Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dziś startują Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu
Dziś o 16:20 w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy odbędzie się uroczyste otwarcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Przez kolejne trzy dni (26-28 lutego br.) nasze miasto będzie gościć najlepsze futsalowe drużyny z całej Polski. W finałowym turnieju zagra również łęczycki Junior Hurtap Łęczyca. Patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta. Łęczycki samorząd oprócz bezpłatnego udostępnienia Hali Sportowej na tę okoliczność ufundował również koszulki dla wszystkich uczestników Mistrzostw. Serdecznie zapraszamy do kibicowania łęczyckiej drużynie!
więcej

Młodzi piłkarze z Magic Football Academy na spotkaniu z Burmistrzem

18 lutego do łęczyckiego magistratu, na spotkanie z Burmistrzem Łęczycy Krzysztofem Lipińskim, przybyli młodzi piłkarze z zorganizowanego w naszym mieście obozu sportowo-rekreacyjnego. Obóz przygotowała Magic Football Academy z Londynu. Sympatyczni członkowie grupy Magic to dzieci polskiego pochodzenia, chodzące na co dzień do angielskich szkół. Od poniedziałku, pod okiem opiekunów, intensywnie uprawiają sport na łęczyckich obiektach. Wyjazd to również doskonała okazja, by spotkać się z polskimi rówieśnikami i obcować z kulturą naszego kraju oraz regionu. Wizyta w Urzędzie Miejskim pozwoliła młodym piłkarzom zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu samorządu oraz porozmawiać z burmistrzem i urzędnikami. 


więcej

Młodzi łęczyccy lekkoatleci odnoszą spektakularne sukcesy

Wielki sukces odnieśli łęczyccy juniorzy z MKLA Łęczyca na odbywających się w Spale Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Złoty medal w pchnięciu kulą juniorek młodszych z bardzo dobrym wynikiem 14.70 m zdobyła niezawodna Ewa Różańska. Srebrny medal po pasjonującej walce w skoku wzwyż juniorów młodszych wywalczył Krystian Kaźmierczak 195 cm. Te wybitne osiągnięcia to nie jedyne powody do radości jakie zafundowali nam młodzi Łęczycanie. 

więcej

Kibicujmy łęczyckiej drużynie w wielkim turnieju futsalu!
26-28 lutego 2016 roku Łęczyca będzie gościła najlepsze futsalowe drużyny z całej Polski. W finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 zagra również łęczycki Junior Hurtap Łęczyca. Patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta. Łęczycki samorząd oprócz bezpłatnego udostępnienia Hali Sportowej na tę okoliczność ufundował również koszulki dla wszystkich uczestników Mistrzostw. Serdecznie zapraszamy do kibicowania łęczyckiej drużynie!
więcej

Łęczyckie dzieciaki walczyły w Poznaniu

Poznań - stolica Wielkopolski - jest nieformalną stolicą polskiego tenisa. Silnym ośrodkiem, gdzie tenis wiedzie absolutny prym na sportowej mapie naszego kraju. W zeszły weekend rozpoczął się tam duży cykl turniejów z Programu Tenis 10, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZT Warszawa. Ma w nim swój udział również nasza Królewska Łęczyca. W pierwszym, inauguracyjnym turnieju wzięło udział ok. 100 dzieci z całej Polski, w tym czwórka małych tenisistów trenujących w naszym MMKT – Łęczyca: Oliwia Gibowska – 7 lat, Nadia Jasińska – 6 lat, Oliwer Miśkiewicz – 8 lat oraz Julek Stańczyk – 6 lat. 

więcej

Rekord Łęczycy i doskonałe wyniki MKLA Łęczyca

Na pierwszym mityngu PZLA w Spale wystartowała czternastoosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca. Świetnie zaprezentowała się na nim Ewa Różańska, która ustanowiła nowy rekord Łęczycy w pchnięciu kulą juniorek młodszych (15.54 m) i została nową liderką tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej wynik jest o cztery centymetry lepszy od minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwa Europy. Bardzo dobrze zaprezentowała się też grupa skoczków wzwyż.
więcej

wszystkich aktualności: 6