Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Orlikowa Liga Mistrzów – Łódzkie 2012 w piłce nożnej

W dniu 30 maja br. na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się ćwierćfinałowe rozgrywki Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej chłopców w wieku 11-13 lat. W wyniku eliminacji gminnych do udziału w ćwierćfinałach zakwalifikowało się 5 reprezentacji: Łęczycy, Krośniewic, Wartkowic, Świnic Warckich i Pęczniewa. W związku z nie przybyciem na rozgrywki ćwierćfinałowe reprezentacji Świnic Warckich i Pęczniewa mecze zweryfikowane zostały jako walkowery. 

więcej

Finały Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012

W dniach 26-27 maja br. w Kutnie odbyły się rozgrywki Finałowe Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 przez Kutno, Łęczycę i Łowicz. W Finałach udział wzięło 16 drużyn chłopięcych, w tym reprezentacje Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy. 

Foto: Gazeta Lokalna


więcej

Finały Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż

W dniach 26 maja 2012 r. na boisku Orlik w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Finał Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż. Orlikowa Liga Mistrzów to projekt finansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Projekt jest przedsięwzięciem adresowanym do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 11-16 lat, przeprowadzanym w konkurencjach: piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, skoku wzwyż oraz rugby. Liga adresowana jest zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Miasto Łęczyca przystąpiło do Orlikowej Ligi Mistrzów w dyscyplinach skoku wzwyż i piłki nożnej.
więcej

MINI MISTRZOSTWA EURO 2012

W dniu 18 maja 2012 r. na boiskach ORLIK przy Szkole Podstawowej Nr 3 i Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy, odbyły się eliminacje Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej do „EURO 2012” przez Łęczycę. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Pan Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łęczycy – Pani Teresa Kawczyńska. W wyniku losowania, które odbyło się w dniu 20 kwietnia b.r. drużyny rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym” w dwóch grupach: 

Foto: Sławomir Głodek

więcej

Robert Urbanek z minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie

W dniu 19 maja 2012 r. w niemieckiej miejscowości Halle odbył się Miting Werfertage, na którym znakomicie zaprezentował się zawodnik MKLA Łęczyca - Robert Urbanek. Łęczycki dyskobol wynikiem 66.93 o ponad 2,5 metra poprawił swój rekord życiowy (64.73´11). Tym samym Robert jest trzecim Polakiem, który w konkurencji rzutu dyskiem osiągnął minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie (65.00). Po Mitingu w Halle Robert Urbanek zajmuje dziewiąte miejsce w tabelach światowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Młodzików


Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Młodzików

o Trofea Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Łęczyca


pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego
więcej

NIEDZIELA Z TENISEM – dzień otwartych drzwi (kortów)

w Miejskim Centrum Tenisowym w Łęczycy

20.05.2012r. w godzinach 12 – 18
Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i powiatu – sympatyków sportu, tenisa zwłaszcza, a także tych, którzy zainspirowani sukcesami Agnieszki Radwańskiej – trzeciej rakiety świata, jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z tą piękną dyscypliną sportu, aby w niedzielę 20 maja odwiedzili nasz piękny 7–kortowy obiekt przy ul. Dworcowej 3 i spróbowali swych sił na korcie. Wystarczy tylko odpowiedni strój i gładkie sportowe obuwie – odpowiedni sprzęt: piłki i rakiety zapewnimy dla każdego. Liczymy jak zwykle na dobrą tenisową pogodę – zachęcamy dodając tym samym otuchy i odwagi – po prostu zapraszamy serdecznie. Łęczycanie – rakiety chwyćcie w dłoń!Ze sportowym pozdrowieniem

Grzegorz Jasiński

MMKT – Łęczyca, tel. 889 243 100


więcej

Dwa nowe korty tenisowe

Łęczyca wzbogaciła się o dwa nowe korty tenisowe ( jest ich teraz siedem). Uroczystego otwarcia poprzez przecięcie pomarańczowo - zielonej wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Łęczycy Andrzej Olszewski w towarzystwie gości, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. Brawa i gratulacje dla Pana Grzegorza Jasińskiego, który jako prezes Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego podjął się trudu zagospodarowania terenu po dawnym basenie miejskim. Dziś korty tętnią życiem, trenują tutaj małe dzieci, młodzież i dorośli. Na kortach odbywają się cykliczne turnieje tenisowe dla zawodników z całej Polski. Zapraszamy do kibicowania i gry na pięknym sportowym obiekcie.


więcej

Tenis 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja III 2012

Dawno, dawno temu (za siedmioma górami, za siedmioma morzami) na pograniczu Niziny Mazowieckiej i Niziny Wielkopolskiej przy ujściu doliny rzeki Bzury do pradoliny Warszawsko – Berlińskiej powstał gród w okolicach dzisiejszej Kolegiaty w Tumie. Było to około tysiąc lat temu, czyli w początkach Państwa Polskiego, i jak uczy historia były to podwaliny prastarej Łęczycy. Ani wtedy, a nawet trzysta lat później, kiedy Kazimierz Wielki zbudował zamek królewski w którym odbywały się liczne sejmy i narady szlachty polskiej z królem Władysławem Jagiełłą na czele, a Łęczyca była głównym ośrodkiem władzy Państwa Polskiego, nikt nie pomyślał, że ta sama historyczna Łęczyca stanie się w 2012 roku głównym ośrodkiem światowego Programu Tenis – 10 Polskiego Związku Tenisowego. Miło nam się tym samym pochwalić, że w niedzielę 6.05 odbył się 3 już na kortach otwartych turniej z cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja III pod Patronatem Burmistrza Miasta. 

więcej

Tenis 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja III 2012


Patronat Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczycy

Dofinansowanie Ministerstwo Sportu i Turystyki


Kiedy piszę ten tekst, jest niedziela późny wieczór 29.04.2012r. myślę, że nasi mali, wielcy bohaterowie spod znaku TENIS 10, który od 3 lat obiega cały świat, śpią już smacznie w swoich łóżeczkach. Czy śnią im się serwisy, forhendy, backhandy i punkty – tego nie wiemy. Pewien jestem natomiast tego, że byli wspaniali, podobnie zresztą jak i ich rodzice, którzy z każdym kolejnym turniejem angażują się coraz bardziej, przeżywając wraz ze swoimi pociechami ich sukcesy i podnoszą na duchu, kiedy nie udaje się. Warunki pogodowe były bardzo trudne. Straszny upał ponad 30 stopni C w pełnym słońcu, do tego gorący, porywisty wiatr niczym na kalifornijskiej pustyni na kortach Tennis Garden w Indian Wells. Lecz mimo tego dzieci nie odpuszczały. 

więcej

wszystkich aktualności: 10