Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rekord Okręgu Ewy Różańskiej

Z bardzo wysokiego pułapu rozpoczęła starty halowe Ewa Różańska, poprawiając własny rekord Okręgu Łódzkiego juniorek młodszych w pchnięciu kulą. Na zawodach kwalifikacyjnych w Spale w trzeciej próbie posłała kulę na odległość 15.98 m. Zwyciężyła w konkursie i pewnie zajęła fotel lidera Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym samym konkursie trzecie miejsce zajęła Oliwia Podlińska (11.53 m), szósta z rekordem życiowym była Gabriela Kaczmarek (9.21 m). Wysoką formę potwierdził Adrian Mikołajczyk, wyrównując rekord życiowy (4.20 m) i zajmując trzecią pozycję w skoku o tyczce. W tej samej konkurencji Szymon Kłosiński uzyskał 2.80 m, a Paweł Rybarczyk 2.60 m, Katarzyna Mrozińska 2.80 m.
więcej

Rekordowe starty łęczyckich tyczkarzy

Do wyjątkowo udanych zaliczyć mogą podopieczni trenera Roberta Kubiaka swoje starty w mijającym tygodniu. Podczas mityngu kwalifikacyjnego w Toruniu Krystian Nowakowski poprawił rekord Okręgu Łódzkiego Młodzików w skoku o tyczce (3.50 m). Startujący na zawodach w Jabloncu (Czechy) junior Adrian Mikołajczyk uporał się z rekordem Łęczycy "open" (4.20 m). Z rekordem życiowym ukończył bieg na 60 m przez płotki Maciej Kamiński (8.92 s). Młodzik Bartosz Żemigała skoczył o tyczce 2.40 m. Dobrze zaprezentowali się także zawodnicy MKLA Łęczyca startujący w Aleksandrowie Łódzkim. W skoku wzwyż zwyciężył Jakub Staniszewski 187 cm, piąte miejsce zajął Dominik Nowakowski 170 cm. Obaj poprawili rekordy życiowe.
więcej

Zgrupowanie kadry województwa

Grupa tyczkarzy MKLA Łęczyca przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry województwa łódzkiego w Bydgoszczy. Martyna Olczyk, Paulina Zabłocka, Krystian Nowakowski i Bartosz Żemigała trenują pod okiem trenera Roberta Kubiaka.

Młodzi sportowcy mają także możliwość korzystania z pomocy mistrza świata Pawła Wojciechowskiego, który chętnie udziela rad i dzieli się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Jest to z cała pewnością zaszczyt dla młodego pokolenia sportowców, otrzymywać wskazówki dotyczące sportu od samego „championa”.

więcej

Halowy rekord zawodnika MKLA Łęczyca - Macieja Wawrzyniaka

Dobrze rozpoczęli sezon halowy juniorzy i seniorzy MKLA Łęczyca.Na mityngu w Aleksandrowie Łódzkim Maciej Wawrzyniak poprawił swój rekord Łęczycy w pchnięciu kulą juniorów młodszych.W dobrze obsadzonym konkursie zajął pierwsze miejsce posyłając kulę o wadze 5 kg na odległość 15.06 m.Drugie miejsce zajął Szymon Kłosiński (13.62 m),szósty był Kacper Dudkiewicz (11.65 m),siódmą Adrian Zduńczyk (11.59 m).

więcej

Grad medali na Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików

Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w hali łódzkiego RKS Halowych Mistrzostwach Województwa.Młodzi lekkoatleci zdobyli czternaście medali.Pięć złotych,sześć srebrnych i trzy brązowe.Gwiazdami zespołu byli Adrian Walczak i Krystian Nowakowski,zdobywcy podwójnych tytułów mistrzowskich.

więcej

Udany początek sezonu dla łęczyckich tenisistów

MMKT – ŁĘCZYCA i młodzi, łęczyccy tenisiści bardzo udanie rozpoczęli nowy rok 2017 na kortach w hali Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi. Nadia Jasińska – (SP 4) oraz Oliwer Miśkiewicz – (SP 3), zajęli czołowe miejsca w świątecznym turnieju Tenis 10 w dn. 6-7 stycznia 2017r. „O Puchar Braci Tadeusza i Wiesława Nowickich”.

W świąteczny, długi weekend MKT – Łódź, którego barwy reprezentowali Bracia Nowiccy zorganizował po raz pierwszy w nowej, 3- kortowej hali turniej z cyklu Tenis 10, czyli dla dzieci 6 -10 lat. W turnieju wystąpiła trójka młodych łęczyckich zawodników: Nadia Jasińska do lat 8, Oliwer Miśkiewicz i Adam Retkowski do lat 9. Oliwer zagrał dodatkowo w wyższej kategorii do lat 10.

więcej

Świetne wyniki lekkoatletów w halowym mityngu kwalifikacyjnym

W hali RKS Łódź odbył się pierwszy w sezonie 2017 r.halowy mityng kwalifikacyjny. W zawodach wzięła udział piętnastoosobowa grupa zawodników MKLA Łęczyca. Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 60 m przez płotki młodzików Adam Jaśkiewicz. Podopieczny trenera Łukasza Kwapkowskiego zwyciężył w tej konkurencji, poprawiając jednocześnie rekord życiowy (8.87 s). Zawodnik MKLA jest aktualnie liderem tabel wojewódzkich i faworytem zbliżających się Mistrzostw Województwa Młodzików. W tej samej konkurencji w kategorii juniorów młodszych szóste miejsce zajął Jakub Staniszewski (8.77 s), siódmy był Maciej Kamiński (9.05 s), ósmy Paweł Rybarczyk (9.56 s). Wszyscy poprawili rekordy życiowe.
więcej

Łęczyccy lekkoatleci znakomici na inauguracji sezonu lekkoatletycznego 2017

Zawodnicy MKLA Łęczyca zdominowali pierwszy w sezonie 2017 r. Kontrolny Mityng w Aleksandrowie Łódzkim. We wszystkich odbywających się na zawodach konkurencjach plasowali się w ścisłej czołówce, poprawiając przy okazji swoje rekordy życiowe.W biegu na 40 m przez płotki chłopców zwyciężył Adam Jaśkiewicz przed Maciejem Kamińskim. W tej samej konkurencji wśród dziewcząt najlepsza była Martyna Tomes,na drugim miejscu uplasowała się Martyna Rydczak. Pierwsze miejsce w biegu na 40 m dziewcząt zajęła Maja Wiśniewska. W biegu chłopców drugi był Adam Jaśkiewicz.