I „Rajd Zimowy”
2010-02-15 17:55:09

W dniu 06 lutego 2010r. zorganizowany został I „Rajd Zimowy”, który rozpoczął turystyczny sezon 2010r.

W sobotni, mroźny poranek, 120 turystów z dziewięciu szkół powiatu łęczyckiego oraz liczna grupa turystów indywidualnych zameldowała się na starcie Rajdu.Z Łęczycy wszyscy uczestnicy zimowych zmagań pojechali do oddalonej o 10 km Witoni, która już po raz kolejny gości turystyczną brać z łęczyckiego Oddziału PTTK.

Przed wyruszeniem na ośmiokilometrową pieszą trasę, dziewięciu młodych turystów zostało odznaczonych Odznaką Turystyki Pieszej w stopniu popularnym.

Trasa Rajdu biegła z Witoni przez Wargawkę do Gimnazjum w Witoni. Po drodze wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć zabytkową aleję lipową, którą każdy turysta znajdzie w zachodniej części Witoni oraz okazały dąb, który ponad 500 lat rośnie już we wsi Wargawka.

Pomimo przenikliwego, mroźnego wiatru, który wdzierał się pod czapki i kurtki, turystyczna brać dziarsko pokonywała kilometry wędrówki pośród zaśnieżonych pól i łąk gminy Witonia, by na jej zakończenie dotrzeć do gościnnego wszystkim turystom Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni. A tutaj na wszystkich przemarzniętych wędrowców czekał już gorący żurek i malinkowa herbatka, które dodały wszystkim nowych sił. A siły przydały się już niebawem.

Po pysznej zupce przyszła pora na pasowanie na turystów nowych członków PTTK. Do grona „petetekowiczów” wstąpiło 17 młodych osób.

Po wręczeniu aktów pasowania, po rozgrzaniu ciał, drużyny i uczestnicy indywidualni wzięli udział w serii konkursów i zabaw, które odbywały się pod kierownictwem nauczycieli Gimnazjum w Witoni.

Świetnie przygotowane konkursy:
• rzut śnieżką do celu,
• saneczkowy wyścig zaprzęgów,
• zimowy slalom,
• zimowy tor z hokejem,
spowodowały, że znów nie straszny był mróz.

Na zakończenie Rajdu zostały wręczone puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięskich drużyn i uczestników indywidualnych.

Został również ogłoszony konkurs na: NAJAKTYWNIEJSZEGO TURYSTĘ 2010r. (szczegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Łęczycy lub w siedzibie łęczyckiego Oddziału PTTK – Plac T. Kościuszki 33).

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa w Rajdzie oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas zimowej wędrówki, pod starym dębem w Wargawce.

Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza już dzisiaj na IX „RAJD NA POWITANIE WIOSNY”, który odbędzie się 20 marca 2010r.

Organizatorzy:

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni oraz Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK „Jeżyki” działające przy Gimnazjum w Witoni.

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej