Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Inauguracja roku akademickiego ŁUTW

Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014, która odbędzie się 1 października 2013r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Turystyki

Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” zaprasza na Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 września 2013r. na trasie Łęczyca – Zgierz - Łęczyca. W ramach wyjazdu czeka na uczestników wiele atrakcji związanych z uroczystymi obchodami Światowego Dnia Turystyki.

więcej

Wiesław Radomski Honorowym Obywatelem Łęczycy

9 maja 2013 roku Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy nr XXX/205/13 nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Panu Wiesławowi Radomskiemu. 21 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu. Spotkanie poprowadzili Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy – Paweł Kulesza. W uroczystości wzięli udział radni miejscy, działacze sportowi z terenu Miasta Łęczyca, znajomi Honorowego Obywatela z lat szkolnych. 

więcej

Wizyta Przedszkola nr 4 w Ministerstwie Edukacji Narodowej

20 września nasze przedszkole uczestniczyło w spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z minister Krystyną Szumilas. Było to spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka z przedszkolakami, rodzicami i dyrektorami przedszkoli. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Ma przyczynić się też do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

Debata społeczna

19 września 2013 roku dzięki wspólnej inicjatywie Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy insp. Pawła Karolaka oraz Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego odbyła się debata społeczna. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta w debacie udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy insp. Paweł Karolak, Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski, Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij, przewodniczący Rady Miasta Paweł Kulesza, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lidia Keller, Komendant Straży Miejskiej w Łęczycy insp. Tomasz Olczyk, Prezes klubu „Górnik 1956 Łęczyca” wraz z zarządem, radni miejscy, dyrektorzy szkół. 

więcej

Dzieci z Przedszkola nr 1 na Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka w Łodzi

W dniu 20 IX 2013 roku grupa dzieci 6-letnich z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyła w zorganizowanym na terenie Łodzi " II OGÓLNOPOLSKIM DNIU PRZEDSZKOLAKA ". Na placu Manufaktury przedszkolaki mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Następnie dzieci odwiedziły jedno z łódzkich przedszkoli, gdzie bawiły się, śpiewały i tańczyły... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Spotkanie z policjantem w Przedszkolu nr 1

W dniu 17 IX 2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, w czasie którego utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych jak i kierowców oraz bezpiecznego przechodzenia przez ulicę w wyznaczonych do tego miejscach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji " BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Łęczyca w Barwach Jesieni 2013

„Łęczyca w Barwach Jesieni” już za nami. 15 września 2013r. Aleje Jana Pawła II w Łęczycy znów były wypełnione rękodziełem ludowym. Na scenie odbył się Przegląd Kapel Ludowych. Przed łęczycką publicznością wystąpili: Zespół Wokalny z Witoni, Kapela „Ozorkowianie”, Kapela „Witaszewiacy”, Kapela Łęczycka, Zespół Wokalny Klubu Złotej Jesieni, Zespół Ludowy „Świniczanki”, Kapela Ludowa „Krośniewiacy”, Kapela „Parzęczewiacy”, Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”. W tym samym czasie przed budynkiem Domu Kultury śmiałkowie brali udział w konkursach, rywalizując o bardzo atrakcyjne nagrody. 

Foto: P. Marynowski

więcej

Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Turystyki

Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” zaprasza na Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 września 2013r. na trasie Łęczyca – Zgierz - Łęczyca z okazji uroczystych obchodów Światowego Dnia Turystyki. Trasa wyniesie około 77 km. W ramach wyjazdu dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji.
więcej

TPD w Łęczycy w Programie Fundacji Tesco Dzieciom


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Łęczycy otrzymał dotację z Fundacji Tesco Dzieciom w ramach Programu „Pracownia Talentów” w wysokości 7 tysięcy zł na realizację projektu pt. „Mali- Wielcy Artyści”. Dzieci z „Ogniska” biorą udział w kursach muzyczno-teatralnych, które zakończą się w październiku pokazem zdobytych umiejętności podczas Mszy Świętej. Uczestnicy kształcą swoje uzdolnienia także w trakcie zajęć artystyczno-plastycznych. Na zakończenie grupa przygotuje galerię prac wykonanych różnymi technikami, z jakimi się zapozna oraz wykona dekorację na Jasełka Bożonarodzeniowe.

 

Foto: TPD w Łęczycy


więcej

Oferta pracy

Punkt Pośrednictwa Pracy w Łęczycy w dniu 13 września 2013r. (piątek) organizuje spotkanie z przedstawicielem AZ DK Partner dotyczące naboru do pracy. Spotkanie odbędzie się o godz. 10.00. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Zapraszamy.Oferta pracy (pobierz)
więcej

Ojczysty, Oj! Czy czysty?

8 września br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbyły się połączone spektakle „Ojczysty, Oj! Czy czysty” oraz „Jak Pan pisze, to co Pan robi?”. Przed licznie zebraną łęczycką publicznością wystąpili: Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus oraz muzycy – Andrzej Pawlukiewicz (instrument klawiszowy), Wojciech Stec (instrument klawiszowy) i Łukasz Borowiecki (gitara basowa). Artyści, „przepytywani” przez dr. hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego Tomasza Cieślaka, ze swoistym poczuciem humoru opowiadali o współczesnym języku, jego niuansach i niedoskonałościach. Rozmowy przeplatane były piosenkami wykonywanymi przez obu artystów. 

więcej

Obchody 74. Rocznicy Bitwy nad Bzurą

8 września 2013 roku na Pl. T. Kościuszki odbyły się uroczyste obchody 74. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Święto to odbywa się ku czci pamięci tych, którzy heroicznie walczyli w 1939 roku o nasz kraj oraz tych, którzy byli świadkami krwawych walk w imię niepodległości. Uroczystości rozpoczęto od oficjalnego powitania zaproszonych kombatantów i gości oraz wszystkich uczestników obchodów. W obchodach rocznicowych udział wzięli m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski, wójtowie i radni gmin oraz Honorowi Obywatele Miasta Łęczyca. 

więcej

Uzyskali stopień awansu zawodowego

2 września 2013r. Burmistrz Miasta Łęczycy Andrzej Olszewski i zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij spotkali się z nauczycielami, którzy po zdaniu egzaminu państwowego przed komisją egzaminacyjną uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Po złożeniu ślubowaniu i otrzymaniu dokumentu, rozmawiano o pracy nauczycieli w łęczyckich szkołach i przedszkolach, potrzebach i planach na nowy rok szkolny 2013/2014. Nauczycielami Mianowanymi zostali: Małgorzata Kawecka i Anna Kamińska z Przedszkola Nr 1, Joanna Grochala, Monika Antczak i Krzysztof Psiurski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 i Karolina Mikołajewska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy i osiągnięcia dalszego stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 18