Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podsumowanie sezonu tenisowego 2015

2 kwietnia 2016r. w komnatach Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu tenisowego 2015 oraz wręczenie nominacji do kadry województwa łódzkiego, na które serdecznie zapraszają Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi, Pan Victor Archutowski oraz Burmistrz Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński.
więcej

Podsumowanie sezonu tenisowego 2015

2 kwietnia 2016r. w komnatach Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu tenisowego 2015 oraz wręczenie nominacji do kadry województwa łódzkiego, na które serdecznie zapraszają Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi, Pan Victor Archutowski oraz Burmistrz Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński.
więcej

Łęczyckie podsumowanie lekkoatletycznego sezonu halowego 2016

18 marca br. w komnatach Zamku Królewskiego odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu halowego 2016 w lekkiej atletyce. Łęczyccy lekkoatleci, który osiągnęli najlepsze wyniki podczas Halowych Mistrzostw Polski z rąk Burmistrza Miasta Łęczyca, Pana Krzysztofa Lipińskiego oraz Roberta Wolskiego - wielokrotnego medalisty w skoku wzwyż, reprezentującego barwy MKLA Łęczyca otrzymali dyplomy uznania i nagrody. Prezes łęczyckiego MKLA, Mirosław Andrysiak złożył podziękowania zawodnikom oraz ich rodzicom, którzy z dumą przyjęli gratulacje za trud wychowania tak wspaniałych sportowców. 

więcej

Kolejne zwycięstwa łęczyckich tenisistów w turnieju „O Puchar Agnieszki Radwańskiej”

Puszczykowo to nie tylko słynne, historyczne, podpoznańskie miasteczko, pięknie położone w wielkopolskim parku krajobrazowym wśród wspaniałych starych lasów tworzących niepowtarzalny klimat. Tam, w ostatni weekend, odbył się drugi turniej Tenis 10 Ogólnopolskiego Cyklu „O Puchar Agnieszki Radwańskiej”, w którym wystartowali przedstawiciele łęczyckiego Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego, zwyciężając lub zajmując w nim wysokie pozycje. 

więcej

Łęczycki klub tenisowy wśród najlepszych w Polsce

Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy po raz czwarty z rzędu znalazł się w pierwszej 10 najlepszych Klubów w Polsce, rankingu PZT w ramach Programu Tenis 10, Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. Z kolei łęczycki całoroczny cykl turniejów Wilson Kids Cup Łęczyca Open, został wyróżniony wspólnie z podobną imprezą w Poznaniu jako najlepsze w całym 2015 roku. Warto przy okazji dodać, że w październiku ub. roku Łęczyca jako pierwsze miasto ziemi łódzkiej podpisało umowę z PZT - Warszawa na realizację i wprowadzenie do szkół podstawowych Programu Tenis 10 - Ministerstwa Sportu i Turystki.
więcej

Świetny występ młodych tenisistów z MMKT – Łęczyca

6 marca w niedzielę w pabianickiej hali tenisowej, pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca, odbył się pierwszy z zaplanowanych turniejów tegorocznego cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open – 2016. We wszystkich kategoriach wiekowych 7-8-9-10 lat zagrało 40 dzieci z wielu miast centralnej Polski, w tym z Warszawy, Torunia, Poznania. Łęczyca miała również silną reprezentację na turnieju. Wszystkie dzieci, w każdej z kategorii wiekowych zagrały zgodnie z zasadami Programu Tenis 10 po kilka meczów zanim zostali wyłonieni najlepsi. Dopiero wówczas odbyły się mecze finałowe. 

więcej

Nowe możliwości dofinansowania działalności klubów sportowych

W dniu 29.02.2016 r. weszła w życie Decyzja Ministra Sportu i Turystyki w sprawie ogłoszenia Programu „KLUB” skierowanego do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia lub związków stowarzyszeń), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. Dzięki programowi będzie można uzyskać dofinansowanie na wynagrodzenia dla szkoleniowca, dofinansowanie sprzętu sportowego lub organizację obozu sportowego.
więcej

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu już za nami

W dniach 26-28 lutego br. nasze miasto było areną rozgrywek najlepszych młodzieżowych drużyn futsalowych z całej Polski. Wśród szesnastu drużyn znalazł się Junior Hurtap Łęczyca, który w rozgrywkach o ćwierćfinał dostarczył niemałych emocji licznie zgromadzonym kibicom. Z wyniku 0-3 po pierwszej połowie meczu, Hurtap doprowadza w drugiej połowie do remisu, a w ostatniej minucie zwycięża z wynikiem 4-3. Ostatecznie Junior Hurtap Łęczyca zdobył III miejsce w rozgrywkach. Drugie miejsce zajęła BSF Bochnia a najlepszą drużyną Młodzieżowym Mistrzem Polski w Futsalu został Rekord Bielsko Biała. Na uroczystym rozpoczęciu i zakończeniu Burmistrz Miasta Krzysztof Lipiński podkreślił że jest niezmiernie kontent z racji że Łęczyca jest organizatorem mistrzostw.
więcej

wszystkich aktualności: 8