Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Letni sezon tenisowy 2016 w Polsce rozpoczyna się w Łęczycy

Tegoroczny sezon tenisowy na kortach otwartych w Polsce rozpoczyna się wojewódzkimi i ogólnopolskimi turniejami w Łęczycy. W sobotę i niedzielę 23-24.04 odbędzie się na obiekcie Miejskiego Centrum Tenisowego, MMKT – Łęczyca turniej klasyfikacyjny - Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi. Impreza zostanie rozegrana w 3 kategoriach wiekowych 12–14-16 lat. Rywalizować będą dziewczynki i chłopcy w grach pojedynczych oraz podwójnych.
więcej

VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF za nami

W sobotę 16 kwietnia w hali sportowej naszego gimnazjum odbyły się VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z najlepszych polskich klubów karate. Mimo bardzo dużej konkurencji zawodnik Łęczyckiego Klubu Karate IPPON, uczeń klasy trzeciej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy – Grzegorz Wieczorkowski pokonał przeciwników i został Mistrzem Polski Karate Shotokan w Kata oraz zdobył brązowy medal w kumite. Nagrody odebrał z rąk Burmistrza Łęczycy – Krzysztofa Lipińskiego oraz dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczyccy – Wandy Lepczak.

więcej

VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska

16 kwietnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy odbędą się VI Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska. Turniej po raz kolejny zorganizowany jest przez Łęczycki Klub Karate "IPPON" i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Udział w nim zapowiedziały kluby z całej Polski zrzeszone w Związku Sportowym Karate Shotokan NSKF Polska. Do startów przygotowuje się ponad 100 zawodników. Zawody rozpoczną się eliminacjami od godziny 9.00, natomiast od godziny 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Mistrzostw, pokazy karate oraz finały. Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania, gdyż nie zabraknie zawodników/adeptów sztuk walki z Łęczyckiego Klubu Karate "IPPON".
więcej

Łęczycanie zdominowali Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż

W Gimnazjum im Jana Pawła II w Łęczycy po raz kolejny odbył się konkurs skoku wzwyż połączony ze spotkaniem z gwiazdą sportu. Tym razem do naszego miasta przybył dwukrotny medalista olimpijski, rekordzista Polski w skoku wzwyż Artur Partyka. W konkursie wzięli udział uczniowie z Łęczycy, Witoni, Aleksandrowa Łódzkiego i Łodzi. Zawody jak zawsze stały na wysokim poziomie. Wystartowali w nich najlepsi młodzicy województwa łódzkiego. Świetnie spisali się nasi reprezentanci. Martyna Tomes była najlepsza wśród dziewcząt 153 cm(rekord życiowy),a Jakub Staniszewski zwyciężył w konkursie chłopców 179 cm. 

więcej

Kolejne zwycięstwo młodego łęczyckiego tenisisty

Oliwer Miśkiewicz z MMKT Łęczyca, po raz kolejny okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju i mistrzem Kids Day - WTA Katowice Open. Kids Day, czyli dzień dla najmłodszych odbył się w Katowicach w niedzielę 03 kwietnia. We wszystkich kategoriach wiekowych zagrała ponad setka dziewczynek i chłopców do 7-8-9-10 lat. Był to kolejny, bo czwarty na przestrzeni miesiąca turniej w którym wspaniale zaprezentował się nasz łęczycki ośmiolatek, uczeń II klasy SP3 w Łęczycy. 

więcej

Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż

W czwartek 7 kwietnia br. o godzinie 11.00 w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ulicy Szkolnej 4 w Łęczycy odbędzie się Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż. Swój udział zapowiedzieli czołowi skoczkowie z województwa łódzkiego. Gościem honorowym zawodów będzie Artur Partyka - dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż. Zapraszamy!
więcej

Uroczyste podsumowanie sezonu tenisowego 2015 na Zamku Królewskim

02 kwietnia br. na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyła się uroczystość podsumowania sezonu tenisowego 2015 oraz wręczenia nominacji do kadry wojewódzkiej. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Łęczyca, Krzysztofa Lipińskiego i Prezesa Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi, Victora Archutowskiego przyjechali starsi i młodsi tenisiści wraz z rodzicami z województwa łódzkiego. Spotkanie poprowadził Grzegorz Jasiński, prezes MMKT Łęczyca i skarbnik WZT Łódź, który przywitał gości i przedstawił historię łęczyckiego Zamku. Następnie głos zabrał Burmistrz Łęczycy, który wyraził chęć i gotowość do współpracy z WZT oraz zadeklarował wsparcie dla łęczyckiego klubu tenisowego w zakresie rozbudowy infrastruktury na kortach miejskich. 

więcej

wszystkich aktualności: 7