Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pociągiem w Łódzkie

Serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczce ”Pociągiem w Łódzkie” na trasie : KUTNO – ARTURÓWEK – PARK KRAJOBRAZOWY WZNIESIEŃ ŁÓDZKICH. Wycieczka odbędzie się w dniu 4 października br. i obejmuje bezpłatny przejazd pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Kutna przez Łęczycę do Arturówka, spacer wraz z przewodnikiem po wyznaczonej trasie w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, dwugodzinny piknik oraz konkurs ekologiczny z nagrodami (kupon jest częścią biletu) w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym oraz powrót przez Łęczycę do Kutna. Podczas pikniku przygotowane będą grille. Uczestnicy zobowiązani są do zabrania własnego prowiantu. Do przejścia będzie około 15 km.
więcej

Otrzęsiny pierwszoklasistów w Gimnazjum w Łęczycy

W czwartek 25 września odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy tradycyjne otrzęsiny pierwszoklasistów. Pozytywnych emocji i dobrej zabawy jak zwykle nie brakowało. Tym razem motywem przewodnim otrzęsin były popularne bajki i domowe przedszkole. Pierwszoklasiści zostali poddani wielu ciężkim próbom, podczas których musieli przejść test sprawnościowy, zaśpiewać piosenkę z jednej z wylosowanych bajek, zaprezentować do niej skecz oraz zjeść przepyszną strawę. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy


więcej

Wszawica. Gryzący problem

Wszy – małe, nieznośne stworzenia, które często są powodem do wstydu i kpin. Mogą pojawić się w szkołach i innych placówkach, wszędzie tam, gdzie blisko siebie przebywa wiele osób. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, w której przedstawiamy podstawowe zasady dot. profilaktyki i leczenia wszawicy.Ulotka (pobierz tutaj)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy

Wojciech Frankowski

więcej

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

W dniu 24.09.2014r. w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyła się impreza podczas której, wszystkie dzieciaki od Malucha aż po Starszaka, świętowały Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały aktywny udział w podróży "Bajkowo-piosenkowo-zabawowej", przygotowanej przez nauczycieli przedszkola, które w barwnych, wesołych strojach jako znane,bajkowe postacie wystąpiły dla dzieci w "Teatrze bez Nazwy". Były tańce, piosenki, konkursy, dużo śmiechu, radości i na koniec okrzyk taki: "WIWAT WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

Filmowe więzienie

Zakończyły się już prace związane z produkcją filmu pn. "Sztuka pływania" - między niebem a piekłem. Twórcą jest - Jakub Zubrzycki, student V roku Wydziału Reżyserii na PWSFTViT w Łodzi. Klasztorne sale klasztoru oo. Dominikanów zostały zamienione tym razem w szpital psychiatryczny. Co ciekawe zdjęcia do filmu powstają nocą, pozwala to bowiem stworzyć odpowiedni do fabuły filmu anturaż.
więcej

Nowe mieszkania socjalne przy ul. Wrzosowej

Do końca bieżącego roku mają - zgodnie z umową podpisana z Przedsiębiorstwem Budownictwa Mieszkaniowego „Marka” z Łęczycy - potrwać prace związane z budową na działce o numerze ewid. 132/3 w Łęczycy zespołu dwóch (A i C) parterowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych z wydzielonymi mieszkaniami socjalnymi. Projektowane budynki stanowią kontynuację działań podjętych w roku 2010, służącym pomocy społecznej w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, a tym samym wyrównywanie szans tych rodzin i osób. W roku 2010 wybudowany został budynek (B) o powierzchni 288,2 m2, w którym zlokalizowano łącznie 9 mieszkań socjalnych z aneksem kuchennym oraz łazienką i pomieszczeniem gospodarczym, każdy o powierzchni ok. 32 m2.
więcej

Chwała bohaterom

7 września 2014 roku odbyły się w Łęczycy jubileuszowe obchody 75. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Święto to odbywa się ku czci pamięci tych, którzy heroicznie walczyli w 1939 roku o nasz kraj oraz tych, którzy byli świadkami krwawych walk w imię niepodległości. Uroczystości rozpoczęto od oficjalnego powitania zaproszonych kombatantów i gości oraz wszystkich uczestników obchodów. W jubileuszowych obchodach udział wzięli m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Maciej Jankowski, Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij, Zastępca Starosty Powiatu Łęczyckiego – Krystyna Pawlak, wójtowie i radni gmin oraz Honorowi Obywatele Miasta Łęczyca. 

więcej

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Od 1 września 2014 roku do trzech łęczyckich przedszkoli będzie uczęszczało 470 dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich oraz 75 dzieci do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Na dzień 30 kwietnia 2014 roku – zakończenie rekrutacji, wszystkie zgłoszone dzieci zostały przyjęte do przedszkoli. W tym celu uruchomiono w roku szkolnym 2014/2015 dwa dodatkowe oddziały w Przedszkolu Nr 1 i w Przedszkolu nr 2.

Naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych rozpoczęło 84 6-ciolatków i 66 7-miolatków. W Szkole Podstawowej Nr 3 jest 448 uczniów w 21 oddziałach, w Szkole Podstawowej Nr 4 w 19 oddziałach uczy się 403 dzieci, a w gimnazjum 349 uczniów w 16 oddziałach.
więcej

Porozumienie zostało osiągnięte

Burmistrz Miasta zawiadamia, że w dniu 04 września w wykonaniu orzeczenia Sądu Rejonowego w Łęczycy z dnia 12 sierpnia 2014 roku, doszło do uzgodnień pomiędzy Gminą Miasto Łęczyca a Stowarzyszeniem MMKT reprezentowanym przez pana Grzegorza Jasińskiego. W wyniku porozumienia ustalono, że do 18 września budynek zaplecza kortów miejskich zostanie opróżniony. Gmina zapewni obiekt gospodarczy, w którym będzie złożony sprzęt użytkowany przez Stowarzyszenie.

Prezes Grzegorz Jasiński uzgodnił, że rozbiórka obiektu zaplecza kortów odbędzie się po 23 września, a następnie Gmina Miasto Łęczyca zrealizuje na tym terenie nowy obiekt z sanitariatami i szatniami dla korzystających z kortów. Ustalono również, że roboty budowlane będą wykonywane przy współpracy Inwestora Gminę Miasto Łęczyca i przez Prezesa Stowarzyszenia – Grzegorza Jasińskiego.
więcej

III Środkowopolski Rajd Rowerowy "Szlakami I Wojny Światowej po Centralnym ŁUK-u Turystycznym"

Lokalna Organizacja Turystyczna "Centralny ŁUK Turystyczny" serdecznie zaprasza do udziału w III Środkowopolskim Rajdzie Rowerowym "Szlakami I Wojny Światowej". Impreza patriotyczno – turystyczna odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne (zakładając najlepszy wariant złotej polskiej jesieni) w dniach 19-21 września 2014 na obszarze województw łódzkiego i wielkopolskiego.Regulamin Rajdu

Karta zgłoszenia
więcej

Dobre wieści czas ogłosić!

Decyzją Rady Nadzorczej WFOŚiGW projekt pn. „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy" uzyskał dofinansowanie. Kwota 960 000, 00 złotych przeznaczona zostanie na prace remontowe w obrębie Parku. Wartym podkreślenia jest fakt stworzenia tam strefy do ćwiczeń na powietrzu, czyli powszechnie zwanych fit paków. Faktycznie w Łęczycy również będzie można skorzystać z siłowni na powietrzu. Mamy nadzieję, ze zarówno ta koncepcja jak i boisko do gry w boule, czy tez ścieżka edukacyjne i ścieżki rekreacyjne przyczynią sie do zadowolenia mieszkańców i osób przyjezdnych. Mając na uwadze wzrost zainteresowania sportem i rekreacją naszych mieszkańców Park Miejski po rewaloryzacji pod okiem konserwatora - stać się może enklawą zdrowego ruchu i faktycznymi zielonymi płucami miasta. Tego sobie i Państwu życzymy!
więcej

wszystkich aktualności: 14