Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja II
2012-03-26 07:57:10

Patronat Burmistrza Królewskiego Miasta Łęczyca
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że początki prawdziwego, królewskiego tenisa narodziły się między XV a XVI wiekiem na dworach i w pałacach rodzin królewskich Francji i Anglii. Czy na zamku królewskim w Łęczycy w tym samym czasie lub wieki później królowie: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk czy Jan Kazimierz oraz polska szlachta w czasie sejmów grali w tenisa? - kroniki milczą, a pewności nie ma … Pewne jest natomiast, że w sobotę 24.03. nieopodal łęczyckiego zamku w Miejskiej Hali Sportowej odbyła się kolejna edycja turnieju TENIS 10: Wilson Kids Cup Łęczyca Open.

 
Tekst i foto: MMKT


Podobnie jak przed miesiącem Łęczycę licznie odwiedzili młodzi tenisiści z Łodzi, Pabianic, Koła, Zduńskiej Woli, Piotrkowa Tryb., Bełchatowa, Kielc, Dąbrowy Górniczej, Opola, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej oraz zagrały oczywiście dzieci z łęczyckich szkół SP3 i SP4, które uczą się podstaw tenisa na zajęciach organizowanych przez MMKT – Łęczyca. Podczas uroczystego, oficjalnego otwarcia i powitania przybyłych gości, młodym tenisistom z Łęczycy wręczono ich pierwsze w życiu licencje sportowe Polskiego Związku Tenisowego, które nadeszły z Warszawy. A potem już rozgorzała prawdziwa walka na punkty. Dzieci rywalizowały na 6 małych kortach we wszystkich poziomach odpowiadających wiekowi: 6 lat – niebieski, 7, 8 lat – czerwony, 9 lat – pomarańczowy, 10 lat – zielony. W całym turnieju rozegrano aż 117 meczów tenisowych, co jest dotychczasowym rekordem cyklu. W czasie kilku godzin trwania imprezy była: radość, smutek, łzy i okrzyki radości wygrałem/am, coś słodkiego na przekąskę, dyplomy, medale, zdjęcia, wysiłek i zmęczenie, czyli to wszystko co być powinno na sportowej tenisowej imprezie. Myślę, że wszyscy możemy ponownie być dumni – zwłaszcza rodzice, z występu „naszych łęczyckich dzieci”, naprawdę godnie i z dużym zapałem reprezentowali Królewską Łęczycę.

Serdeczne gratulacje i podziękowania chcę złożyć wszystkim za udział w turnieju, a jednocześnie poinformować i zaprosić na następne turnieje TENIS 10, już po świętach wielkanocnych na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego - Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego Łęczyca. Kalendarz imprez: www.wzt.lodz.pl., www.mmkt.leczyca.info.pl, www.pzt.pl.

Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Jasiński

Uczestnicy oraz wyniki w poszczególnych poziomach – kategoriach wiekowych:

POZIOM NIEBIESKI – 6 LAT
- Igor Psut (Rawa Maz.)
- Karol Rynkiewicz (Rawa Maz.)
- Julia Assogba (Skierniewice)
- Gabryś Kwiatkowski (Skierniewice)
- Adrian Bogacz (Dąbrowa Górnicza)

POZIOM CZERWONY – 7 LAT

- Mateusz Kowalski (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Kamil Tomes (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Martyna Andrysiak (MMKT – Łęczyca, SP 3)
- Ola Jaworska (MMKT – Łęczyca, SP 3)
- Piotr Kopczyński (Skierniewice)
- Kinga Złocka (Dąbrowa Górnicza)
- Ala Szurgot (Koło)
- Adrian Bogacz (Dąbrowa Górnicza)

POZIOM CZERWONY – 8 LAT GRUPA A
- Michał Jercha (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Maciek Marciniak (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Adam Majchrzak (Piotrków Tryb.)
- Maciek Skonieczny (Koło)
 - Adrian Bogacz (Dąbrowa Górnicza)
- Kinga Złocka (Dąbrowa Górnicza)

POZIOM CZERWONY – 8 LAT GRUPA B

- Kasia Różańska (MMKT – Łęczyca, SP 3)
- Ania Praczkowska (MMKT – Łęczyca, SP 3)
- Emilka Kowalska (MMKT – Łęczyca, SP 3)
- Weronika Pokorska (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Amelia Otto (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Oliwia Kubiak (MMKT – Łęczyca, SP 4)
- Paulina Bator (Kielce)

POZIOM POMARAŃCZOWY – 9 LAT GRUPA A
I m-ce: Paulina Bator (Kielce)
II m-ce: Julia Prądzyńska (MMKT – Łęczyca, SP 4)
III m-ce: Julia Kiełbik (MMKT – Łęczyca, SP 3)
IV m-ce: Wiktoria Jaworska (MMKT – Łęczyca, SP 3)
V m-ce: Karolina Kaźmierczak (MMKT – Łęczyca, SP 3)
VI m-ce: Karolina Witkowska (MMKT – Łęczyca, SP 4)
VII m-ce: Maja Nilsen (MMKT – Łęczyca, SP 4)

POZIOM POMARAŃCZOWY – 9 LAT GRUPA B

I m-ce: Jakub Wolnik (Byczyna k/Opola)
II m-ce: Adam Majchrzak (Piotrków Tryb.)
III m-ce: Michał Krupiński (Skierniewice)
IV m-ce: Mateusz Szymański (Rawa Mazowiecka)
V m-ce: Damian Psiurski (MMKT – Łęczyca, SP 3)
VI m-ce: Kacper Kostrzewski (MMKT – Łęczyca, SP 3)

POZIOM ZIELONY – 10 LAT
I m-ce: Sara Szkilnik (Zduńska Wola)
II m-ce: Paulina Bator (Kielce)
III m-ce: Jakub Wolnik (Byczyna k/Opola)
IV m-ce: Michał Krupiński (Skierniewice)
V m-ce: Mateusz Szymański (Rawa Mazowiecka)

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej