Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Sukcesem zakończyli sezon wiosenny młodzicy MKLA Łęczyca

Na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach województwa Młodzików w wielobojach zdobyli cztery medale.Tytuł Mistrza i jednocześnie rekordzisty Okręgu Łódzkiego przypadł w udziale Szymonowi Kłosińskiemu. Trenujący w Łęczycy uczeń Gimnazjum w Daszynie uzyskał 2746 punktów i uplasował się na czwartej pozycji tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Drugie miejsce z wynikiem 2685 punktów zajął Jakub Staniszewski. To aktualnie szósty rezultat w Polsce. Trzeci był Paweł Rybarczyk 2190 punktów, a czwarty Maciej Kamiński 2003 punkty. Wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła Martyna Tomes 2392 punkty. Szóste miejsce zajęła Natalia Janiszewska 1650 punktów.

więcej

Zawodnicy MKLA Łęczyca w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Seniorów

Podczas odbywających się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz Mistrzostw Polski Seniorów bliski zdobycia pierwszego medalu w tej kategorii wiekowej był Dawid Wawrzyniak. Zawodnik MKLA Łęczyca uzyskał ten sam wynik co trzeci w konkursie skoku wzwyż Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz. Obaj zaliczyli 213 cm, a o medalu zadecydowała jedna zrzutka więcej na tej wysokości. Mistrzem Polski został Sylwester Bednarek RKS Łódź 225 cm.

więcej

Dostępność miejskich obiektów sportowych w okresie wakacji letnich

W związku z rozpoczynającym się okresem letnim informujemy, że miejskie obiekty sportowe: Orliki przy szkołach podstawowych Nr 3 i Nr 4 w Łęczycy, Korty Tenisowe oraz Stadion Miejski będą dostępne dla użytkowników przez cały okres wakacji. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:
więcej

Drugie minimum Ewy Różańskiej

Podczas mityngu kwalifikacyjnego w Aleksandrowie Łódzkim Ewa Różańska uzyskała minimum kwalifikacyjne w rzucie dyskiem na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych. Jej wynik (45.79 m) jest także nowym rekordem Łęczycy w tej kategorii wiekowej. Zwyciężyła również z bardzo dobrym wynikiem w pchnięciu kulą (15.46 m). Dzięki świetnej postawie w przekroju całego sezonu, zawodniczka MKLA zdobyła kwalifikację w dwóch konkurencjach: pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Aktualnie jest także liderką tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mistrzostwa Europy odbędą się 14-17 lipca w Tbilisi.

więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - Super Seria Skrzatów w Łęczycy

Już dziś, na miejskich kortach rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super-Seria, Skrzatów (12 lat) Polskiego Związku Tenisowego. W turnieju, który zakończy się 21 czerwca, weźmie udział ponad 60 dziewcząt i chłopców z czołówki list klasyfikacyjnych PZT. Sędzią naczelnym tenisowych zmagań będzie czołowy polski arbiter Wiesław Kozica z Piotrkowa Trybunalskiego.

więcej

Świetne wyniki łęczyckich lekkoatletów na zawodach klasy mistrzowskiej w Łodzi

Dwa rekordy Łęczycy padły na jedynych zawodach klasy Mistrzowskiej w Łodzi, Memoriale Ludwika Szumlewskiego. Ewa Różańska uzyskała w pchnięciu kulą 4 kilogramową świetny rezultat (13.19 m). Wynik ten dał jej drugie miejsce. W rzucie dyskiem zajęła czwarte miejsce (42.98 m). Drugi rekord poprawiła Patrycja Cichocka w biegu na 800 m (2.27.34 min). W skoku wzwyż pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Ignatowicz z najlepszym rezultatem w sezonie 163 cm. Drugi w tej samej konkurencji w konkursie mężczyzn był Dawid Wawrzyniak 2.05 m. Dobrą formę potwierdził szósty w biegu na 400 m Marek Szymański (48,40 s). Paweł Zajma poprawił rekord życiowy na 100 m (11.82 s). W biegu na 200 m uzyskał (24.52 s). Tomasz Wójcik przebiegł ten sam dystans w czasie (23.42 s). Startująca poza konkursem w Mistrzostwach Województwa Młodzików Katarzyna Mrozińska poprawiła swój rekord Łęczycy w skoku o tyczce 3.10 m.
więcej

Tenisowa olimpiada dla dzieci ze szkół podstawowych w Łęczycy - zmagania drugoklasistów

17 czerwca br. o godz. 10.00 na łęczyckich kortach rozpocznie się Tenisowa Olimpiada Dzieci kl. I-III z SP nr 3 i SP nr 4 w Łęczycy. Tym razem o nagrody będą rywalizować uczniowie klas drugich. Dwa tygodnie wcześniej udział w zmaganiach sportowych brali udział pierwszoklasiści. Olimpiada została objęta patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca.
więcej

Sukces Dawida Wawrzyniaka w Opolu

Bardzo dobrze spisał się startujący w renomowanym mityngu skoku wzwyż w Opolu Dawid Wawrzyniak. Zawodnik MKLA Łęczyca skoczył 2.15 m, zajmując ósmą pozycję. Był to czwarty wynik wśród reprezentantów Polski. Zwyciężył Barshim Mutaz Essa z Kataru z najlepszym wynikiem na świecie 2.40 m. Reprezentant Kataru podjął także próbę wyrównania rekordu świata 2.45 m i był bliski osiągnięcia sukcesu. Drugie miejsce zajął Wojciech Theiner Polska 2.23 m, na trzeciej pozycji uplasował się Czech Jaroslaw Baba.
więcej

Grad medali na Mistrzostwach Województwa Młodzików

Świetnie spisała się na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Województwa Łódzkiego reprezentacja MKLA Łęczyca. Młodzi zawodnicy zdobyli czternaście medali. Cztery złote, siedem srebrnych i trzy brązowe. Najlepszym zawodnikiem zespołu był zdobywca dwóch tytułów mistrzowskich Jakub Staniszewski. Zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 182 cm oraz w biegu na 110 m przez płotki (16.10 s). Dodatkowo jako pierwszy uzyskał minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski Młodzików.

więcej

Ewa Różańska krok od drugiego minimum

Świetnie spisała się podczas mityngu w Łodzi Ewa Różańska. Zwyciężyła w rzucie dyskiem (44.52 m),oraz w pchnięciu kulą (15.42 m). W pchnięciu kulą po raz drugi uzyskała wynik lepszy od minimum uprawniającego do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, natomiast w rzucie dyskiem zbrakło jej do szczęścia 42 cm. Mistrzostwa Europy odbędą się w lipcu w Tbilisi. Na słowa uznania zasłużył zwycięzca skoku wzwyż Łukasz Karwacki. Jego wynik 2.05 m daje mu aktualnie czwartą pozycję w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

więcej

Tenisowa Olimpiada Pierwszoklasistów

3 czerwca 2016 roku na kortach Młodzieżowego Miejskiego Klubu Tenisowego odbyła się Tenisowa Olimpiada Pierwszoklasistów Tenis 10 - Wilson Kids Cup Łęczyca Open pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca. O godzinie 9.00 łęczyckie korty tenisowe opanowali uczniowie ze Szkoły Podstawowe Nr 3. Przywitani przez Prezesa MMKT Łęczyca Grzegorza Jasińskiego rozpoczęli zmagania sportowe. Po godzinie 10 zawody rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Najmłodsi łęczycanie rywalizowali w bieganiu z piłeczką tenisową, z rakietką oraz w rzucaniu do celu. Rozgrywkom sportowym towarzyszyły głośne piski i okrzyki.

więcej

Zwycięstwo Roberta Urbanka w Golden Gala w Rzymie

Podczas czwartkowego mityngu Golden Gala Pietro Mennea w Rzymie wychowanek MKLA Łęczyca, absolwent łęczyckiego Gimnazjum, Robert Urbanek wygrał konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 65.00 m.

Drugie miejsce zajął Viktor Hogan 64.03 m, trzeci był mistrz olimpijski Robert Harting 63.96 m. Prowadzący w światowych tabelach Piotr Małachowski zajął szóste miejsce z wynikiem 63.23 m.
więcej

Tenisowa Olimpiada dzieci z klas I-III

Już jutro na łęczyckich kortach odbędzie się Tenisowa Olimpiada Dzieci z klas I-III szkół podstawowych nr 3 i nr 4 w Łęczycy. W zmaganiach sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca weźmie udział 225 młodych tenisistów, którzy powalczą o zwycięstwo. Organizatorem zawodów jest Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy - Łęczyca. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.
więcej

Sukcesy łęczyckich gimnazjalistów w finale Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej

Sukcesem uczniów łęczyckiego gimnazjum zakończył się rozgrywany na stadionie AZS Łódź finał Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej.Reprezentacja dziewcząt zdobyła srebrny, a chłopców brązowy medal.Najlepiej, zarówno w zespole dziewcząt, jak i chłopców radzili sobie miotacze.Tradycyjnie najlepszą zawodniczką zawodów była Ewa Różańska, która uzyskała najwartościowszy wynik - 219 punktów w pchnięciu kulą (15.05 m). Oliwia Podlińska zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem (34.11 m), druga była Weronika Dziedzic (30.23 m). W skoku wzwyż zwyciężyła Martyna Tomes 150 cm. W drużynie chłopców najwięcej punktów dla zespołu zdobył pierwszy w pchnięciu kulą Maciej Wawrzyniak (13.63 m). Drugim wynikiem może pochwalić się Kacper Dudkiewicz w rzucie dyskiem 39.17 m. Trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Jakub Staniszewski 169 cm,czwarte z tym samym wynikiem zajął Kamil Zatyka.