Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczycanie Mistrzami Województwa

We wtorek 27 października w Łodzi reprezentacja chłopców z ZS im. J. Grodzkiej wywalczyła złoty medal Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!! Jest to wydarzenie wyjątkowe, niepowtarzalne! To największy sportowy sukces szkoły w całej jej historii! Zwycięstwo zasłużone, wywalczone z ponad 20 - sekundową przewagą nad 2. ekipą z Rawy Mazowieckiej i 3. z Opoczna. 

więcej

X Belferiada za nami

21 października br. w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza sportowa - X Belferiada. W szranki sportowej rywalizacji stanęły drużyny żeńsko-męskie reprezentujące łęczycki powiat i Królewskie Miasto Łęczyca. Tegoroczną edycję zmagań w grach zespołowych wygrała drużyna miasta Łęczycy, zdobywając Puchar Przechodni Belferiady 2015. Został on przekazany przez Panią Wicestarostę Krystynę Pawlak i Dyrektora Zespołu Placówek Jerzego Szymczaka Burmistrzowi Krzysztofowi Lipińskiemu. 

więcej

7. Bieg Papieski za nami

22 października odbył się w Łęczycy 7. Bieg Papieski. Tym razem nie przeszkodził nam drobny deszcz i uczniowie szkół z Łęczycy oraz powiatu łęczyckiego pobiegli by uczcić rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Oprócz uczniów w imprezie wzięli też udział słuchacze Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z sekcji nordic walking. 

więcej

Sztafeta Pocztowa z wizytą u Boruty

Nie przeszkodził im deszcz ani chłód-grupa biegaczy, pracowników Poczty Polskiej S.A. zawitała w piątek (16.10.) wieczorem do Łęczycy. Uczestnicy sztafety biegli drogą nr 703 od strony Poddębic. Przed łęczyckim zamkiem powitał ich-jak przystało na właściciela lochów zamkowych, szlachcic Boruta. W imieniu władz miasta biegaczy przywitał burmistrz, Krzysztof Lipiński. Dla uczestników sztafety spotkanie z Borutą było nie lada atrakcją. Sam Boruta z kolei, doceniając wysiłek pocztowców przebiegł odcinek trasy ulicą 18. Stycznia, odprowadzając sztafetę w kierunku Piątku. Finał biegu miał miejsce w sobotę, 17.10. w Warszawie.
więcej

Znamy zwycięzców turnieju tenisowego

6 października br. zakończył się cykl imprez tenisowych pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczycy organizowany pod nazwą Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja VI 2015. Jest to najstarszy w Polsce cykl imprez dla najmłodszych rozgrywany w ramach światowego Programu Tenis 10, Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.
więcej

Pogoda nie dopisała - Bieg Papieski przełożony

W związku z głosami opiekunów i rodziców dzieci mających startować w dzisiejszym Biegu Papieskim na temat konieczności odwołania biegu ze względu na złe warunki atmosferyczne - Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE ZAPLANOWANY W DNIU DZISIEJSZYM BIEG PAPIESKI ZOSTAJE ODWOŁANY.Bieg odbędzie się w innym terminie, gdy pogoda pozwoli na zorganizowanie imprezy bez ryzyka dla zdrowia jej najmłodszych uczestników.O kolejnym terminie będziemy informowali między innymi na stronie internetowej Urzędu Miasta w Łęczycy.
więcej

Uwaga! Zmiana godziny i formuły inauguracji programu Tenis 10 w Łęczycy

17 października br. o godz. 9.00 w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, odbędzie się uroczysta inauguracja programu Tenis 10 w Łęczycy. Następnie rozpocznie się szkolenie dla nauczycieli oraz animatorów. Dwudniowe szkolenie, które odbywać się będzie w dniach 17-18 października w hali sportowej w Łęczycy przeprowadzone zostanie przez Polski Związek Tenisowy.
więcej

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISOWEGO 12 – 14 – 16 LAT ŁĘCZYCA 03 – 05.10.

Od soboty do poniedziałku, czyli od 3 do 5 października br., na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego - MMKT – Łęczyca, zostały rozegrane ogólnopolskie turnieje tenisowe dla dzieci 6 – 10 lat oraz dla młodzieży 12 – 14 – 16 lat. W związku z tym, że były to ostatnie zawody Polskiego Związku Tenisowego, kończące sezon letni 2015r, to liczba zgłoszeń do poszczególnych kategorii wiekowych przerosła wszelkie oczekiwania organizatora – MMKT Łęczyca. W sumie przez 3 dni turnieju przez 8 kortów Miejskiego Centrum Tenisowego „przewinęła się” ponad setka małych, młodych i nieco starszych tenisistów, dziewczynek oraz chłopców z różnych miast całej Polski. Zagrało również sześcioro dzieci, które przyjechały wraz z rodzinami z Rosji.


więcej

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Łęczycy

Jeszcze tylko do 14 października organizatorzy czekają na zgłoszenia drużyn do Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta. Rozgrywki przeznaczone są dla zawodników w kategorii wiekowej 16+. Mecze rozpoczną się 16 października o godzinie 18.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C.

Zgłoszenia drużyn i bliższe informacje pod numerami telefonu: 609312547 oraz 665811382.Regulamin Turnieju (do pobrania tutaj)
więcej

wszystkich aktualności: 11