Niedziela z NOCNIKIEM
2007-07-17 10:34:48

15 lipca rozpoczął się od mini grania. Organizatorzy Przeglądu Piosenki Turystycznej NOCNIK 2007 postanowili zorganizować po raz pierwszy festiwal dla najmłodszych zespołów grających muzykę turystyczną, śpiewających piosenki „szlakowe”.

Głównym celem festiwalu jest upowszechnienie piosenek, które towarzyszą rajdowcom przy ogniskach, biwakach, spływach i takich spotkaniach jak NOCNIK. Daje on również młodym ludziom możliwość zaprezentowania swoich talentów, poznania klimatu turystycznego śpiewania, nawiązania nowych przyjaźni, a w przyszłości zdobywania nagród takich jak ich starsi koledzy.„Mini Nocnik” rozpoczął się o godzinie 12.00 występem Zuzanny Bechcińskiej ze Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Zaśpiewała ona piosenki pt. „Od Turbacza” oraz „Piosenka o rajdowych butach”. Mimo iż frekwencja wśród publiczności nie była już tak wysoka jak poprzedniego dnia to i tak atmosfera była gorąca – śpiew, taniec, „czyste szaleństwo”. Następnie na scenie zaśpiewali:

  • Magdalena Bindos oraz Beata Mordzak utwory "Ja mam tylko jeden świat", "Hej przyjaciele",
  • Anna Mysłowska, Asia Strumiłło i Krzysztof Zygmunt - "Bieszczady", "Łemata",
  • zespół "Bez nazwy" w składzie Konrad Herman i Hubert Herman z utworami "Piosenka Jarmarczna" oraz "Walczyk Grzecznego Kubusia",
  • Julia Kowalczyk, Paulina Królicka oraz Paulina Wochlik - "Piosenka o rajdowych butach", "Wędrówka ",
  • Natalia Drzewicka i Martyna Drzewicka - "Miłość to jest muzyka", "Drogi lesie",
  • zespół "Zielone Liście" z utworami "Jaworzyna" oraz "Bieszczadzki trakt",
  • Magdalena Gęsiorowicz z piosenką "Gawędziarze" i "Beskid".

Konkursowe koncertowanie dobiegło końca o godzinie 14.00 kiedy to szacowne jury w składzie: Andrzej Koczewski, Mariola Andrzejczak, Magdalena Kowalczyk, Paweł Grabara oraz Małgorzata Gosin, udało się na naradę. Jury przez dwa dni przyglądało się uczestnikom NOCNIKA oraz Mini Nocnika by wyłonić tych najlepszych.

W pierwszym „Mini Nocniku” III-ego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej nagrodę główną otrzymał zespół „Bez Nazwy”, który zachwycił nie tylko jury ale również publiczność. W świetle fleszów nagrody z rąk władz miasta oraz powiatu odebrali Konrad Herman i Hubert Herman. II miejsce zajął zespół „Zielone Liście” z uwagą jury aby w przyszłym roku grupa zagrała już konkursie głównym NOCNIK. III miejsce przyznano Julii Kowalczyk, Paulinie Królickiej oraz Paulinie Wochlik.

Kiedy emocje opadły, a dziennikarze i fotoreporterzy zakończyli swoją pracę głos ponownie zabrał przewodniczący jury Andrzej Koczewski - W dniu 14 lipca 2007r jury z przyjemnością wysłuchało 15 zespołów i po burzliwych obradach przyznało I miejsce NOCNIKA 2007r Annie Kloc. Nagroda to możliwość nagrania 3 piosenek w profesjonalnym studio nagrań „Galanteria” w Łodzi, nominacja do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i mikrofon - nagroda Burmistrza Miasta Łęczyca. II miejsce jury przyznało Marcinowi Skrzypkowi, a nagrodę wręczył Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski. III miejsce „2 tygodnie”, który jednocześnie otrzymuje nagrodę publiczności

W III Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej na Zamku w Łęczycy NOCNIK 2007 r. nagrody specjalne otrzymali, zespół „FOK” z Kielc oraz „Coffeina” z Łodzi, które otrzymały nagrodę od redakcji programu „Za szybą czyli rezerwat piosenki”. Jury wyróżniło również „4 razy w roku” za piosenkę „Lato” i Łukasza Majewskiego za teksty wykonywanych piosenek.

Chcielibyśmy aby łęczycki zamek stał się centrum imprez kulturalnych, które odbywają się w ciągu całego roku, a organizatorom życzę aby w przyszłym roku Nocnik trwał całą noc i cieszył się jeszcze większą popularnością nie tylko wśród dorosłych – mówił Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski.

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej