Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na Rajd "Żółty Jesienny Liść"

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki i dobrej zabawy na XIV Rajd „Żółty Jesienny Liść”, który odbędzie się 8 października 2016 r. Rajd organizowany jest Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Gminy Parzęczew, Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Główne cele rajdu to propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna i walorów krajoznawczych Gminy Parzęczew i Zgierz połączone z zabawą w jesiennej scenerii. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni.Zgłoszenia należy dokonać do dnia 4 października.  Regulamin rajdu i karta zgłoszenia znajdują się TUTAJ.
więcej

XLI Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą

17 września 2016r. odbył się XLI Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą, w którym wzięło udział prawie 500 uczestników - dzieci i młodzież z 4 powiatów: łęczyckiego, zgierskiego, kutnowskiego i poddębickiego. Organizatorem pieszej wędrówki był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. Rajdowicze poznawali historię Kampanii wrześniowej '39 roku. Wędrówkę rozpoczęli w Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie, a następnie zostali przewiezieni autokarami na trasę Rajdu do miejscowości Kozuby. Stamtąd pieszo dotarli na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta - Krzysztof Lipiński. Po ciepłym posiłku drużyny zostały nagrodzone za udział w rywalizacji wiedzowej, dotyczącej przebiegu Bitwy nad Bzurą. 

więcej

Konkurs krasomówczy "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w eliminacjach powiatowych konkursu krasomówczego "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę". Konkurs odbędzie się 29 września w siedzibie biblioteki na ul. M. Konopnickiej 10a. Jego celem jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, wdrażanie do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, rozbudzenie zamiłowań krajoznawczych, zachęcanie ich do poznawania własnego regionu.

Regulamin konkursu krasomówczego do pobrania TUTAJ.
więcej

XLI Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą

17 września 2016r. odbędzie się kolejny XLI Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Tegoroczny Rajd upamiętniający wydarzenia września 1939r. rozpocznie się od zwiedzenia Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Następnie uczestnicy przejadą na start trasy pieszej do miejscowości Kozuby skąd wyruszą szlakiem żołnierzy biorących udział w Bitwie nad Bzurą 1939r. Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

więcej

wszystkich aktualności: 4