Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Fontanna na pl. Kościuszki zapadnie w zimowy sen

To już ostanie dni w tym roku, kiedy tryskająca z fontanny na pl. Kościuszki woda będzie cieszyć oko przechodniów. Jak co roku fontanna zostanie bowiem wyłączona na okres jesienno-zimowy. Czasowe wygaszenie jej funkcjonowania związane jest z możliwością występowania ujemnych temperatur mogących zaszkodzić urządzeniu. Wyłączenie nastąpi najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dwóch tygodni (do końca pierwszej połowy października) lub niezwłocznie w przypadku wystąpienia przymrozków. Przed zakończeniem użytkowania, pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy wykonają przegląd techniczny mechanizmu fontanny. Fontanna zostanie ponownie włączona na wiosnę.
więcej

Otrzęsiny w Gimnazjum

W czwartek 29 września w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyły się tradycyjne otrzęsiny pierwszoklasistów. Pozytywnych emocji i dobrej zabawy jak zwykle nie brakowało. Tym razem motywem przewodnim otrzęsin były popularne seriale. Pierwszoklasiści zostali poddani wielu ciężkim próbom, podczas których musieli przejść test sprawnościowy, przygotować scenkę z wylosowanego serialu, oraz zjeść przepyszną strawę. Dla wychowawców klas pierwszych również została przygotowana konkurencja.
więcej

Nowoczesne technologie poprawią bezpieczeństwo Łęczycy

28 września br. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendę Powiatową policji w Łęczycy poświęcona narzędziom komunikacji z mieszkańcami poprawiającym bezpieczeństwo na terenie miasta. Zaprezentowane zostały nowe aplikacje ułatwiające zgłaszanie zagrożeń i kontakt z policjantami odpowiedzialnymi za konkretne obszary miasta. Na spotkaniu omówiono funkcje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można nie tylko zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi w najbliższym sąsiedztwie, ale również anonimowo przekazać informację o niepokojących zjawiskach. 

więcej

Remont zjazdu z 18 stycznia w DK91

28 września br. zakończyły się prace związane z wylaniem dywanika asfaltowego przy zjeździe z Drogi Krajowej nr 91 w ulicę 18. Stycznia w Łęczycy Zadanie ma na celu poprawę jakości nawierzchni ulicy, która była dotychczasowy w bardzo złym stanie. Prace o wartości 8 700 zł związane z wylaniem asfaltu wykonała firma WŁODAN z Pabianic. Zadanie finansowane jest ze środków Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”. Przy okazji tego zadania 27 września br., pracownicy „Zieleni Miejskiej” wykonywali prace związane z wypoziomowaniem studzienki kanalizacyjnej oraz obudowy zasuwy wody, a także uzupełnili brakującą kostkę granitową na ul. 18 stycznia w Łęczycy. 

więcej

Modernizacja chodników przy blokach na ul. Belwederskiej

Od poniedziałku (26.09. br.) trwają prace związane z modernizacją chodnika, znajdującego się pomiędzy blokami Belwederska 38 c i Belwederska 38 d. Stare i zużyte płyty chodnikowe zostaną zastąpione kostką brukową. Poszerzona zostanie również zatoczka dla samochodów co pozwoli wygospodarować kolejne miejsca parkingowe dla mieszkańców okolicznych bloków. Planowana jest również wymiana nawierzchni chodnika prowadzącego w stronę Archiwum Państwowego. Pracę wykonują pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy. 

więcej

Ewa Lewińska nowym Sekretarzem Miasta Łęczyca

23 września 2016 roku na stanowisku Sekretarza Miasta Łęczyca rozpoczęła pracę Pani Ewa Lewińska. Pani Ewa Lewińska jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji - kierunek administracja, specjalność administracja państwowa oraz studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego. Nowa Sekretarz Miasta Łęczyca posiada ponad 22 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w administracji samorządowej, w tym 14 letnie na kierowniczych stanowiskach urzędniczych.
więcej

Rozpoczęła się przebudowa wejścia do budynku Urzędu Miejskiego

Trwa budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych połączona z przebudową wejścia głównego do budynku Urzędu Miejskiego mieszczącego się przy ul. M. Konopnickiej 14 w Łęczycy. Prace rozpoczęły się w poniedziałek 26 września i zgodnie z planem potrwają do końca listopada. W tym czasie wyłączone będzie z użytkowania główne wejście do budynku. Na czas prowadzonych robót udostępnione jest wejście od strony zachodniej (przejście przez bramę wjazdową do drzwi z tyłu budynku). Za utrudnienia przepraszamy!
więcej

Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy

1 października br. rozpoczną się X Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy. Bogaty program imprez towarzyszącym uroczystościom zapewni liczne atrakcje wszystkim uczestnikom tegorocznego święta myśliwych, leśników i jeźdźców. W programie obok tradycyjnego przemarszu i Mszy św. przewidziano m.in. występy artystyczne, pokazy myśliwskie, zawody strzeleckie, a także blok zabaw i konkursów ekologicznych, pokazy i warsztaty mykologiczne, kynologiczne, sokolnicze, konne, kulinarne pojazdów bojowych, Turniej Szachowy, degustacje potraw, konkurs pn. „Królewski Pasztet z ziołami”, kiermasze rękodzieła oraz innych produktów. Poniżej pełny program imprezy:

więcej

Przedszkolaki z jedynki uroczyście przywitały jesień

W dniu 23 września 2016r. w Przedszkolu Nr 1 w Łęczycy uroczyście obchodzono pierwszy dzień jesieni. Nasze przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi: uczniami 2 klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy oraz z Siedlec wzięli udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach.  Najstarsza grupa VI „Kwiatki” przedstawiła wszystkim dzieciom przedstawienie o tematyce jesiennej. Na terenie ogrodu odbył się grupowy konkurs plastyczny „Co najbardziej podoba mi się jesienią?”. Wykorzystując istniejący ogród dydaktyczny zaproszeni goście –  uczniowie 2 klasy SP Nr 3 w Łęczycy posadzili nowe rośliny (np. zimowity, hortensje oraz róże). Na koniec wszystkie dzieci ozdobione w jesienne atrybuty przeszły ulicami naszego miasta, rozdając napotkanym mieszkańcom ulotki nt. konieczności dbania o środowisko naturalne. Przedszkolaki odwiedziły również pracowników Urzędu Miasta w Łęczycy oraz  wybrały się do parku zbierać kasztany.

 Żródło: Przedszkole Nr 1 w Łęczycy
więcej

Ukraińska delegacja z wizytą w Łęczycy

23 września br. w Łęczycy gościła delegacja przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządu lokalnego z Winnicy na Ukrainie. W spotkaniu w Ratuszu przy pl. Kościuszki udział wzięli przedstawiciele samorządu miejskiego z Burmistrzem Krzysztofem Lipińskim na czele, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łęczycy z Wicestarostą Krystyną Pawlak oraz przedstawiciele łęczyckich fundacji i stowarzyszeń. Na spotkaniu omówiono uwarunkowania ustrojowe związane z funkcjonowaniem samorządów różnego szczebla, przepisy związane z działalnością organizacji pozarządowych oraz mechanizmy pozyskiwania środków z budżetów publicznych. Przedstawiciele łęczyckich organizacji przedstawili efekty swoich działań oraz doświadczenia ze współpracy z władzą samorządową.
więcej

Łęczyca w czołówce miast powiatowych realizujących projekty społeczne z EFS

Miasto Łęczyca zajęło wysokie 10 miejsce w kategorii miasta powiatowe (spośród ponad 300 miast uwzględnionych w tej kategorii) w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA - „Wydatki ze Środków Unijnych na Projekty Społeczne”. 22 września 2016 r. podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński odebrał wyróżnienie przyznane Miastu. Ranking Inwestycyjny WSPÓLNOTY opracowywany jest na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.


więcej

W Łęczycy powstanie nowoczesne międzygminne schronisko dla zwierząt

21 września br. w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyły się spotkanie burmistrzów Aleksandrowa Łódzkiego i Łęczycy, dotyczące wspólnej inwestycji polegającej na rozbudowie łęczyckiego schroniska dla zwierząt i przekształcenia go w placówkę międzygminną. Zgodnie z przyjętymi na spotkaniu założeniami, funkcjonujący przy ul. Staromiejskiej w Łęczycy obiekt zostałby zmodernizowany i przebudowany tak, by w komfortowych warunkach mogło w nim przebywać do 200 zwierząt, stając się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Dodatkowo nie wyklucza się udziału w projekcie innych sąsiedzkich samorządów, które w zamian za partycypację finansową miałyby możliwość lokowania w łęczyckim schronisku, bezdomnych zwierząt ze swojego terenu. 

więcej

Zapraszamy na koncert muzyki organowej

Serdecznie zapraszamy na koncert pn. "Muzyka organowa w mistrzowskim wykonaniu - Profesor Piotr Grajter"., który odbędzie się 25 września 2016r. o godz. 17.30 w Kościele OO. Bernardynów w Łęczycy. Organizatorem spotkania z muzyką jest Muzeum w Łęczycy oraz Klasztor Ojców Bernardynów.
więcej

Koncert orkiestry dętej z Włodzimierza Wołyńskiego

Jednym z elementów podpisanej wcześniej umowy partnerskiej między Łęczycą a ukraińskim miastem Włodzimierz Wołyński była współpraca na płaszczyźnie wymiany kulturalnej. Pierwszym krokiem do realizacji tego działania był przyjazd przedstawicieli orkiestry dętej „Arsen” i udział w imprezie pn. "Łęczyca w Barwach Jesieni". Zespół tworzy około 20 muzyków- amatorów, wśród których są pracownicy administracji publicznej, wojskowi, lekarze. Złączyła ich pasja do muzyki i często tradycje rodzinne. W obecnym składzie grają 5 lat, dobrze się przy tym bawiąc i rozszerzając swój repertuar. 
więcej

"Łęczyca w Barwach Jesieni"

Kolejnym wydarzeniem w Królewskim Mieście, za sprawą Łęczyckiego Domu Kultury była 38 edycja festynu „Łęczyca w Barwach Jesieni”. Już od wczesnego, niedzielnego poranka w Alejach Jana Pawła II pojawili się twórcy ludowi ze swoimi wyrobami, którzy reprezentowali bardzo szeroki wachlarz swoich umiejętności i zainteresowań. Tradycyjnie dominowała rzeźba w drewnie u boku artystów malarzy. Dużą grupę stanowiły panie specjalizujące się w koronkarstwie i w tworzeniu wspaniałych wzorów hafciarskich. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 33