VII OPPT NOCNIK 2011
2011-07-12 09:57:05

W miniony weekend (09 – 10 lipca br.) na dziedzińcu łęczyckiego Zamku odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK 2011, zorganizowany przez PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy przy współpracy z Urzędem Miejskim w Łęczycy, Starostwem Powiatowym w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Domem Kultury w Łęczycy.

 


W sobotę miał miejsce konkurs, w którym udział wzięło 15 podmiotów wykonawczych z terenu całej Polski. W godzinach wieczornych miłośnicy piosenki turystycznej bawili się świetnie podczas Koncertu Gwiazd, pośród których znalazły się m.in. Wolna Grupa Bukowina, Rafał Nosal z zespołem Bohema czy Coffeina. W niedzielę natomiast swoje umiejętności wokalne prezentowali najmłodsi. Wyniki konkursu NOCNIK 2011

Jury w składzie: Mariola Andrzejczak – przewodnicząca, Beata Jelonek, Andrzej Wawrzyniak, Remigiusz Dyduła, Krzysztof Ochnio po wysłuchaniu 24 piosenek przyznało następujące nagrody:
I nagrodę Zarządu Głównego PTTK w wysokości 2 000 zł zdobył Tomasz Edmund Drachal
II nagrodę Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w wysokości 1 100 zł otrzymał Mariusz Olejarz
III nagrodę Urzędu Miasta Łęczycy w wysokości 800 zł przyznano Andrzejowi Marczyńskiemu.

Nagrodę specjalną im. Jurka Reisera otrzymuje Tomasz Edmund Drachal. Nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Łęczycy Jury przyznało Tomaszowi Edmundowi Drachalowi.

Ponadto Jury wyróżniło:
• Grupę „Reprint” za turystyczną autentyczność – zespół otrzymuje nagrodę specjalną Radia Victoria
• Pawła Czekalskiego za „Wymianę opowieści”, który otrzymuję nagrodę Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Łęczyckiej
• Zespół Łotermelons za „luza z arbuza”. Zespół otrzymuje Nagrodę Starosty Łęczyckiego.

Jury nominowało także:
• na OSPPT Bazuna 2012 zespół „Reprint”;
• na Festiwal Lochowisko 2011 Tomasza Edmunda Drachala i zespół Łotermelons.

 Zaproszenia na 44. Ogólnopolską Turystyczną Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie otrzymują:
• Mariusz Olejarz
• Andrzej Marczyński
• Grupa „Reprint”.

Nagrodę publiczności zdobył zespół Łotermelons.

Wyniki konkursu MiniNocnik 2011:
Przedszkola
MIEJSCE I Aleksandra Chrzanowska, lat 7 – Przedszkole Nr 2 w Łęczycy
• Piosenka na niepogodę
• Piosenka o rajdowych butach
MIEJSCE II Kalina Pilch, lat 7 – Przedszkole Nr 132 w Warszawie
• Słoneczko późno dzisiaj wstało
• Stokrotka
MIEJSCE III Oliwier Stolarczyk, lat 4 – Przedszkole Nr 2 w Łęczycy
• Plastikowa biedronka

Szkoły podstawowe
MIEJSCE I Eryk Woźniak, lat 8 – Szkoła Katolicka im. Stanisława Kostki w Kutnie
• Wsiąść do pociągu
• Plecak, torba i walizka
MIEJSCE II Milena Szewczyk, lat 9 – Szkoła Podstawowa w Łowiczu
• Kolejowy sen
• Pszczoły na wrotkach
MIEJSCA III
1) Oliwia Podlińska, lat 10 – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęczycy
• Nie wiem, kto
• Lato czeka
2) Zespół „Klawer” (Klaudia Terlecka – lat 9, Weronika Sobolewska – lat 9) – Szkoła Katolicka im. St. Kostki w Kutnie
• Lato, lato
3) Klaudia Krakowska, lat 10 – Szkoła Podstawowa Nr 143 w Łodzi
• Tłuczone szkło • Krajka

Gimnazja
MIEJSCE I Hubert Herman, lat 13 – Szkoła Muzyczna w Łodzi
• Bieszczadzkie anioły
• Jedyne co mam
MIEJSCE II Paulina Nowakowska, lat 14 – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
• Chodź, pomaluj mój świat
• Bieszczady
MIEJSCE III (Zespół bez nazwy, cały skład zespołu – lat 15) Sandra Raj, Malwina Balińska, Katarzyna Borszyńska, Kinga Galant, Ola Drwalewska, Natalia Kołodziejska, Daniel Pacholczyk – Gimnazjum w Topoli Królewskiej
• Bieszczadzki trakt
• Morskie opowieści

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej