowie szkół z terenu Łęczycy, delegaci służb mundurowych oraz zakładów pracy. 

więcej

20. rocznica Niepodległości Ukrainy

W dniu 6 września, na zaproszenie Ambasadora Ukrainy w Polsce, Zastępca Burmistrza Łęczycy - Wojciech Czaplij oraz Członek Zarządu LOT "Centralny ŁUK Turystyczny" - Jacek Ziółkowski uczestniczyli w uroczystych obchodach 20. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. 

więcej

Ostatnie pożegnanie Pani Marii Ginter

W dniu 5 września na cmentarzu w Warszawie na Powązkach pożegnamy Honorowego Obywatela Królewskiego Miasta Łęczyca, jedną z większych osobowości związaną z naszym regionem - Marię Ginter. Jej ponad dziewięćdziesięcioletnie życie obfitowało w wiele wyzwań, osiągnięć i ciężkiej pracy. Mieszkańcy Łęczycy i Ziemi Łęczyckiej Uchwałą Rady Miasta z dnia 8 marca 2002 roku nadali Pani Marii tytuł Honorowego Obywatela Królewskiego Miasta Łęczyca. Po owocnym i bogatym życiu skończyła swą rolę na Ziemi 26 sierpnia 2011 roku. W uroczystościach żałobnych nie zabraknie przedstawicieli Łęczycy, do której lubiła tak wracać.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI


więcej

Awans zawodowy łęczyckich nauczycieli

W dniu 01 września br. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy Burmistrz Miasta – Andrzej Olszewski wręczył 6 nauczycielom Akt nadania stopnia awansu zawodowego. 23 sierpnia Panie: Agata Owczarek, Agnieszka Izydorczyk, Anna Kaźmierczak, Anna Szadkowska, Beata Chwieduk, Martyna Olczyk przystąpiły do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Gratulujemy nauczycielom sukcesu oraz życzymy kolejnych dokonań w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Łęczycy

01 września rozbrzmiał pierwszy dzwonek, który rozpoczął rok szkolny 2011/2012. Z tej okazji w łęczyckich placówkach odbyły się uroczyste apele. Władze miasta reprezentowali: Zastępca Burmistrza – Pan Wojciech Czaplij oraz Sekretarz Miasta – Pani Renata Brygier. W szkołach podstawowych szczególnym przeżyciem ten dzień był dla pierwszoklasistów i ich rodziców. W tym roku szkolnym w Łęczycy zostały utworzone 3 klasy sześciolatków (2 w SP4 i 1 w SP3).   

więcej

wszystkich aktualności: 15