Finały Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż
2012-05-29 13:33:03

W dniach 26 maja 2012 r. na boisku Orlik w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Finał Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż. Orlikowa Liga Mistrzów to projekt finansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Projekt jest przedsięwzięciem adresowanym do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 11-16 lat, przeprowadzanym w konkurencjach: piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, skoku wzwyż oraz rugby. Liga adresowana jest zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Miasto Łęczyca przystąpiło do Orlikowej Ligi Mistrzów w dyscyplinach skoku wzwyż i piłki nożnej.


Współpomysłodawcą zawodów w skoku wzwyż był rekordzista Polski w skoku wzwyż wicemistrz olimpijski z Atlanty Artur Partyka. Znakomicie zaprezentowali się w Finałach łęczyccy lekkoatleci Katarzyna Mrozińska i Dawid Wawrzyniak. Obydwoje stoczyli niezwykle emocjonującą walkę o pierwsze miejsca z zawodnikami z Aleksandrowa. Katarzyna Mrozińska z Łęczycy i Marta Drobnik z Aleksandrowa w pierwszych próbach zaliczyły wszystkie wysokości do 145 cm. Następnie obie w drugich próbach zaliczyły wysokość 150 cm. Obie również w trzech próbach strąciły poprzeczkę na wysokości 155 cm. W dogrywkach przeskoczyły poprzeczkę na wysokości 145 cm. Na wysokości 150 cm obie ponownie pokonały poprzeczkę. Na wysokości 153 cm nie udało się wyłonić zwyciężczyni. Poprzeczka więc powędrowała ponownie na wysokość 150 cm. Zwycięsko z dogrywki wyszła zawodniczka z łęczyckiego Gimnazjum Katarzyna Mrozińska. Nie mniejszych emocji dostarczyła kibicom rywalizacja chłopców. Dawid Wawrzyniak przystąpił do rywalizacji kiedy poprzeczka umieszczona została na wysokości 170 cm. Wysokość tą pokonał bez żadnych problemów, podczas gdy jego rywale Szymon Stasiak z Aleksandrowa i Rafał Ewkowski z Kutna pokonali poprzeczkę dopiero w trzecich próbach. Przy próbie na wysokości 175 cm odpadł z rywalizacji Rafał Ewkowski z Kutna. Dawidowi Wawrzyniakowi pozostał jeden rywal. Skoczek z Aleksandrowa nie pokonał jednak wysokości 180 cm, którą bez problemu w pierwszej próbie zaliczył łęczycki Gimnazjalista.

Serdecznie gratulujemy młodym łęczyckim lekkoatletom za wspaniałe reprezentowania Miasta Łęczyca i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję napisać o ich kolejnych sukcesach sportowych.

Wyniki skoku wzwyż dziewcząt – kategoria Gimnazja:
1. Katarzyna Mrozińska (Łęczyca) – wynik 150 cm
2. Marta Drobnik (Aleksandrów) – wynik 150 cm
3. Klaudia Szczerbicka (Aleksandrów) – wynik 135 cm.

Wyniki skoku wzwyż chłopców – kategoria Gimnazja:
1. Dawid Wawrzyniak – wynik 185 cm
2. Szymon Stasiak (Aleksandrów) – wynik 180 cm
3. Rafał Ewkowski (Kutno) – wynik 170 cm

Już w najbliższą środę tj. 30 maja 2012 r. o godz. 10.30 zapraszamy na boisko ORLIK przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, gdzie rozegrane zostaną ćwierćfinały Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w piłce nożnej. Rywalizować ze sobą będą zespoły z: Łęczycy, Świnic Warckich, Wartkowic, Krośniewic i Pęczniewa. Jeden zwycięzca ćwierćfinałów awansuje do dalszych rozgrywek. Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy do kibicowania drużynie chłopców z Łęczycy.

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej