Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu

Rekord Łęczycy w skoku o tyczce na zawodach we Wrocławiu ustanowił Adrian Mikołajczyk. Zawodnik MKLA zajął drugie miejsce z wynikiem 4.50 m, wypełniając normę na pierwszą klasę sportową. Zwyciężył Hubert Swatowski 4.60 m AZS-AWF Wrocław.
więcej

Wysoka Forma Ewy Różańskiej

Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Ewa Różańska. Na mityngu kwalifikacyjnym w Aleksandrowie Łódzkim wypełniła kolejną normę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki uprawniającą do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Tym razem ustanowiła najlepszy w sezonie wynik w rzucie dyskiem (47.22 m). Była także najlepsza w pchnięciu kulą (15.27 m).
więcej

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów za nami

W dniach 16 - 20 czerwca br. na obiekcie MMKT – Łęczyca odbyła się XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, Super-Seria Skrzatów – 12 lat. W imprezie wzięło udział 70 najlepszych, młodych tenisistów z całego kraju.

więcej

Zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Skrzatów

kliknij w powyższy obrazek, aby zobaczyć cały plakat

To najstarsza nasza impreza, która odbywa się 12 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Burmistrz Miasta Łęczyca. Przez 5 dni toczyć się będzie rywalizacja na 8 kortach Miejskiego Centrum Tenisowego. W turnieju weźmie udział ok. 80 dziewcząt i chłopców z czołówki list klasyfikacyjnych PZT.
więcej

Sukces łęczyckiego gimnazjum w Finale Wojewódzkim "Gimnazjady"

Zajmując 5-6 miejsce, zaznaczyliśmy swoją obecność na piłkarskiej mapie województwa łódzkiego. W Finale Wojewódzkim ”Gimnazjady” w piłce nożnej chłopców rozegranym 09.06.2017r. w Łowiczu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy osiągnęło wielki sukces. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, system rozgrywek każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca.

więcej

Grad medali na Mistrzostwach Województwa Młodzików

Czternaście medali zdobyli na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego młodzicy MKLA Łęczyca. Dwa tytuły mistrzowskie przypadły Krystianowi Nowakowskiemu. Wygrał konkurs skoku o tyczce z bardzo dobrym wynikiem (3.40 m) i skoku wzwyż (170 cm). Adam Jaśkiewicz był najlepszy w biegu na 110 m przez płotki (15,42 s). Zajął także czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym na 100 m (11.62 m). Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0.01 s. Czwarty tytuł mistrzowski dla Łęczycy zdobył w biegu na 1000 m Mateusz Grabski (2.56.72 min).

więcej

Finał Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż

W tym roku finał Orlikowej Ligi Mistrzów odbył się w Łodzi na boisku Szkoły Podstawowej nr 162. W zawodach wzięli udział uczniowie łęczyckich szkół którzy uzyskali awans we wcześniejszych eliminacjach. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski oraz Rudzki Klub Sportowy, a jej dobrym duchem rekordzista Polski w skoku wzwyż Artur Partyka. Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń łęczyckiego gimnazjum Krystian Kaźmierczak, który z wynikiem 155 cm zajął trzecie miejsce oraz jego szkolna koleżanka Małgorzata Kocoń - czwarta w konkursie dziewcząt 142 cm. Dzielnie spisywali się także pozostali reprezentanci Łęczycy uzyskując dobre rezultaty i poprawiając swoje rekordy życiowe.

więcej

Rekordowe wyniki Ewy Różańskiej

Świetnie spisała się na Międzynarodowym Mityngu w Schwechat (Austia) zawodniczka MKLA Łęczyca Ewa Różańska. W rzucie młotem zajęła drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem (60.85 m). Rezultat ten jest lepszy od minimum kwalifikacyjnego IIAF na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.Tym samym utalentowana miotaczka z Łęczycy ma na swoim koncie kwalifikacje w trzeciej konkurencji. Wcześniej zapewniła sobie prawo startu w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.