Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rekordy życiowe zawodników MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach

Świetnie zaprezentowała się reprezentacja MKLA Łęczyca na odbywających się w Słubicach Mistrzostwach Polski Młodzików. Brązowy medal dla zespołu zdobył trenujący w Łęczycy pod okiem trenera Kubiaka uczeń Gimnazjum w Daszynie Szymon Kłosiński. Losy medalu ważyły się do ostatniej konkurencji. Zadecydował bieg na 1000 m w którym zawodnik MKLA poprawił rekord życiowy (2.54.44 min) i z czwartego miejsca awansował na trzecią pozycję.



więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe w Parku Miejskim w Łęczycy

20 września br w Parku Miejskim zebrała się grupa młodych ludzi pragnących wystartować w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Spora grupa, gdyż chętnych było 154. Pierwszych pięciu zawodników w każdej grupie wiekowej zapewniła sobie możliwość startu w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w IBP które odbędą się 28 września w Uniejowie. Zaciętej walki do ostatniego metra, chęć sportowej rywalizacji w duchu "fair play" mogłoby pozazdrościć niejedno spotkanie piłkarskie, lub inne wydarzenie sportowe. Najlepsi rywalizowali w kat. Szkół Podstawowych (IMS), Gimnazjach (GIMNAZJADA), Szkół Ponadgimnazjalnych (LICEALIADA). W każdej kategorii dziewczęta i chłopcy biegali oddzielnie. Wyniki zawodów znajdują się TUTAJ



 

więcej

Bezpłatne treningi rugby na Orliku przy SP 3

Począwszy od najbliższego czwartku (22 września) Stowarzyszenie Polska Rugby XIII będzie organizować w naszym mieście bezpłatne treningi rugby. Zajęcia rugby trzynastoosobowego (Rugby League) odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 17:30 na Orliku przy SP Nr 3, ul. Zachodnia 23. Uczestniczyć może każdy ciekawy tego sportu, zarówno młodzież jak i dorośli. Wymagany jest jedynie podstawowy strój sportowy. Telefon kontaktowy: 792-023-582 (Trener Łukasz Łucka)

Więcej informacji można uzyskać na stronach: www.graj.rugbyleague.pl, www.prxiii.com, Facebook: http://facebook.com/PRXIII. Nabór trwa do końca października.
więcej

Biegi Przełajowe „w Parku”

20.09.2016r. o godz. 9.30 w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Łęczycy odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe „w Parku” dla zawodników w kategoriach szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Celem imprezy jest popularyzacja Biegów Przełajowych oraz wyłonienie reprezentacji Powiatu na Mistrzostwa Województwa które obędą się pod koniec września w Uniejowie. Organizatorami zmagań sportowych są: Urząd Miejski w Łęczycy, Starostwo Powiatu Łęczyckiego oraz Szkolny Związek Sportowy w Łęczycy. Poniżej regulamin imprezy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
więcej

Padł rekord Łęczycy w pchnięciu kulą

Na odbywającym się w niedzielą na stadionie Orła Warszawa - Mityngu Warszawskim, łęczycki lekkoatleta Maciej Wawrzyniak zwyciężył w pchnięciu kulą i po raz drugi w sezonie jesiennym poprawił rekord Łęczycy juniorów młodszych. Jego wynik 15.05 jest o centymetr lepszy od poprzedniego osiągnięcia. Kolejnym sukcesem zawodów było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie kobiet przez łęczycką zawodniczkę Ewa Różańska, która zakończyła zawody z wynikiem 14.42 m.
więcej

Mecz MKS Górnik 1956 Łęczyca - ŁKS Łódź na stadionie w Łęczycy - utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że w dniu 14.09.2016 r. w godz. 6.00-20.00 ulica M. Konopnickiej będzie wyłączona z ruchu pojazdów. Prosimy o nieparkowanie samochodów na parkingach i miejscach postojowych znajdujących się na ulicy Konopnickiej na odcinku od ul. Belwederskiej do ul. Kaliskiej. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone są w celu ułatwienia Policji zapewnienia bezpieczeństwa w okolicy stadionu miejskiego. Działania te spowodowane są planowaną dużą liczbą kibiców uczestniczących w meczu pomiędzy ŁKS Łódź a MKS Górnik 1956 Łęczyca organizowanym tego dnia o godzinie 17.00. Przedmiotowy odcinek drogi będzie zamknięty. Zakaz nie obejmuje publicznego transportu zbiorowego.






Kliknij na obrazek, aby dowiedzieć się więcej na temat meczu

więcej

Kolejne sukcesy młodych łęczyckich lekkoatletów

Rewelacyjnie spisała się czterdziestoosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca na odbywających się 10 września br. w sobotę w Łodzi Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Młodzi łęczyccy lekkoatleci zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej z bardzo dużą dziesięciopunktową przewagą nad drugim zespołem, w pobitym polu zostawiając bardzo mocne reprezentacje MKS Aleksandrów Łódzki, RKS Łódź, AZS Łódź i KKL Kielce. Łęczyccy lekkoatleci zdobyli pięć złotych, dwa srebrne i sześć brązowych medali.



 

więcej

Sukcesy łęczyckich lekkoatletów z MKLA

W minioną niedzielę (4 września br.) podczas Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego doskonale zaprezentowała się czternastoosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca. Gwiazdą zespołu była zdobywczyni dwóch złotych medali Ewa Różańska. Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych zwyciężyła z dobrymi wynikami w pchnięciu kulą (12.64 m) i rzucie dyskiem (44.40 m). Zdobyła także specjalną nagrodę oraz puchar dla najlepszej zawodniczki imprezy. Również pozostali podopieczni łęczyckiego klubu zajęli bardzo wysokie pozycje w swoich dyscyplinach i osiągnęli bardzo dobre wyniki.



 

więcej

wszystkich aktualności: 8