Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dawid Wawrzyniak na topie

W słoweńskim Mariborze 15 lipca br. odbył się czwórmecz lekkoatletyczny reprezentacji młodzieżowych (U-230). Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w skoku w wzwyż zajął zawodnik MKLA Dawid Wawrzyniak osiągając 206 cm. Na drugim miejscu z tym samym wynikiem uplasował się także Reprezentant Polski Bartłomiej Bedeniczuk. Klasyfikację drużynową zdecydowanie wygrała Polska 510 pkt. przed Czechami 324 pkt. Węgrami 272 pkt. i Słowenią 158 pkt.
więcej

Sportowe Wakacje w Łęczycy

Jak co roku MKLA Łęczyca oraz Gimnazjum Łęczyca są organizatorami akcji "Sportowe Wakacje". Zajęcia dla wszystkich chętnych odbywają się codziennie w hali łęczyckiego gimnazjum w godzinach 10.00-12.00. Opiekę nad ćwiczącymi sprawują nauczyciele wychowania fizycznego.Przebiegają one dwutorowo. Obok osób uprawiających sport rekreacyjnie ćwiczą zawodnicy dla których okres wakacyjny jest czasem intensywnych treningów i startów w imprezach mistrzowskich. Aktualnie dwunastoosobowa grupa lekkoatletów przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży na zgrupowaniu kadry województwa w Białej Podlaskiej. Treningi najlepszych w Okręgu Łódzkim juniorów młodszych oraz młodzików odbywają się w bardzo dobrych warunkach na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego.

więcej

Trening piłkarski gości z Siedlec

W dniu dzisiejszym na stadionie miejskim w Łęczycy swój trening odbyli piłkarze I ligowej drużyny Pogoń Siedlce. W czasie treningu zawodnicy mieli krótką rozgrzewkę, następnie wykonywali rzuty wolne oraz ćwiczyli stałe fragmenty meczu. Zawodnicy wracali z Kielc gdzie odbyli sparingowy mecz na stadionie Korony z drużyną z greckiej ekstraklasy AEK Ateny. Pobyt w Łęczycy był krótkim przystankiem przed pucharowym spotkaniem ze Stomilem Gorzów Wielkopolskim, który odbędzie się 16 lipca 2016r.
więcej

Dobre przygotowanie młodych łęczyckich lekkoatletów potwierdzone

W miniony weekend mimo opadów deszczu i zimna łęczyccy lekkoatleci zajęli wysokie pozycje na odbywających się w Suwałkach Mistrzostwach Polski Juniorów. Startujący w skoku wzwyż Łukasz Karwacki uzyskał dobry wynik 201 cm i zajął piąte miejsce. Dwunasta w skoku o tyczce była Katarzyna Mrozińska (3.00 m). Występ w najważniejszej imprezie sezonu potwierdził dobre przygotowanie do startów dwójki juniorów.
więcej

Znamy skład łęczyckiej reprezentacji lekkoatletycznej na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

25 czerwca br. na stadionie AZS Łódź odbył się ostatni lekkoatletyczny mityng kwalifikacyjny Okręgu Łódzkiego. W strugach deszczu startowała w nim dziesięcioosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca. W rezultacie intensywnych startów kwalifikacyjnych wyłoniła się już pięcioosobowa reprezentacja Łęczycy na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Pewny udział ma Ewa Różańska w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, Katarzyna Ignatowicz, Krystian Kaźmierczak, Bartosz Wojtera w skoku wzwyż, oraz Adrian Mikołajczyk w skoku o tyczce .Duże szanse awansu stoją nadal przed Martyną Olczyk ,Karoliną Siudą w skoku o tyczce i Tomaszem Wójcikiem w skoku w dal.
więcej

wszystkich aktualności: 5