Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zagrajmy w tenisa z Przewodniczącym Rady Miasta Zenonem Koperkiewiczem oraz Radnymi

Szanowni, Drodzy Łęczycanie – zagrajmy wspólnie w tenisa z Przewodniczącym Rady Miasta Zenonem Koperkiewiczem oraz Radnymi naszej Królewskiej Łęczycy.

Niedziela, 31 maja 2015r., godz. 10–16


Miło nam poinformować wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza tenisa, że po raz kolejny, mimo niezbyt przychylnej wiosny Miejskie Centrum Tenisowe – MMKT Łęczyca ma przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy, zwłaszcza całe Rodziny wraz z dziećmi – przecież to Ich Wielkie Święto, aby zagrać w tenisa i móc podziwiać nasz wspaniały obiekt tenisowy.
więcej

Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż. Wizyta wybitnych osobistości polskiego sportu

W dniu wczorajszym w Gimnazjum w Łęczycy odbył się Gimnazjalny Konkurs Skoku Wzwyż. W tym roku zmagania uczniów połączone zostały ze spotkaniem z Mistrzem Olimpijskim Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi – Zbigniewem Bródką.

Do rywalizacji w środowym konkursie przystąpiło dziesięcioro zawodników w dwóch kategoriach: chłopców i dziewczyn. Po emocjonujących zawodach, które obserwowało kilkuset uczniów, wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Katarzyna Ignatowicz, która uzyskała wynik 159 cm, wyprzedzając Oliwię Wolską (150 cm) oraz Justynę Solińską (150 cm). 
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Polskiego Związku Tenisowego


Super Seria Młodzików Edycja VIII

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego


W weekend od 16 do 19 maja na obiekcie MMKT – Łęczyca odbyła się VIII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików Super-Seria, w ramach letniego kalendarza Polskiego Związku Tenisowego z Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W tym roku mimo właściwie braku zimy i dość wczesnej wiosny pogoda majowa wcale nas tenisistów nie rozpieszcza i właśnie to było naszym największym zmartwieniem. 

więcej

Aktualizacja - Komunikat turniejowy - lista zgłoszonych zawodników

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny SUPER SERIA MŁODZIKÓW (do 14 lat) o Trofea Marszałka Województwa Łódzkiego. Turniej ma na celu promocję poprzez tenis sportu i upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie zdrowego trybu życia poprzez współzawodnictwo sportowe oraz promocję Królewskiego Miasta Łęczyca i województwa łódzkiego. Impreza sportowa wzbudziła zainteresowanie Zarządu Telewizji Regionalnej TVP 3 Łódź, która objęła tenisowe zmagania opieką medialną.Komunikat turniejowy - lista zgłoszonych zawodników (pobierz tutaj)
więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - edycja VI - zwycięzcy Turnieju


Patronat Burmistrza Miasta Łęczycy

Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie


W dniach 9-10 maja odbył się drugi turniej cyklu letniego – 2015 Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2015r. - Edycja VI, w ramach światowego programu TENIS 10, Polskiego Związku Tenisowego. Ku naszej, dzieci i rodziców uciesze, kolejna łęczycka impreza Wilson Kids Cup Łęczyca Open doszła do skutku mimo, że pogoda wiosną tego roku nikogo nie rozpieszcza. A niestety turnieje grane na kortach otwartych są od niej uzależnione. Mało tego, mimo chłodu i nieśmiałych promyków słońca, cieszył się dużą frekwencją. W ciągu 2 dni rozegrano wszystkie kategorie wiekowe – czyli poziomy: od niebieskiego, czerwonego, pomarańczowego, aż do zielonego (6-10 lat). 

Foto: MMKT Łęczyca

więcej

Orlikowa Liga Mistrzów – Łódzkie 2015 w konkurencji skoku wzwyż

W dniu 11 maja br. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbyły się eliminacje Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2015 w konkurencji skoku wzwyż.Miasto Łęczyca w zawodach reprezentowali uczniowie łęczyckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy i Gimnazjum w Łęczycy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego: Pana Jarosława Andrysiaka, Michała Stokwiszewskiego i Roberta Kubiaka. Konkurs skoku wzwyż przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych 11-13 lat (rocznik 2004-2002) i 14-15 lat (rocznik 2001-2000). 

więcej

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny SUPER SERIA MŁODZIKÓW (do 14 lat) o Trofea Marszałka Województwa Łódzkiego. Turniej ma na celu promocję poprzez tenis sportu i upowszechnianie kultury fizycznej, promowanie zdrowego trybu życia poprzez współzawodnictwo sportowe oraz promocję Królewskiego Miasta Łęczyca i województwa łódzkiego. Impreza sportowa wzbudziła zainteresowanie Zarządu Telewizji Regionalnej TVP 3 Łódź, która objęła tenisowe zmagania opieką medialną
więcej

Na terenie Miejskiego Centrum Tenisowego w Łęczycy zakwitły drzewka szczęścia

ODRODZIĆ SIĘ JAK FENIKS Z POPIOŁÓW …. tę złotą, historyczną myśl zna chyba każdy, ale… cóż ona tak naprawdę oznacza. Zanim dowiemy się trochę legend, mitów i starożytnych przypowieści chcemy pochwalić się, że … po 5 latach od momentu nasadzenia, po wielu zabiegach pielęgnacyjnych i wszelakich troskach ogrodniczych po raz pierwszy nasze Paulownie cesarskie, starożytne, chińskie drzewa szczęścia pięknie zakwitły, a kwitną tam, gdzie jest im naprawdę dobrze … Nasze Miejskie Centrum Tenisowe, MMKT – Łęczyca słynie nie tylko ze wspaniałych i znanych w Polsce kortów tenisowych. Fantastyczny klimat obiektu tworzy unikalna i bogata roślinność, którą tworzymy i pielęgnujemy od 8 lat.
więcej

Wizyta Andrzeja Biernata w Łęczycy

6 maja br. Królewskie Miasto Łęczyca gościło w swoich progach Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata. Przyjazd Ministra związany był z podsumowaniem akcji „Bezpieczna kobieta IV” organizowanej przez Łowicką Akademię Sportu (w akcji wzięło udział ponad 50 kobiet z Łęczycy, które poznały w trakcie szkolenia praktyczne i teoretyczne ćwiczenia z samoobrony oraz metody udzielania pierwszej pomocy medycznej).

więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - 2015


CYKL LETNI - 6 IMPREZ + TURNIEJ FINAŁOWY

PATRONAT BURMISTRZA KRÓLEWSKIEGO MIASTA ŁĘCZYCA

IMPREZA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SiT


Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja VI 2015, najstarszy w Polsce cykl imprez dla najmłodszych – światowego Programu Tenis 10, Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie rozpoczyna swój Cykl Letni, tym samym gramy z Wami już 6 rok z rzędu. Od kwietnia 2015r. impreza będzie miała 6 comiesięcznych turniejów: kwiecień - wrzesień, a zakończona będzie turniejem Finałowym w październiku. Turniej z 10 maja 2015r., dzięki staraniom PZT, został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki…dziękujemy serdecznie wraz z dzieciakami.
więcej

wszystkich aktualności: 12